Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

Ogłoszenia duszpasterskie

Święta Góra, 22 listopada 2015 roku.

 

         

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.  W tę ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego chcemy zawierzyć siebie i nasze rodzimy temu, który jest naszym Panem.

 

Dziś o godz. 18.00 odbędzie się w bazylice koncert Chóru Palestrina z okazji 20-lecia działalności. Wystąpi także zaproszony chór Continuo z Pępowa i nasza Świętogórska Orkiestra Dęta. Serdecznie zapraszamy.

 

Od poniedziałku do czwartku w naszym domu rekolekcyjnym odbędą się  kolejne rekolekcje dla kapłanów. Prosimy was o modlitwę w intencji kapłanów.

 

W środę o godz. 19.00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej, w czasie której modlimy się w intencji Ojczyzny oraz we wszystkich naszych intencjach. Wcześniej zapraszamy na modlitwę różańcową.

 

W sobotę swoje imieniny obchodzi biskup senior Zdzisław Fortuniak. W naszych modlitwach pamiętajmy o drogim solenizancie.

 

W przyszłą niedzielę adwentem wkraczamy w nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem: "Nowe życie w Chrystusie" a tematem roku będzie chrzest i jego konsekwencje. W tym roku obchodzić będziemy Jubileusz 1050 rocznicy chrztu Polski. Z tej okazji biskupi Polscy  piszą w swoim liście:

Obchodzić Jubileusz Chrztu Polski to świadczyć własnym życiem o Chrystusie. Takie odważne świadectwo w niełatwych czasach PRL-u złożyli katolicy w 1966 roku, w czasie obchodów milenijnych. Pomogła w tym dziewięcioletnia Wielka Nowenna, czyli program duszpasterski opracowany przez Sługę Bożego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jej główne hasło rozbrzmiewa po dziś dzień w naszych uszach: Wierność Bogu, Krzyżowi, Ewangelii, Kościołowi i jego Pasterzom.

Ogromna praca duchowa, towarzysząca Millennium Chrztu, zakończyła się uroczystościami na Jasnej Górze 3 maja 1966 roku. W tym dniu zawierzono Matce Bożej nasz naród na kolejne 1000 lat. Bez tamtego Millennium trudno sobie wyobrazić następne ćwierć wieku polskiej historii: pontyfikat św. Jana Pawła II, wielki ruch Solidarność oraz odzyskaną w 1989 roku wolność.

Po pięćdziesięciu latach pasterze Kościoła wraz ze zgromadzonymi wiernymi ponowią ten akt na Jasnej Górze 3 maja 2016 roku, zawierzając Polaków w Ojczyźnie i poza jej granicami naszej duchowej Matce i Królowej. Przeżywane przez nas uroczystości 1050. rocznicy Chrztu Polski łączą się w rozpoczynającym się roku liturgicznym z jeszcze jedną okolicznością. Jest nią Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia rozumiany jako objawienie się czynnej wiary, potwierdzonej na chrzcie świętym.

 

W Adwencie roraty dla dzieci w naszej Bazylice będziemy odprawiać o godz. 17.00 we wtorki, czwartki i piątki. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony i dzwoneczki. Dorosłych zapraszamy na roraty o godz.19.00 a roraty dla młodzieży odprawiamy w soboty o godz. 19.00.

 

Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć dewocjonalia, czasopisma katolickie, polecamy nowe pozycje książkowe, kalendarze na rok 2016 oraz lampiony na Msze Roratnie dla dzieci. Dochód z działalności furty przeznaczamy na utrzymanie i odnowę naszych zabytków.

 


Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri w Gostyniu
63-800 Gostyń, Święta Góra - Głogówko 1
tel. (65) 572 00 14;(65) 572 39 47
fax (65) 572 08 55 (wew. 14)
kongregacja@filipini.gostyn.pl