Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

Ogłoszenia duszpasterskie

Święta Góra, 24 maja 2015 roku.

 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
 
 
Dziś gromadzimy się na Świętej Górze w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, aby razem z Maryją wypraszać dla wszystkich pielgrzymów potrzebne łaski i Dary Ducha Świętego. Rozpoczynamy tygodniowe uroczystości odpustowe pod hasłem: Serce Wielkie Nam Daj. Chcemy prosić przez wstawiennictwo św. Filipa Neri, którego 500 rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku, aby Duch Święty powiększał nasze serca w miłości do Boga i naszych bliźnich. Msze Święte odprawiamy dziś o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, o godz. 12.00 Suma Odpustowa z Procesją Eucharystyczną, której przewodniczyć będzie ks. Abp Celestino Migliore Nuncjusz Apostolski w Polsce. Po południu odprawiamy Msze Św. o godz. 15.00 i 17.00. O godz. 16.30 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe. Przed Bazyliką można zamawiać Msze Święte przed cudownym obrazem Matki Bożej Świętogórskiej. Przy stopniach Bazyliki można także poświęcić dewocjonalia.
 
Przed bazyliką można dziś nabyć książkę o Świętej Górze, która jest pamiątką jubileuszu 500-lecia uznania cudowności Świętej Góry. Jest to wspaniała monografia o naszym Sanktuarium, która może być doskonałą pamiątką i źródłem wiedzy o Świętej Górze. Kupując tę książkę wpieracie także dzieło odnowy naszych zabytków.
 
Także dziś przed bazyliką Fundacja Pro-prawo do życia organizuje zbiórkę podpisów w celu poparcia ustawy gwarantującej pełną obronę dzieci nienarodzonych do życia.
 
Dziś także zapraszamy do naszego klasztoru, gdzie można obejrzeć wystawę poświęconą założycielowi naszego zgromadzenia św. Filipowi Neri oraz zapoznać się z działalnością Wspólnot Kongregacji Oratorium działających w Polsce i na całym świecie.
 
Oto krótki program tygodnia odpustowego:
  • W poniedziałek obchodzimy uroczystość NMP Matki Kościoła. Modlimy się w intencji Matek i Kobiet. Msze Święte odprawiamy w tym dniu o godz. 7.30, 9.00 o godz. 10.30 Msza z procesją Eucharystyczną oraz o godz. 12.00 17.00 oraz o godz.19.00.
  • We wtorek  do południa przybywają w pielgrzymce dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św. Na wieczorną Mszę Św. o godz. 19.00 zapraszamy młodzież. We wtorek obchodzimy uroczystość patronalną naszego zgromadzenia - Św. Filipa Neri, jest to także Dzień Matki. Zapraszamy na Mszę Św. z Błogosławieństwem Dzieci o godz. 17.00.
  • W środę o godz. 10.00 rozpoczyna się XIV Rejonowe Spotkanie Seniorów. Mszy Św. o godz. 11.00 przewodniczyć będzie ks. bp Grzegorz Balcerek. Na wieczorną Mszę św. o godz. 19.00 połączoną z Nowenną do Matki Bożej przybywa Pielgrzymka Służb Mundurowych Powiatu Gostyńskiego.
  • W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, będzie to dzień modlitw kapłanów oraz o powołania do służby Bożej w Kościele. Wieczorem zapraszamy na Mszę Św. o godz.19.00 w intencji Lekarzy i Pracowników Służby Zdrowia.
  • W piątek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Katechetów, Nauczycieli i Wychowawców.
  • W sobotę przybywa V Pielgrzymka Strażaków wraz z Rodzinami. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Św. a następnie na placu za bazyliką odbędzie się Festyn Strażacki. Wieczorem zapraszamy na Mszę Św. o godz. 19.00. Modlić się w będziemy w intencji wszystkich Czcicieli Matki Bożej Świętogórskiej a w sposób szczególny za Przedsiębiorców, Rzemieślników Piekarzy i Handlowców, których serdecznie zapraszamy.
  • Tydzień odpustowy zakończymy w niedzielę 31 maja uroczystością Najświętszej Trójcy.
 
Nabożeństwa Majowe odprawiamy każdego dnia po Mszy św. o godz. 19.00, a w niedzielę o 16.30, natomiast w soboty zapraszamy wszystkich Czcicieli Matki Bożej na Apel Maryjny o godz. 21.00.
 
W sobotę, 6 czerwca 2015 r., na Polach Lednickich organizowane jest XIX Ogólnopolskie Spotkanie Młodych pod hasłem: W Imię Ducha Świętego. Wyjazd autokarów spod Domu Katolickiego przy Farze gostyńskiej o godz. 8:00. Cena 30 zł. Zapisy na furcie klasztornej.
 
Zapraszamy dziś oraz w tygodniu na naszą furtę, gdzie można nabyć książki o tematyce religijnej, pamiątki i dewocjonalia. Polecamy najnowsze wydawnictwa związane z osobą naszego założyciela św. Filipa Neri. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.

 


Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri w Gostyniu
63-800 Gostyń, Święta Góra - Głogówko 1
tel. (65) 572 00 14;(65) 572 39 47
fax (65) 572 08 55 (wew. 14)
kongregacja@filipini.gostyn.pl