Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Przeżywamy w Kościele Powszechnym Światową Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna tydzień modlitw w intencji dzieł misyjnych Kościoła. Modlimy się za misjonarzy i misjonarki, aby ich głoszenie Ewangelii owocowało wzrostem i rozwojem Kościoła Świętego.

2. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 w czasie, której modlimy się w intencji naszej Ojczyzny oraz w intencji wszystkich próśb i podziękowań, które wpływają na Nowennę.

3. Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza 25 października na Czwarty Czwartek czyli Filipiński Wieczór Chwały. O godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Następnie odbędzie się nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zachęcamy.

4. Od poniedziałku do czwartku w naszym domu rekolekcyjnym odbywać się będą rekolekcje dla kapłanów. Prosimy o Waszą modlitwę w intencji tych kapłanów o jak największe duchowe owoce dla ich dalszej posługi w Kościele.

5. W przyszłą niedzielę 28 października obchodzimy liturgiczną Uroczystość Poświęcenia Bazyliki. Pragniemy podziękować Bożej Opatrzności za dar tej świątyni, która służy nam, jako miejsce modlitwy. Przy tej okazji modlimy się z za Fundatorów i Dobrodziejów, którzy wspierają nas  w utrzymaniu i remontach naszej Bazyliki.

6. Już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w VI Pochodzie Wszystkich Świętych, pt. Holy Wins - Święty Zwycięża. Rozpocznie się on 31 października o godz. 18.00 w Gostyńskiej Farze, a zakończy Mszą Świętą na Świętej Górze o godz. 19.00. Mile widziane jest przebranie się za swojego świętego patrona. Serdecznie zapraszamy, by w ten sposób dać świadectwo swojej wiary. 

7. Zbliża się miesiąc listopad, w którym modlimy się za naszych zmarłych w wymieniankach i odprawiamy w ich intencji Msze Święte codziennie o godz. 19.00  a w niedziele o godz. 17.00. Kartki z imionami i nazwiskami naszych zmarłych można składać w zakrystii lub na furcie klasztornej.

8. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć dewocjonalia, książki katolickie oraz pamiątki ze Świętej Góry. Polecamy najnowszy numer naszego czasopisma Świętogórska Róża Duchowna. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.