Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

Ogłoszenia duszpasterskie

Święta Góra, 16 listopada 2014 roku.         

 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXIII Niedziela Zwykła
 
1. W poniedziałek w naszym domu rekolekcyjnym rozpoczyna się kolejna seria rekolekcji dla kapłanów Archidiecezji Poznańskiej. Jak zawsze prosimy was o modlitwę w intencji tych kapłanów, aby Matka Boża Świętogórska wyprosiła im potrzebne Dary, by umocnieni Łaską Bożą, jak najlepiej realizowali swoje powołanie w Kościele.
 
2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 w czasie, której modlimy się w intencji naszej Ojczyzny oraz we wszystkich naszych intencjach. Wcześniej zapraszamy na modlitwę różańcową.
 
3. W piątek obchodzimy liturgiczne wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
 
4. W sobotę wspominamy w liturgii Kościoła św. Cecylię męczenniczkę pierwszych wieków chrześcijaństwa - patronki chórów i muzyki kościelnej.
 
5. Dzieci z ochronki "Promyki Dobra" i wolontariusze zapraszają na wieczornicę patriotyczną pt. Korzenie dedykowaną bł. Edmundowi Bojanowskiemu. Wieczornica odbędzie się w sobotę 22 listopada o godz. 17.30 w Auli ks. Wawrzyńca Kuśniaka mieszczącej się na wewnętrznym dziedzińcu naszego klasztoru.
 
6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tę ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego chcemy zawierzyć siebie i nasze rodzimy temu, który jest naszym Panem. Podczas każdej Mszy Świętej ponowimy Akt Oddania Jezusowi Chrystusowi Królowi. Ten dzień jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej.
 
7. Trwa kolejny cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa, który odbędzie się dziś i w kolejne 2 niedziele. Początek spotkań w Sali Oratorium o godz. 10.30 a zakończenie Mszą Świętą w Bazylice o godz. 13.00.
 
8. W listopadzie modlimy się za naszych zmarłych i odprawiamy w ich intencji Msze Święte codziennie o godz. 19.00 a w niedziele o godz. 17.00. Kartki z imionami i nazwiskami naszych zmarłych można składać w zakrystii lub na furcie klasztornej.
 
9. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć dewocjonalia, czasopisma katolickie, nowe pozycje książkowe oraz pamiątki ze Świętej Góry. Polecamy nowy kalendarz na rok 2015 wydany z okazji Jubileuszu 500-lecia urodzin św. Filipa Neri założyciela naszego Zgromadzenia. Dochód z działalności furty przeznaczamy na utrzymanie i odnowę naszych zabytków.
 

Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri w Gostyniu
63-800 Gostyń, Święta Góra - Głogówko 1
tel. (65) 572 00 14;(65) 572 39 47
fax (65) 572 08 55 (wew. 14)
kongregacja@filipini.gostyn.pl