Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. W poniedziałek 24 lipca obchodzimy wspomnienie liturgiczne św. Kingi dziewicy.

 

2. We wtorek 25 lipca obchodzimy święto Św. Jakuba Apostoła.

Z tej okazji w przyszłą niedzielę 30 lipca odbędą się uroczystości odpustowe ku czci św. Jakuba Apostoła w naszym filipińskim kościele w Błażejewie. Serdecznie zapraszamy na sumę odpustową o godz. 12.00.

 

3. W środę 26 lipca obchodzimy wspomnienie liturgiczne Świętych Joachima i Anny – rodziców Najśw. Maryi Panny, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 poprzedzoną różańcem.

 

4. W piątek przypada wspomnienie św. Charbela . Zapraszamy na Mszę św. o godz. 19 .00 z nabożeństwem do Świętego, namaszczeniem olejem i uczczeniem relikwii.

 

5. Pamiętajmy podczas wakacyjnych wyjazdów o tym, aby znaleźć czas na codzienną modlitwę i uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii. Przypominamy także przy tej okazji, abyśmy przychodzili do świątyni w stosownym stroju.

 

6. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Świętej Góry, wiele ciekawych pozycji książkowych, płyty z muzyką świętogórskich kompozytorów oraz dewocjonalia. Szczególnie polecamy Świętogórski Kalendarz na rok 2018 przygotowany z okazji 90 rocznicy koronacji wizerunku Świętogórskiej Róży Duchownej. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.