Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     XI Niedziela Zwykła

 

1. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 19.00 a w niedzielę o godz. 16.30.

 

2. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 poprzedzoną różańcem. Szczególnie zapraszamy młodzież z Gostynia i okolic na Mszę dziękczynną na  zakończenie roku szkolnego.

 

3. Zakończenie oktawy Bożego Ciała dla miasta Gostynia odbędzie się na Świętej Górze w czwartek o godz. 18.00. Przez całą oktawę procesje eucharystyczne w naszym sanktuarium będą się odbywały po Mszy Św.
o godz.19.00. Rodziców prosimy o przyjście z dziećmi pierwszokomunijnymi
i dziewczynkami do sypania kwiatów.

 

4. W piątek obchodzimy uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie  Kapłanów. Po Mszy św. w parafii Ducha Świętego  o godz. 18.00 na rynku odbędzie się Uroczyste Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

5. W sobotę obchodzimy uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela.

 

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Świętogórskiej, jest to uroczystość odpustowa w naszej bazylice. Msze Święte z obrzędem poświęcenia kwiatów róż lub świec róż odprawiamy o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00,  15.00 i o godz. 17.00 Mszy świętej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie ks. Abp  Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowski.

 

7. Zapraszamy na Dni Młodych na Świętej Górze PARADISO 2017, które dobędą się  od 26-30 czerwca tego roku. Zapraszamy młodych  od 15 do 30 roku życia wraz ze swoimi opiekunami duchowymi i katechetami.

 

8. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć książki o tematyce religijnej, pamiątki i dewocjonalia. Polecamy najnowszą płytę z muzyką z festiwalu Musica Sacromontana, która zawiera pieśni duchowe śpiewane w Oratorium w Rzymie za czasów św. Filipa. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.