Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

Ogłoszenia duszpasterskie

Święta Góra, 12 czerwca 2016 roku.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI Niedziela Zwykła

 

Nabożeństwo czerwcowe odprawimy dziś o godz. 16.30.

 

W poniedziałek wspominamy w Kościele św. Antoniego z Padwy, prezbitera i Doktora Kościoła.

 

We wtorek obchodzimy liturgiczne wspomnienie bł. Michała Kozala biskupa i męczennika, który zginął w Obozie w Dachau w 1943 roku.

 

W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 poprzedzoną różańcem.

 

W piątek obchodzimy w Kościele wspomnienie liturgiczne św. brata Alberta Chmielowskiego. Brat Albert przykładem swego życia uczył, że trzeba być "dobrym jak chleb". Odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność.

 

Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 19.00 a w niedzielę o godz. 16.30.

 

Już dziś pragniemy zaprosić wszystkich do udziału w zakończeniu obchodów Jubileuszu 500-lecia urodzin św. Filipa Neri założyciela naszego Zgromadzenia. Centralna uroczystość przeżywana będzie w ramach Polskiej Federacji Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri z udziałem kapłanów i duszpasterstw oratoryjnych z całej Polski i odbędzie się na Świętej Górze w niedzielę 26 czerwca o godz. 10.30 pod przewodnictwem ks. Kardynała Zenona Grocholewskiego.  

 

Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Świętej Góry wiele ciekawych pozycji książkowych płyty z muzyką świętogórskich kompozytorów oraz dewocjonalia. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.

 

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia, przygotowała Apel do Polskich Parlamentarzystów o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa. Można dziś wyrazić swoje poparcie dla tej akcji i złożyć swój podpis pod tym apelem przy wyjściu z bazyliki. Wysłuchajmy komunikatu ks. Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego.

 


Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri w Gostyniu
63-800 Gostyń, Święta Góra - Głogówko 1
tel. (65) 572 00 14;(65) 572 39 47
fax (65) 572 08 55 (wew. 14)
kongregacja@filipini.gostyn.pl