Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

Ogłoszenia duszpasterskie

Święta Góra, 24 kwietnia  2016 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkanocna

 

 

Odpowiadając na apel Papieża Franciszka, we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji dziś odbywa się zbiórka do puszek na pomoc osobom żyjącym na Ukrainie na trenach objętych wojną. Niech nasza ofiarność będzie wyrazem naszej solidarności z cierpiącymi.

 

Podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieci z naszej parafii przystąpią dziś do Pierwszej Komunii Świętej. Polecajmy te dzieci oraz ich rodziny, aby to wydarzenie umocniło ich wiarę oraz przybliżyło jeszcze bardzie do Jezusa, który w Eucharystii chce być naszym pokarmem na całe życie.

 

Również dziś podczas Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy modlić się z motocyklistami, którzy przybędą na Świętą Górę, by prosić o Boże Błogosławieństwo i opiekę Bożej Matki na rozpoczynający się sezon motocyklowy. Po Mszy świętej odbędzie się poświęcenie motocykli. Natomiast tradycyjna pielgrzymka kierowców przybywa na Świętą Górę w niedzielę 1 maja na godz. 12.00.

 

W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Marka Ewangelisty.

 

W piątek  obchodzimy święto św. Katarzyny ze Sjeny Patronki Europy jest to w Kościele Polskim Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

 

Serdecznie zapraszamy na IX Ekofestyn, który odbędzie się na Świętej Górze w sobotę 30 kwietnia - pod hasłem "MIŁOSIERNI DLA ZIEMI". O godz. 12.00 Msza Święta, a następnie liczne atrakcje dla dzieci i całych rodzin, konkursy, koncerty, wystawy fotograficzne, parada mażoretek z Sierakowa, poświęcenie rowerów i bryczek, kiermasz produktów ekologicznych.. Wieczorem o godz. 20.00 w Bazylice koncert poezji śpiewanej "Dopóki ziemia kręci się..." w wykonaniu między innymi "Wolnej Grupy Bukowina". Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny. Szczegółowy program Ekofestynu znajdziemy na ulotkach, które dziś rozdają ministranci.

 

Zapraszamy dziś oraz w tygodniu na naszą furtę, gdzie można nabyć książki o tematyce religijnej, dewocjonalia oraz pamiątki. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.

 


Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri w Gostyniu
63-800 Gostyń, Święta Góra - Głogówko 1
tel. (65) 572 00 14;(65) 572 39 47
fax (65) 572 08 55 (wew. 14)
kongregacja@filipini.gostyn.pl