Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. W poniedziałek w naszym domu rekolekcyjnym rozpoczyna się kolejna seria rekolekcji dla kapłanów Archidiecezji Poznańskiej. Jak zawsze prosimy was o modlitwę w intencji tych kapłanów.

2. W środę obchodzimy wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 w czasie, której modlimy się w intencji naszej Ojczyzny oraz we wszystkich naszych intencjach. Wcześniej zapraszamy na modlitwę różańcową.

3. W czwartek obchodzimy wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, a w piątek wspomnienie św. Cecylii - patronki chórów i muzyki kościelnej.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tę ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego chcemy zawierzyć siebie i nasze rodzimy temu, który jest naszym Panem. Na Mszy św. o godz.12.00 odnowimy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Ten dzień jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej.

5. W listopadzie modlimy się za naszych zmarłych i odprawiamy w ich intencji Msze Święte codziennie o godz. 19.00 a w niedziele o godz. 17.00. Kartki z imionami i nazwiskami naszych zmarłych można jeszcze składać w zakrystii lub na furcie klasztornej.

6. Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na Kurs Nowe Życie wszystkich, którzy chcą odkryć lub przypomnieć sobie dla Kogo są najważniejsi, którzy pragną znaleźć odpowiedź na wiele pytań, zmienić swoje życie. Jest to forma rekolekcji ewangelizacyjnych i odbędzie się w dniach od 6 do 8 grudnia. Szczegółowe informacje o zapisach można znaleźć na plakatach i na stronie internetowej Szkoły i sanktuarium.

Zapraszamy także w czwarty czwartek miesiąca tj. 28 listopada na Mszę Świętą o godz. 19.00  a po niej na Nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.

7. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć dewocjonalia, czasopisma katolickie, nowe pozycje książkowe oraz pamiątki ze Świętej Góry. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę świętogórskich zabytków.