Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

Ogłoszenia duszpasterskie

Święta Góra, 14 grudnia 2014 roku

 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA ADWENTU
 
 
1. Dzisiejsza III niedziela adwentu - GAUDETE - RADUJCIE SIĘ, przynagla nas do większego zaangażowania. Coraz bliżej święta Bożego Narodzenia, do których się przygotowujemy. Zapraszamy na Msze roratnie, które odprawiamy dla dzieci we wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.00 a młodzież zapraszamy na roraty w sobotę o godz. 19.00.
2. Dzisiejsze Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.30 ofiarujemy w intencji naszych rodzin, z prośbą o dobre przygotowanie i przeżycie Świąt Bożego Narodzenia.
3. Czas adwentu jest wezwaniem do prostowania dróg naszego życia. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu Pojednania. Przez cały tydzień spowiadamy jak zawsze podczas Mszy św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00 oraz wieczorem od godz. 18.30. Spowiedź adwentowa z udziałem kapłanów z naszego dekanatu odbędzie się w sobotę 20 grudnia od godz. 18.30.
4. Pod chórem bazyliki oraz na furcie klasztornej są do nabycia opłatki oraz świece Caritas na nasze wigilijne stoły. Kupując je, wyrażamy chrześcijańską miłość względem potrzebujących. Także przy wyjściu nasi ministranci rozdają sianko na wigilijny stół, i zbierają drobne ofiary na działalność koła ministrantów na Świętej Górze.
5. Każdy kto chciałby złożyć swój świąteczny dar serca, może przyłączyć się do akcji Tytka świąteczna. Wypełnioną paczkę podstawowymi produktami świątecznymi należy przynieść na furtę klasztorną do  niedzieli 21 grudnia. Specjalne torebki przygotowane przez CARITAS można zabrać przy wyjściu z bazyliki lub z furty klasztornej.
6. Na furcie klasztornej można nabyć także dewocjonalia, czasopisma katolickie, książki, kalendarze na rok 2015 oraz Świętogórskie kartki świąteczne. Dochód z działalności furty przeznaczamy na utrzymanie i odnowę naszych zabytków.Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri w Gostyniu
63-800 Gostyń, Święta Góra - Głogówko 1
tel. (65) 572 00 14;(65) 572 39 47
fax (65) 572 08 55 (wew. 14)
kongregacja@filipini.gostyn.pl