Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

Ogłoszenia duszpasterskie

Święta Góra, 26  lipca 2015 roku.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVII Niedziela Zwykła
 
 
Dziś Różaniec ofiarujemy w intencji pokoju na świecie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 16.30
 
W naszym filipińskim kościele w Błażejewie dziś odbywają się Uroczystości odpustowe ku czci św. Jakuba Apostoła. Suma odpustowa o godz. 12.00.
 
W piątek obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Ignacego Loyoli założyciela Towarzystwa Jezusowego.
 
W sobotę zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.30 a następnie na Mszę Świętą i procesję maryjną.
 
W sobotę 1 sierpnia można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, za nawiedzenie kościoła parafialnego i pobożne odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłego.
 
Ojcowie Franciszkanie z Osiecznej zapraszają na uroczystości odpustowe od czwartku 30 lipca do poniedziałku 3 sierpnia. Szczegółowy program uroczystości umieszczony jest na afiszu przy wyjściu z Bazyliki.
 
W następną środę 5 sierpnia przybywa do naszego sanktuarium XXXIII Piesza Pielgrzymka diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej na Jasną Górę. O godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza Święta w Bazylice dla pielgrzymów.
 
Wszystkim podróżującym na wakacyjnych szlakach życzymy udanego wypoczynku i umocnienia duchowego poprzez modlitwę i niedzielną Eucharystię. Pamiętajmy także, abyśmy przekraczali progi świątyni w stosownym stroju, który wyraża szacunek wobec Boga.
 
Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Świętej Góry, czasopisma oraz dewocjonalia. Polecamy płyty z muzyką z festiwalu Musica Sacromontana oraz ostatni numer naszego czasopisma sanktuaryjnego, Świętogórska Róża Duchowna oraz kalendarze ze św, Charbelem na rok 2016. Dochód z działalności furty przeznaczamy na utrzymanie i odnowę naszych zabytków.
 
Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gostyniu rozpoczyna nabór do szkoły rodzenia. Zajęcia odbywać się będą bezpłatnie w Domu Katolickim przy Farze.

Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri w Gostyniu
63-800 Gostyń, Święta Góra - Głogówko 1
tel. (65) 572 00 14;(65) 572 39 47
fax (65) 572 08 55 (wew. 14)
kongregacja@filipini.gostyn.pl