Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

1. Dziś gromadzimy się na Świętej Górze w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i rozpoczynamy tygodniowe uroczystości odpustowe pod hasłem:  „Moc Najwyższego Osłoni Cię”. Razem z Maryją chcemy w te dni upraszać dary Ducha Świętego dla pielgrzymów przybywających do Świętogórskiego Sanktuarium.

Msze Święte odprawiamy w Niedzielę o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 17.00.
O godz. 12.00 Suma Odpustowa z procesją Eucharystyczną, której przewodniczyć będzie ks. abp Wacław Depo Metropolita Częstochowski. Będziemy dziękować Bożej Opatrzności za powrót Filipinów na Świętą Górę w 100 rocznicę tego wydarzenia.

Na uroczystą sumę przybywa IX Pielgrzymka Strażaków wraz z Rodzinami. Po Mszy Św. na placu za bazyliką odbędzie się Festyn Strażacki.
Z okazji 100 rocznicy powrotu księży Filipinów na Świętą Górę przygotowaliśmy historyczną wystawę na korytarzu klasztornym oraz książkę pt. "KASATA I POWRÓT 1876-1919", którą można zakupić na naszej furcie. Z tej okazji została umieszczona pamiątkowa tablica przy wejściu głównym do klasztoru. Po sumie odbędzie się uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy.

 

Po Mszach świętych dzieci i młodzież z naszego oratorium będą rozdawać pamiątkowe obrazki.

2. W Niedzielę o godz. 16.30 zapraszamy na Różaniec i nabożeństwo czerwcowe.

3. Program tygodnia odpustowego:

- W poniedziałek obchodzimy uroczystość NMP Matki Kościoła. Modlimy się
w intencji Matek i Kobiet. Msze Święte odprawiamy w tym dniu o godz. 7.30, 9.00 o godz. 10.30 Msza z procesją Eucharystyczną oraz o godz. 12.00, 17.00 oraz o godz.19.00.

- We wtorek zapraszamy młodych na Wieczór Chwały, który rozpocznie się Mszą świętą o godz. 19.00 a po niej odbędzie się Nabożeństwo Uwielbienia.

-W środę o godz. 10.00 rozpoczyna się XVIII Rejonowe Spotkanie Seniorów. Mszy Św. o godz. 11.00 przewodniczyć będzie ks. bp Zdzisław Fortuniak. Na wieczorną Mszę św. o godz. 19.00 połączoną z Nowenną do Matki Bożej przybywa Pielgrzymka Służb Mundurowych Powiatu Gostyńskiego.

- W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, będzie to dzień modlitw kapłanów orazo powołania do służby Bożej w Kościele. Wieczorem zapraszamy na Mszę Św. o godz.19.00 w intencji Lekarzy i Pracowników Służby Zdrowia.

W czwartek przypada kolejna rocznica objawień fatimskich. O godz. 18.30 w gostyńskiej farze zostanie odprawiona Msza Święta a po niej wyruszy procesja fatimska na Świętą Górę.

-W piątek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Katechetów, Nauczycieli i Wychowawców.

- W sobotę o godz. 19.00. Modlić się w będziemy w intencji wszystkich Czcicieli Matki Bożej Świętogórskiej a w sposób szczególny za Przedsiębiorców, Rzemieślników Piekarzy i Handlowców, których serdecznie zapraszamy na Mszę świętą i wspólne spotkanie.

- Tydzień odpustowy zakończymy w niedzielę 16 czerwca Uroczystością Najświętszej Trójcy.

 

4. Zapraszamy na naszą furtę klasztorną, gdzie można nabyć książki o tematyce religijnej, pamiątki i dewocjonalia. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.