Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

Drodzy Czciciele Świętogórskiej Róży Duchownej!

Mieszkańcy Ziemi Gostyńskiej!

 

Wszyscy z niepokojem przeżywamy czas epidemii w Polsce  i na świecie. Wiele w nas lęku i obaw o to, co przyniesie przyszłość. W tym doświadczeniu jesteśmy razem z Wami, choć teraz w inny – jeszcze bardziej duchowy sposób. Wiemy, jak trudno żyć w takich ograniczeniach i dlatego każdego dnia modlimy się za Was i za Wasze rodziny w czasie Mszy Świętych i nabożeństw różańcowych, które są transmitowane internetowo, w których uczestniczy coraz więcej osób. Bardzo za to dziękujemy!

Szczególnie błagamy o opiekę Matki Bożej Świętogórskiej Róży Duchownej dla całej służby zdrowia, wszystkich chorych i zaangażowanych w walkę z epidemią oraz dla wszystkich, którzy muszą pełnić swoją służbę w pracy. Modlitwą jesteśmy także z dziećmi i młodzieżą, ponieważ wiemy, jaki to dla nich trudny czas oczekiwania i niepewności oraz przygotowywania się do matur i egzaminów.

Przeżywając czas Wielkiego Postu, który wzywa nas do nawrócenia, zapraszamy do wspólnego przeżywania rekolekcji poprzez Internet. Rozpoczniemy je w Niedzielę Palmową 5 kwietnia 2020 roku.

Wszelkie informacje dotyczące funkcjonowania Sanktuarium Świętogórskiego umieszczamy na naszej stronie internetowej www.filipini.gostyn.pl. Nasza posługa jest ograniczona decyzjami władz państwowych i kościelnych, które respektujemy, i których przestrzegamy.

Święta Góra pamięta niejedną próbę i doświadczenie, z jaką w historii musiała się zmierzyć Ziemia Gostyńska. Ufamy więc, że i tym razem Matka Boża Świętogórska Róża Duchowna przyjdzie nam na ratunek i okryje nas płaszczem swej opieki. Trwając przed Jej Cudownym wizerunkiem, widzimy w Naszej Matce i Królowej znak niezawodnej nadziei i tą nadzieją się z Wami dzielimy. Z wiarą i utęsknieniem czekamy na naszą wspólną modlitwę w Bazylice Świętogórskiej, gdy czas epidemii minie.

Świętogórska Różo Duchowna! Módl się za nami!

 

W imieniu Księży i Braci Filipinów

ks. Marek Dudek COr

SUPERIOR