Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

Ogłoszenia duszpasterskie

Święta Góra, 27 września 2015 roku.

        
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVI Niedziela Zwykła
 
Rozpoczynamy miesiąc październik, w którym zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej. W naszej bazylice różaniec odmawiamy przed wieczorną Mszą Świętą, czyli o godz. 18.30, a w niedzielę zapraszamy na różaniec na godz. 16.30. natomiast wszystkie dzieci zapraszamy na spotkania różańcowe ze Świętogórską Różą Duchowną w każdą sobotę o godz. 11.00.
 
We wtorek obchodzimy święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 
W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej poprzedzoną modlitwą różańcową o godz. 18.30.
 
W czwartek wspominamy w liturgii Św. Teresę od Dzieciątka Jezus - Doktora Kościoła, oraz modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.  
 
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy z Komunią Świętą chorych od godz. 9.00. Wieczorem zapraszamy na godz. 18.30 na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową i okazją do Spowiedzi św. O godz. 19.00 odprawimy Mszę Św. w intencji parafian świętogórskich. Dzieci pierwszokomunijne przynoszą ze sobą różańce, które zostaną poświęcone, a po Mszy św. odbędzie się w bazylice spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnymi, a w sali Oratorium z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania. 
 
W pierwszą sobotę miesiąca odmówimy różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.30, a po Mszy św. odprawimy 15 min. medytację pierwszosobotnią.
 
PRZYPOMINAMY, ŻE W NASTĘPNĄ SOBOTĘ 3 PAŹDZIERNIKA MSZĘ ŚW. WIECZORNĄ ODPRAWIAMY O GODZ. 18.00.
 
Wczoraj rozpoczął się X Festiwal Muzyki Oratoryjnej MUSICA SACROMONTANA. Podczas dzisiejszego koncertu z okazji 500-rocznicy urodzin św. Flipa Neri  usłyszymy Litanię do św. Filipa Josefa Novotnego oraz "Oratorio San Filippo Neri" Alessandro Scarlattiego. Serdecznie zapraszamy na ten koncert. Wstęp wolny.
 

Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Świętej Góry, oraz nowe pozycje książkowe. Polecamy płyty z muzyką Świętogórskich kompozytorów z poprzednich edycji Festiwalu Musica Sacromontana. Dochód z działalności furty przeznaczamy na utrzymanie i odnowę naszych zabytków.


Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri w Gostyniu
63-800 Gostyń, Święta Góra - Głogówko 1
tel. (65) 572 00 14;(65) 572 39 47
fax (65) 572 08 55 (wew. 14)
kongregacja@filipini.gostyn.pl