Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

Ogłoszenia duszpasterskie

Święta Góra, 25 stycznia 2015 r.

 
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Zwykła
 
Dziś o godz. 16.00 zapraszamy do Bazyliki na koncert kolęd w wykonaniu naszego Świętogórskiego Chóru Palestrina oraz zaproszonych chórów.
 
Nowenna do Matki Bożej w środę, poprzedzona modlitwą różańcową o godz. 18.30. Intencje modlitewne można składać do skrzynki przy wejściu do bazyliki lub drogą internetową.
 
W najbliższym tygodniu przypada liturgiczne wspomnienie następujących świętych: we wtorek - bł. Jerzego Matulewicza, w środę ? św. Tomasza z Akwinu,  a w sobotę - św. Jana Bosko.
 
W niedzielę 1 lutego  do naszego klasztoru przybędzie relikwiarz z relikwiami św. Filipa Neri, który peregrynuje po klasztorach Kongregacji Oratorium na całym świecie z okazji Jubileuszu 500 rocznicy urodzin naszego Założyciela.
 
W przyszły poniedziałek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem M.B. Gromnicznej. Podczas każdej Mszy św. będziemy święcić świece gromniczne. W Święto Ofiarowania obchodzimy także w Kościele Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w tym dniu w intencji wszystkich Wspólnot Zakonnych oraz o nowe i święte powołania.
 
Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć książki pogłębiające naszą duchowość, dewocjonalia, świece gromniczne i pamiątki ze Świętej Góry. Dochód z działalności furty przeznaczamy na utrzymanie naszych zabytków.

Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri w Gostyniu
63-800 Gostyń, Święta Góra - Głogówko 1
tel. (65) 572 00 14;(65) 572 39 47
fax (65) 572 08 55 (wew. 14)
kongregacja@filipini.gostyn.pl