Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

 

 

1. Msze Święte dziś i jutro odprawiamy według porządku niedzielnego.

2. W poniedziałek zapraszamy rodziny na Nabożeństwo Emausowe z obrzędem dzielenia się chlebem o godz. 16.00.

3. W czwartek 25 kwietnia FSNE zaprasza na Filipiński Wieczór Chwały z uwielbieniem Zmartwychwstałego - o 19.00 Msza św. a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Przyszła niedziela jest Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Przed Mszą św. o godz. 15.00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. 

6. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej a o godz. 12.00 przybywa pielgrzymka motocyklistów na rozpoczęcie sezonu motocyklowego, aby zawierzyć swoje bezpieczeństwo Matce Bożej.

7. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego i świąteczny wystrój Bazyliki. Dziękujemy także wszystkim, którzy przygotowali dekoracje i Bazylikę na Święta Wielkanocne.

8. 1-go maja zapraszamy na XII Ekofestyn pod hasłem "Błogosławiona Ziemia".

O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta w Bazylice a po Mszy czeka na nas wiele atrakcji - koncerty, konkursy, gry i zabawy dla dzieci.

O godz. 17.00 wystąpi zespół "Siewcy Lednicy".

W czasie Ekofestynu odbędzie się losowanie nagród w loterii charytatywnej, której losy będzie można nabyć już w przyszłą niedzielę przed bazyliką. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

9. W dniach od 29 września do 6 października organizowana jest pielgrzymka lotnicza do Lourdes i Barcelony. Informacje i zapisy u ks. Roberta Klemensa.

10. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny furta klasztorna nie będzie czynna. Zapraszamy w tygodniu na naszą furtę, gdzie można nabyć książki o tematyce religijnej, dewocjonalia oraz najnowszy numer naszego czasopisma „Świętogórska Róża Duchowna”. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.