Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

Ogłoszenia duszpasterskie

Święta Góra, 29 marca 2015 r.

 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Palmowa
 
Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Wojciech Niemczewski z Pelplina. Temat rekolekcji brzmi: Modlitwa, post, jałmużna - znaki duchowego życia. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas każdej Mszy Świętej w niedzielę, a w poniedziałek, wtorek i środę na wieczornych Mszach o godz. 19.00. W poniedziałek po Mszy św. zapraszamy na Oratorium wieczorne z nauką pod tytułem: Poznać Prawdę, kochać Prawdę, kochać w Prawdzie! We wtorek oratorium wieczorne po Mszy po tytułem: Religia kultury. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawimy dzisiaj o g. 16.00.
 
 
Spowiedź Święta w Bazylice Świętogórskiej w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę podczas porannych Mszy św. o godz. 6.30, 7.00 i 8.00 a wieczorem od 18.30. W Wielką Środę spowiedź św. z udziałem kapłanów z naszego dekanatu w godzinach 18.30-20.00.
 
 
Chorych i osoby w naszej parafii odwiedzimy z Komunią Świętą w Wielki Piątek od godz. 10.00.
 
 
Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy Triduum Paschalne - szczególnie święty czas w Liturgii Kościoła. Ceremonie W. Czwartku i W. Piątku odprawiamy o g. 19.00,a w Wielką Sobotę o godz. 22.00. W czasie liturgii Triduum Paschalnego nie spowiadamy, ponieważ wszyscy kapłani biorą udział w ceremoniach.
 
 
Spowiedź św. w Wielki Czwartek i Wielki Piątek od 6.30 do 18.45, a w Wielką Sobotę od godz. 6.30 do 21.45. Serdecznie zachęcamy także do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu przy ołtarzu wystawienia w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim.
 
 
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawimy w Wielki Piątek o g. 9.00. W tym dniu obowiązuje Post ścisły.
 
 
Święcenie pokarmów w Bazylice Świętogórskiej odbędzie się w Wielką Sobotę od g. 11.00 do 17.30, w Drzęczewie I i II o g. 11.00. W tym dniu Kościół tradycyjnie zachęca nas do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 
 
Liturgię Wigilii Paschalnej zakończoną uroczystą procesją rezurekcyjną rozpoczynamy w Wielką Sobotę o godz. 22.00. Prosimy zabrać ze sobą świece. Mszę Świętą ofiarujemy w intencji wszystkich Czcicieli Świętogórskiej Róży Duchownej, Pielgrzymów i Dobroczyńców naszego sanktuarium. 
 
 
W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego. Nabożeństwo Emausowe z dzieleniem chleba, odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo szczególnie rodziny.
 
 
Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony mieszczącej się przy wyjściu z bazyliki. Dziękujemy za wasz wkład w godne przygotowanie naszej świątyni do przeżywania świąt wielkanocnych.
 
 
Pod chórem bazyliki można nabyć świece paschalne na stół wielkanocny, przez które wspieramy najuboższych. Polecamy także najnowszy numer naszego czasopisma Świętogórska Róża Duchowna w którym znajdziemy ciekawe artykuły z życia naszego sanktuarium.
 
 
Na furcie klasztornej można nabyć książki i dewocjonalia. Dochód z działalności furty przeznaczamy na utrzymanie naszych zabytków. Dziś wyjątkowo furta będzie czynna jeszcze po Mszach o godz. 15.00 i 17.00.

Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri w Gostyniu
63-800 Gostyń, Święta Góra - Głogówko 1
tel. (65) 572 00 14;(65) 572 39 47
fax (65) 572 08 55 (wew. 14)
kongregacja@filipini.gostyn.pl