Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. W środę zapraszamy na różaniec i Nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00, aby upraszać potrzebne łaski i dziękować za jej szczególną opiekę i modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.

2. W czwartek  obchodzi imieniny ks. bp Damian Bryl. Pamiętajmy  o drogim solenizancie w naszych modlitwach.

3. W czwartek obchodzimy święto Katedry św. Piotra Apostoła. Święto to przypomina, że Stolica Piotrowa jest podstawą jedności Kościoła. Cały Kościół modli się wtedy, aby „pośród zamętu świata nasza wiara pozostała nienaruszona”.

4. Już dziś informujemy, że w niedzielę 3 marca odbędzie się uroczyste wznowienie procesu beatyfikacyjnego ks. Wawrzyńca Kuśniaka. Uroczystość rozpocznie się zaprzysiężeniem trybunału przygotowującego proces o godz. 11.30 a o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji beatyfikacji Ks. Wawrzyńca Kuśniaka  pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego . Mieszkańców Gostynia i okolicy serdecznie zapraszamy do udziału w tym ważnym dla nas wydarzeniu.

5. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć prasę katolicką, książki, płyty z muzyką świętogórskich kompozytorów  i pamiątki ze Świętej Góry. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę zabytków na Świętej Górze.