Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na różaniec w intencji Jedności Chrześcijan.

2. W środę obchodzimy wspomnienie liturgiczne św. Franciszka Salezego biskupa i Doktora Kościoła.

Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej, w czasie której pragniemy modlić się w naszych intencjach, w intencji naszej Ojczyzny, a także szczególnie w intencji Kościoła w związku  z przeżywanym Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan. O godz. 18.30 nabożeństwo różańcowe.

3. W czwartek obchodzimy święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła.

Tego dnia wieczorem o godzinie 19.00 Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji i Zespół Eleos serdecznie zapraszają na Mszę Świętą w Bazylice z modlitwą o przebaczenie.

4. Młodzież Gostynia i okolic już dziś serdecznie zapraszamy na Filipińskie Dni Młodych pod hasłem PNEUMATOFORA, czyli „Maryja niosąca Ducha Świętego”. Młodzieżowe rekolekcje odbędą się w naszym klasztorze od 20 do 22 lutego. Bliższe informacje na naszej stronie internetowej, a zapisy na furcie.  

5. W sobotę  27 stycznia zapraszamy na koncert z cyklu: Świętogórskie Spotkania w „Krainie Łagodności”. W sali Oratorium Olek Grotowski wykona najpiękniejsze ballady Andrzeja Waligórskiego. Początek koncertu o godz. 20.00.  Wstęp Wolny.

6. W dniach od 17 do 28 września 2018 r. planowana jest pielgrzymka do Gruzji i Armenii. Zainteresowanych i chętnych do wzięcia udziału w pielgrzymce prosimy o kontakt z ks. Robertem Klemensem.

7. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć książki pogłębiające naszą duchowość, dewocjonalia i pamiątki ze Świętej Góry. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.