Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. Msze św. odprawiamy w Niedzielę o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 17.00. Podczas każdej Mszy św. może przebywać wewnątrz kościoła jednorazowo MAKSYMALNIE 5 osób oprócz celebransów i służby liturgicznej.

W dni powszednie Msze św. odprawiamy bez zmian czyli o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i o godz. 19.00 z zachowaniem zasady ograniczenia do 5 osób w bazylice. Wszystkie Msze św. są transmitowane przez internet.

2. W Niedzielę od godz. 9.00 do 16.00 jest także możliwość spowiedzi i przyjęcia Komunii św. w Sali Oratorium dla uczestniczących we Mszy św. za pośrednictwem radia lub telewizji czy transmisji internetowych (wejście od strony bazyliki).

3. W dni powszednie można skorzystać ze spowiedzi w czasie Mszy św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i od 18.30 oraz przez cały dzień po zgłoszeniu się na furtę klasztorną.

4. Zawieszone są nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Gorzkie Żale z naszej bazyliki będą transmitowane dziś o godz. 16.00.

5. Codziennie bazylika będzie otwarta cały dzień a Cudowny Obraz Matki Bożej Świętogórskiej odsłonięty do modlitwy osobistej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona śpiewem Suplikacji codziennie (oprócz niedziel) od 18.30.

6. Każdego dnia o godz. 20.30 wspólnota kapłanów i braci filipinów oraz siostry służebniczki trwają na modlitwie przed Cudownym Obrazem odmawiając różaniec zakończony apelem jasnogórskim. Prosimy wszystkie osoby związane z naszym sanktuarium, aby w tym samym czasie – w duchowej łączności ze Świętą Górą modlili się na różańcu w swoich domach. Transmisja modlitw w internecie.

7. W czasie Mszy św. nie zbieramy ofiar. Przy wyjściu z bazyliki można złożyć ofiary do skarbony. Bóg zapłać.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W I czwartek przed Mszą wieczorną modlitwa o powołania do służby Bożej w Kościele.

W I piątek adoracja Najświętszego Sakramentu o 18.30 i Msza św. w int świętogórskich parafian. Objazd chorych z Komunią św. odbędzie się w Wielki Piątek  10 kwietnia.

W I sobotę różaniec wynagradzający o 18.30 i Msza ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny o godz. 19.00 . Transmisja w internecie.

9. Od niedzieli Palmowej rozpoczynamy w naszej bazylice rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. Stanisław Gawlicki.

Nauki będą wygłaszane podczas wszystkich Mszy niedzielnych oraz od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy na Mszy św. o godz. 19.00.

Transmisje Mszy św. oraz nagrania nauk rekolekcyjnych będą dostępne na naszej stronie internetowej.

10. Furta klasztorna w tym czasie jest czynna w niedzielę od 8.30 do 13.00 a w dni powszednie od 10.00 do 13.00. Do nabycia są dewocjonalia, pamiątki ze Św. Góry oraz książki. Są także do nabycia świece Caritas na stół wielkanocny. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.