Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

Ogłoszenia duszpasterskie

Święta Góra, 22 maja 2016 roku.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Najświętszej Trójcy

 

Uroczystością Najświętszej Trójcy kończymy dziś tydzień odpustowy. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom za wspólną modlitwę i życzymy by w codzienności doświadczali szczególnej opieki M.B. Świętogórskiej i prowadzenia Ducha Świętego, którego prosiliśmy w te odpustowe dni aby uleczył wszelkie rany naszych serc.

 

Dziś na godz. 12.00 przybywa VI Pielgrzymka Strażaków wraz z Rodzinami. Po Mszy Św. na placu za bazyliką odbędzie się Festyn Strażacki.

 

Zbliża się uroczystość patronalna naszego zgromadzenia - Św. Filipa Neri. Z tej okazji dziś o godz. 17.00 odprawimy Mszę Św. z Błogosławieństwem Dzieci.

 

W środę o godz. 16.00 ks. bp Damian Bryl udzieli sakramentu Bierzmowania Młodzieży naszej Świętogórskiej parafii oraz młodzieży z naszej parafii w Błażejewie. Polecajmy tych młodych , aby wchodząc w dojrzałe życie stawali się dojrzałymi świadkami  chrześcijańskiej wiary.

 

W środę o godz. 19.00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej poprzedzoną modlitwą różańcową.

 

W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. w naszej Bazylice odprawiamy jak w każdą niedzielę a więc o godz. 7.30 - Msza z procesją Eucharystyczną a następnie o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i o godz.17.00.

 

Główna procesja ulicami Gostynia wyruszy z Kościoła Świętego Ducha po Mszy św. o godz. 9.30 a zakończy się na rynku Mszą Świętą koncelebrowaną przez duszpasterzy gostyńskich parafii.

 

Procesja Eucharystyczna w par. bł. Edmunda Bojanowskiego odbędzie się w niedzielę  29 maja i rozpocznie się Mszą Świętą o godz.17.00.

 

Zakończenie oktawy Bożego Ciała dla miasta Gostynia odbędzie się na Świętej Górze w czwartek 2 czerwca o godz. 18.00. Przez całą oktawę procesje eucharystyczne w naszym sanktuarium będą się odbywały po Mszy Św. o godz.19.00. Rodziców prosimy o przyjście z  dziećmi I Komunijnymi i dziewczynkami do sypania kwiatów.

 

W sobotę, 4 czerwca br., na Polach Lednickich organizowane jest XX Ogólnopolskie Spotkanie Młodych pod hasłem: W Imię Ojca, Syna i Ducha Świętego. Organizujemy wyjazd na Lednicę z Gostynia. Wyjazd autokarów spod Domu Katolickiego przy Farze gostyńskiej 4 czerwca o godz. 8:30. Cena 40 zł. Zapisy na furcie klasztornej do końca maja.

 

Zapraszamy dziś oraz w tygodniu na naszą furtę, gdzie można nabyć książki o tematyce religijnej, pamiątki i dewocjonalia. Polecamy płyty z muzyką Świętogórskich kompozytorów. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.

 


Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri w Gostyniu
63-800 Gostyń, Święta Góra - Głogówko 1
tel. (65) 572 00 14;(65) 572 39 47
fax (65) 572 08 55 (wew. 14)
kongregacja@filipini.gostyn.pl