Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

1. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Świętogórskiej, jest to uroczystość odpustowa w naszej bazylice.

Msze Święte z obrzędem poświęcenia kwiatów róż lub świec róż odprawiamy o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00,  17.00 oraz  o godz. 19.00. Podczas Mszy świętej o godz. 17.00 odbędzie się uroczyste włączenie wszystkich chętnych do Bractwa Różańcowego na Świętej Górze.

2. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 poprzedzoną modlitwą różańcową.

3. W piątek obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – jest to uroczystość odpustowa na Świętej Górze. Msze Święte odprawiamy w tym dniu o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 oraz o godz. 19. 00. Taca w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Świętej. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Zapraszamy na Dni Młodych na Świętej Górze PARADISO 2018, które rozpoczynają się we wtorek  i trwać będą do soboty. Codziennie odbywać się będą konferencje, warsztaty, wspólna Eucharystia o godz. 19.00 oraz wieczorne koncerty. Z tej okazji ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki wystosował zaproszenie do Młodych naszej archidiecezji.

5. Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w Pielgrzymce do Medjugorie na 29 Festiwal Młodych (MLADIFEST), który odbędzie się w terminie od 30 lipca do 8 sierpnia. Koszt pielgrzymki to 500 złotych i 200 euro. Bliższych informacji udziela ks. Paweł Bogdanowicz. Zapisy na furcie. 

6. Zapraszamy dziś oraz w tygodniu na naszą furtę, gdzie można nabyć książki o tematyce religijnej, pamiątki i dewocjonalia. Polecamy najnowszą płytę z muzyką z festiwalu Musica Sacromontana, a także wydawnictwa związane z Jubileuszem 350-lecia Kongregacji: nowy album  o Świętej Górze oraz kolekcjonerski arkusz znaczków. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.