Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1. Niedziela to 55 Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Dziś i przez cały tydzień modlić się będziemy o nowe powołania do Służby Bożej w Kościele a także do naszej Kongregacji.

2. W poniedziałek  obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski.

3. We wtorek odbędzie się kolejne spotkanie w ramach SEMINARIUM ODNOWY WIARY, które poprowadzi świecki ewangelizator WITEK WILK oraz Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji. Każde spotkanie rozpoczynamy Mszą Świętą w bazylice o godz. 19.00, po niej konferencja oraz praca w grupach.

4. W środę w obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej, w której modlimy się w intencji naszej Ojczyzny oraz polecamy nasze osobiste intencje.

5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10.30 dzieci z naszej parafii przystąpią po raz pierwszy do Komunii Św.

6. Także w przyszłą niedzielę zapraszamy motocyklistów na Mszę św. o godz. 12.00 z poświęceniem motocykli na rozpoczęcie sezonu.

Natomiast tradycyjna pielgrzymka kierowców przybywa na Świętą Górę w niedzielę 6 maja na godz. 12.00.

7. Zapraszamy na rekolekcje dla Rencistów i Emerytów, które odbędą się w naszym domu rekolekcyjnym od 14 - 17 maja.

8. Zapraszamy dziś oraz w tygodniu na naszą furtę, gdzie można nabyć książki o tematyce religijnej, dewocjonalia oraz najnowszy numer naszego czasopisma „Świętogórska Róża Duchowna”. Polecamy szczególnie Kolekcjonerski arkusz znaczków  wydany z okazji jubileuszu 350-lecia Kongregacji Oratorium na Świętej Górze. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.