Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU

 

1. Dzisiejsza III niedziela adwentu – GAUDETE – RADUJCIE SIĘ, przynagla nas do większego zaangażowania. Już za tydzień święta Bożego Narodzenia, do których się przygotowujemy. Zapraszamy na Msze roratnie, które odprawiamy dla dzieci we wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.00 Dorosłych zapraszamy na roraty codziennie o godz.19.00.

2. Niedzielne Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.30 ofiarujemy w intencji naszych rodzin, z prośbą o dobre przygotowanie i przeżycie Świąt Bożego Narodzenia.

3. Czas adwentu jest wezwaniem do prostowania dróg naszego życia. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu Pojednania.

Przez cały tydzień spowiadamy jak zawsze podczas Mszy św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00 oraz wieczorem od godz. 18.30.

Spowiedź adwentowa z udziałem kapłanów z naszego dekanatu odbędzie się w środę 19 grudnia od godz. 18.30.

4. W przyszły poniedziałek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu odprawiamy Msze Święte o godz. 6.30, 7.00 i 8.00  w czasie, których będzie można jeszcze skorzystać ze spowiedzi. Prosimy jednak, aby nie odkładać sakramentu pojednania na ostatnią chwilę.

5. W wieczór wigilijny Bazylika będzie otwarta od godz. 22.00, a o godz. 23.30 nasza Świętogórska Orkiestra zagra dla nas kolędy. O godz. 24.00 rozpoczniemy Pasterkę Bożonarodzeniową. Będziemy polecać w tej Mszy Św. wszystkich Czcicieli Matki Bożej Świętogórskiej, Dobrodziejów Świętej Góry i Pielgrzymów, którzy przybywają do naszego sanktuarium. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Już dziś pragniemy zaprosić wszystkich do obejrzenia koncertu kolęd Stanisławy Celińskiej, zaproszonych gości oraz chóru Zaczarowana Melodia ze szkoły Podstawowej Nr 5 w Gostyniu, który został zarejestrowany w naszej bazylice. Emisja koncertu odbędzie się w Dzień Bożego Narodzenia -  25 grudnia o godz. 15.15 w TVP 2 i będzie powtórzony w telewizji Polonia oraz TVP HD.

7. Pod chórem bazyliki oraz na furcie klasztornej są do nabycia opłatki oraz świece Caritas na nasze wigilijne stoły. Kupując je, wyrażamy chrześcijańską miłość względem potrzebujących. Także przy wyjściu nasi ministranci rozdają sianko na wigilijny stół,  i zbierają drobne ofiary na działalność koła ministrantów na Świętej Górze.

8. Na furcie klasztornej można nabyć także dewocjonalia, czasopisma katolickie, książki, kalendarze na rok 2019. Szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego do którego dołączono płytę z najpiękniejszymi kolędami. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.