Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. W poniedziałek  13 sierpnia o godz. 18.30 w Gostyńskiej Farze zostanie odprawiona Msza Święta ku czci Matki Bożej Fatimskiej, a po niej wyruszy procesja różańcowa na Świętą Górę.

2. We wtorek obchodzimy wspomnienie liturgiczne św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00, w czasie której zainaugurujemy uroczystości odpustowe Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny a następnie wyruszymy w procesji na gostyński cmentarz by modlić się za naszych zmarłych.

3. W środę  15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Zapraszamy na uroczystości odpustowe na Świętej Górze połączone z dożynkami Powiatu Gostyńskiego.

Msze święte odprawiamy o godz. 6.00; 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 15.00 i 17.00.

Informujemy, że w dniu odpustowym od Mszy św. o godz. 10.30 nastąpi zmiana organizacji ruchu i parkowania. Dla wspólnego bezpieczeństwa prosimy o podporządkowanie się służbom porządkowym. Podczas każdej Mszy św. będziemy święcić bukiety ziół, które będzie można nabyć przed Bazyliką.

O godz. 12.00 przy ołtarzu Polowym zostanie odprawiona uroczysta suma odpustowa pod przew. ks. bpa Antoniego Pacyfika Dydycza z Drohiczyna. Podczas tej Mszy Św. poświęcone będą bukiety ziół, ziarno dla rolników i zaczyn na chleb dla piekarzy. Po Mszy odbędzie się obrzęd dożynkowy z dzieleniem chleba, a następnie występy zespołów artystycznych, wystawa sprzętu rolniczego i wojskowego, konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz prezentacja lokalnych produktów pod hasłem: „Dobre Smaki Powiatu”. Zapraszamy do stoisk z lokalnymi produktami a także wiele innych atrakcji dla rodzin.

O godz. 19.30 wystąpi zespół "BRACIA". Szczegółowy program umieszczony jest na afiszu przy wyjściu z Bazyliki.

4. Wszystkim podróżującym na wakacyjnych szlakach życzymy udanego wypoczynku i umocnienia duchowego poprzez modlitwę i niedzielną Eucharystię. Pamiętajmy także, abyśmy przekraczali progi świątyni w stosownym stroju.

5. Zapraszamy na naszą furtę, gdzie można nabyć książki o tematyce religijnej i pamiątki ze Świętej  Góry. Polecamy najnowszą płytę z festiwalu Musica Sacromontana, a także album jubileuszowy  o Świętej Górze. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.