Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

Ogłoszenia duszpasterskie

 
   

 

           Święta Góra, 27  lipca 2014 roku.
 
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVII Niedziela Zwykła
 
 
 
1.   Dziś Różaniec ofiarujemy w intencji pokoju na świecie i o pokojowe rozwiązanie konfliktu na Ukrainie i w Ziemi Świętej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 16.30
2.   W naszym filipińskim kościele w Błażejewie dziś odbywają się Uroczystości odpustowe ku czci św. Jakuba Apostoła. Suma odpustowa o godz. 12.00.
3.   W poniedziałek zapraszamy na wieczór modlitwy z mistykami Kościoła: św. Benedyktem z modlitwą o uwolnienie, św. Filipem Neri z modlitwą o uświęcenie i św. Szarbelem z modlitwą o uzdrowienie. Spotkanie rozpoczyna się konferencją o godz.18.00, następnie Msza św. o godz. 19.00 i o godz. 20.00 Adoracja Najśw. Sakramentu 
4.   W piątek 1 sierpnia można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, za nawiedzenie kościoła parafialnego i pobożne odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłego.
5.   Ojcowie Franciszkanie z Osiecznej zapraszają na uroczystości odpustowe od czwartku 31 lipca do poniedziałku 4 sierpnia. Szczegółowy program uroczystości umieszczony jest na afiszu przy wyjściu z Bazyliki.
6.   W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze Święte wotywne odprawiamy o godz. 19.00.
7.   W piątek od godz.9.00 odwiedzamy chorych i osoby starsze z Komunią Św. O godz. 18.30 zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu a o godz. 19.00 odprawimy Mszę Świętą w intencji naszych Parafian.
8.   W sobotę zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.30 a następnie na Mszę Świętą i procesję maryjną.
9.   W następny wtorek 5 sierpnia przybywa do naszego sanktuarium XXXII Piesza Pielgrzymka diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej na Jasną Górę. O godz. 13.30 zostanie odprawiona Msza Święta w Bazylice dla pielgrzymów.
10.               Wszystkim podróżującym na wakacyjnych szlakach życzymy udanego wypoczynku i umocnienia duchowego poprzez modlitwę i niedzielną Eucharystię. Pamiętajmy także, abyśmy przekraczali progi świątyni w stosownym stroju, który wyraża szacunek wobec Boga, który dla nas jest obecny w Tabernakulum i w Świętej Liturgii.
11.               Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Świętej Góry, czasopisma oraz dewocjonalia. Polecamy płyty z muzyką z festiwalu Musica Sacromontana oraz ostatni numer naszego czasopisma sanktuaryjnego, Świętogórska Róża Duchowna. Dochód z działalności furty przeznaczamy na utrzymanie i odnowę naszych zabytków.
 

Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri w Gostyniu
63-800 Gostyń, Święta Góra - Głogówko 1
tel. (65) 572 00 14;(65) 572 39 47
fax (65) 572 08 55 (wew. 14)
kongregacja@filipini.gostyn.pl