Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Od poniedziałku do czwartku w naszym Domu Rekolekcyjnym odbędą się rekolekcje dla kapłanów Archidiecezji Poznańskiej, których powierzamy waszej pamięci w modlitwie.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 by Maryi zawierzać naszą Ojczyznę i wszystkie nasze intencje.

3. W czwartek obchodzimy w Kościele święto św. Bartłomieja Apostoła, który według tradycji zginął śmiercią męczeńską ok. 70 r.

4. Także w czwartek przypada 75 rocznica męczeńskiej śmierci  błogosławionej "Poznańskiej Piątki" - bł. Czesława Jóźwiaka, bł. Edwarda Kaźmierskiego, bł. Franciszka Kęsy, bł. Edwarda Klinika i bł. Jarogniewa Wojciechowskiego.

5. W sobotę  obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 19.00, w czasie której dokonamy Aktu Oddania naszej parafii NMP Królowej Polski.

6. Także w najbliższą sobotę odbędzie się festyn na osiedlu Głogówko pod nazwą „Sobota na Kani” Szczegółowy program znajduje się na afiszach .

7. Podczas Uroczystości Wniebowzięcia NMP odbyła się zbiórka na pomoc poszkodowanej rodzinie z Brzezia, która w wyniku pożaru straciła dom podczas ostatniej wichury. Dzięki waszej ofiarności zebrano kwotę 24635 zł i 50 euro, którą przekazaliśmy poszkodowanym. Bóg zapłać za złożone ofiary.

8. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Świętej Góry, czasopisma katolickie oraz dewocjonalia. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.