Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

Ogłoszenia duszpasterskie

Święta Góra, 19 lutego 2017 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII Niedziela Zwykła

 

Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.30.

 

We wtorek obchodzi imieniny ks. bp Damian Bryl. Pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach.

 

W środę obchodzimy święto Katedry św. Piotra Apostoła. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00, by modlić się w intencjach Kościoła, naszej Ojczyzny oraz by zawierzać Maryi wszystkie nasze sprawy.

 

W czwartek zapraszamy na Msze Świętą o godz. 19.00 i nabożeństwo z modlitwą wstawienniczą, którą poprowadzi Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji oraz Zespół Eleos.

 

W przyszłą niedzielę 26 lutego w naszej bazylice rozpoczyna się 40-godzinne nabożeństwo, które trwać będzie do wtorku. Niech to nabożeństwo będzie dla nas okazją do przygotowania się do czasu Wielkiego Postu. Poświęćmy ten czas na adorację Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

 

Również w przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, z tej okazji ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki kieruje do nas krótki list:

Drodzy Diecezjanie!

W niedzielę 26 lutego br. rozpocznie się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jednym bowiem z największych wyzwań, przed jakim stoi Kościół i nasza ojczyzna, jest troska o trzeźwość. Jubileuszowy Tydzień Modlitw rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości, którego hasło brzmi: "Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu". Kongres ten jest wyjątkową szansą na zjednoczenie działań wszystkich Polaków. Każdy z nas może i powinien wnieść osobisty wkład w przygotowanie i przebieg Kongresu poprzez modlitwę, czuwanie nad własną trzeźwością i dawanie świadectwa. Cenniejszym od trzeźwości jest dar abstynencji. Niech nasza postawa i zaangażowanie w to dzieło, z pomocą łaski Bożej, przyniesie błogosławione owoce dla Kościoła i całej naszej ojczyzny.

 

Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć prasę katolicką, książki, dewocjonalia i pamiątki ze Świętej Góry. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.

 


Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri w Gostyniu
63-800 Gostyń, Święta Góra - Głogówko 1
tel. (65) 572 00 14;(65) 572 39 47
fax (65) 572 08 55 (wew. 14)
kongregacja@filipini.gostyn.pl