Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

Ogłoszenia duszpasterskie

Święta Góra, 31 stycznia 2016 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Zwykła  

 

Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.30, aby modlić się o nowe i święte powołania do wspólnot Życia Konsekrowanego a zwłaszcza do naszej Kongregacji Oratorium na Świętej Górze.

 

We wtorek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem M. B. Gromnicznej. Msze święte odprawiamy o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i o godz. 19.00. Podczas każdej Mszy św. będziemy święcić świece gromniczne. W tym dniu obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

 

W środę zapraszamy na różaniec i Nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 aby upraszać potrzebne łaski i dziękować za jej szczególną opiekę.

 

W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek i I sobota lutego. W piątek odwiedzamy chorych z Komunią Św. od godz. 9.00 a wieczorem zapraszamy na adorację Najśw. Sakr. od godz. 18.30 i spowiedź. O godz. 19.00 odprawimy Mszę Św. w intencji Parafian Świętogórskich. Po Mszy św. odbędzie się pokolędowe spotkanie z naszymi parafianami w auli Sługi Bożego ks. Wawrzyńca Kuśniaka. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w następny piątek po Mszy św. wieczornej. W pierwszą sobotę zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.30  oraz na Mszę św. Ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

 

W przyszłą niedzielę 7 lutego w naszej bazylice rozpoczyna się 40-godzinne nabożeństwo, które trwać będzie do wtorku. Niech to nabożeństwo będzie dla nas okazją do przygotowania się do czasu Wielkiego Postu. Poświęćmy ten czas na adorację Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

 

Jak już informowaliśmy, decyzją zarządu Województwa Wielkopolskiego została nam przyznana dotacja unijna na rekonstrukcję organów w bazylice, konserwację trzech ołtarzy w prezbiterium i rewitalizację ołtarza polowego. Jest to kwota 3 mln 730 tysięcy złotych, a wymagany nasz wkład własny to aż 650 tysięcy złotych. Pierwsze prace rozpoczną się za kilka miesięcy i potrwają do połowy przyszłego roku. Będziemy zwracać się do wszystkich wiernych i różnych instytucji z prośbą o wsparcie materialne , gdyż sami nie będziemy w stanie zrealizować tego ważnego i historycznego dla Świętej Góry przedsięwzięcia. 

 

W sobotę 6 lutego zapraszamy na kolejny koncert z cyklu: Świętogórskie Spotkania w Krainie Łagodności W Sali Oratorium wystąpi zespół Bądź Ciszą. Początek koncertu o godz. 20.00. Wstęp wolny.

 

Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć książki pogłębiające naszą duchowość, dewocjonalia, świece gromniczne i pamiątki ze Świętej Góry. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.

 


Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri w Gostyniu
63-800 Gostyń, Święta Góra - Głogówko 1
tel. (65) 572 00 14;(65) 572 39 47
fax (65) 572 08 55 (wew. 14)
kongregacja@filipini.gostyn.pl