Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV  NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. W poniedziałek obchodzimy święto św. Stanisława Kostki patrona Polski. W Tym dniu  imieniny obchodzi Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki, którego polecamy w modlitwach szczególnej opiece Świętogórskiej Róży Duchownej.

 

2. W czwartek obchodzimy święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty.

 

3. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej naszej parafii odbędzie się w piątek 22 września po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy.

 

4. W sobotę23 września obchodzimy wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny. „Ojciec Pio był szczodrym rozdawcą Bożego miłosierdzia, gotowy służyć wszystkim rozmową, kierownictwem duchowym, a w szczególności udzielać sakramentu pokuty”.

 

5. W sobotę w Poznaniu odbędzie się Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie. Jego temat brzmi: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym". Sesja wprowadzi nas w program pracy duszpasterskiej proponowany na nowy rok duszpasterski, który podejmie refleksję nad sakramentem bierzmowania. Sesja rozpocznie się wspólną Mszą św. koncelebrowaną w kościele pw. św. Rocha o godz. 9.00 pod przewodnictwem ks. kardynała Roberta Saraha, prefekta Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

 

6. Serdecznie zapraszamy na Wieczór Chwały, który odbędzie się 28 września w naszej Bazylice. Wieczór Chwały poprowadzi Zespół Eleos wraz z Filipińską Szkołą Nowej Ewangelizacji. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz 19-tej, na której członkowie Szkoły Nowej Ewangelizacji oraz Zespołu złożą swoje roczne przyrzeczenia i rozpoczną kolejny rok formacji. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym modlitewnym wydarzeniu.” 

 

7. W sobotę 30 września o godz. 19.30 rozpocznie się XII Festiwal Muzyki Oratoryjnej MUSICA SACROMONTANA.

 

8. Informujemy, że w najbliższą sobotę - 23 września oraz w pierwszą sobotę festiwalu - 30 września Msze wieczorne odprawiamy wyjątkowo o godz. 18.00.

 

9. 7 października odbędzie się Narodowa Modlitwa w intencji Polski i pokoju na świecie na granicach naszego kraju. Organizujemy wyjazd do Łęknicy na to spotkanie pod hasłem „Różaniec do granic” dnia 7 października o godz. 6.00 rano. Koszt 40 zł. Zapisy na furcie klasztornej.

 

10. Zwolniły się dwa miejsca na lotniczą pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostella od 29 września do 6 października. Koszt 2040 zł i 320 euro. Gdyby ktoś był zainteresowany prosimy o bardzo szybki kontakt z ks. Robertem Klemensem.