Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. W poniedziałek w naszym domu rekolekcyjnym rozpoczyna się kolejna seria rekolekcji dla kapłanów Archidiecezji Poznańskiej.  Jak zawsze prosimy was o modlitwę w intencji tych kapłanów.

 

  1. We wtorek obchodzimy wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

 

  1. W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, patronki chórów  i muzyki kościelnej. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 w czasie, której modlimy się w intencji naszej Ojczyzny oraz we wszystkich naszych intencjach. Wcześniej zapraszamy na modlitwę różańcową.

 

  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.  W tę ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego chcemy zawierzyć siebie i nasze rodzimy temu, który jest naszym Panem. Podczas każdej Mszy Świętej ponowimy Akt Oddania Jezusowi Chrystusowi Królowi. Ten dzień jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej.

 

  1. W listopadzie modlimy się za naszych zmarłych i odprawiamy w ich intencji Msze Święte codziennie o godz. 19.00 a w niedziele o godz. 17.00. Kartki z imionami i nazwiskami naszych zmarłych można składać w zakrystii lub na furcie klasztornej.

 

  1. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć dewocjonalia, czasopisma katolickie, nowe pozycje książkowe oraz pamiątki ze Świętej Góry.  Dochód z działalności furty przeznaczamy na utrzymanie i odnowę naszych zabytków.