Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. W Niedzielę o godz. 16.30 odprawimy nabożeństwo czerwcowe a po nim odbędzie się procesja eucharystyczna.

2. Przez całą Niedzilę przed bazyliką młodzież z naszego duszpasterstwa zbiera ofiary na wsparcie przyjazdu młodzieży z polskich rodzin z Kazachstanu na DniMłodych PARADISO.

3. W poniedziałek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. według porządku dni powszednich (6.30, 7.00, 8.00, 19.00).

4. We wtorek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Świętogórskiej, jest to uroczystość odpustowa w naszej bazylice. Msze Święte z obrzędem poświęcenia kwiatów róż lub świec róż odprawiamy o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00,  17.00 oraz  o godz. 19.00. Podczas Mszy świętej o godz. 17.00 odbędzie się uroczyste włączenie wszystkich chętnych do Bractwa Różańcowego na Świętej Górze.

5. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 poprzedzoną modlitwą różańcową.

6. W czwartek na Świętej Górze odbędzie się uroczyste zakończenie oktawy Bożego Ciała dla miasta Gostynia. Mszy Świętej o godz. 18.00 odprawianej przy ołtarzu polowym przewodniczyć będzie ks. bp Edward Dajczak.

7. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W parafii Ducha Świętego zostanie odprawiona uroczysta msza odpustowa o godz. 18.00 a po niej wyruszy procesja na rynek pod pomnik Najśw. Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – jest to uroczystość odpustowa na Świętej Górze. Msze Święte odprawiamy w tym dniu o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 oraz o godz. 19. 00. Taca w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Świętej..

9. Zapraszamy na Archidiecezjalne Dni Młodych na Świętej Górze PARADISO 2019, które rozpoczynają się we wtoreki trwać będą do soboty. Codziennie odbywać się będą konferencje, warsztaty , wspólna eucharystia o godz. 19.00 oraz wieczorne koncerty.

10. W najbliższy wtorek, 25 czerwca podczas Dni Młodzieży PARADISO, odbędzie się prezentacja książki naszego wieloletniego ministranta i lektora ze Świętej Góry Mateusza Muchy. To świadectwo wiary, w którym autor dzieli się swoim świadectwem nawrócenia z osoby praktykującej na wierzącą oraz epizodem powołania do klasztoru i tym, co go tu spotkało. W następną niedzielę będzie można nabyć książkę od autora pod chórem bazyliki lub na furcie.

11. Zapraszamy na naszą furtę, gdzie można nabyć książki o tematyce religijnej, pamiątki i dewocjonalia. Można też nabyć dekoracje przygotowane z okazji nawiedzenia kopii obrazu M. B. Częstochowskiej w naszych parafiach. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.