Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

Ogłoszenia duszpasterskie

Święta Góra, 21 września 2014 roku.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV Niedziela Zwykła

 
 
 
1. Dziś obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Środków Społecznego przekazu. Modlimy się aby, współczesne media pełniły w świecie i w Polsce misję przekazywania prawdy i budowały jedność między ludźmi. Ojciec święty Franciszek napisał w swoim orędziu:
Kultura spotkania wymaga, abyśmy byli skłonni nie tylko dawać, ale także otrzymywać od innych. Media mogą nam w tym pomóc, zwłaszcza dzisiaj, kiedy sieci ludzkiej komunikacji osiągnęły bezprecedensowy rozwój. Zwłaszcza internet może zaoferować większe możliwości spotkania solidarności między wszystkimi, a jest to rzecz dobra, jest to Boży dar.
 
2. W związku z przygotowaniem do jubileuszu 500-lecia urodzin św. Filipa Neri rozpoczynamy wielką nowennę do naszego Patrona - stygmatyka Ducha Świętego. Nabożeństwo odprawimy dziś po Mszy św. o godz. 10.30.
 
3. Modlitwę różańcową o godz. 16.30 ofiarujemy w intencji pokoju na świecie.
 
4. We wtorek 23 września obchodzimy wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny. Ojciec Pio był szczodrym rozdawcą Bożego miłosierdzia, gotowy służyć wszystkim rozmową, kierownictwem duchowym, a w szczególności udzielać sakramentu pokuty, jak mówił w homilii Ojciec św. Jan Paweł II podczas kanonizacji 16 czerwca 2002 roku.
 
5. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00. Chcemy polecać wstawiennictwu Maryi wszystkie sprawy naszej Ojczyzny.
 
6. W sobotę obchodzimy wspomnienie liturgiczne św. Wincentego a Paulo. Jest On patronem wszystkich dzieł miłosierdzia w Kościele.
 
7. Także w sobotę 27 września o godz. 19.30 rozpocznie się IX Festiwal Muzyki Oratoryjnej MUSICA SACROMONTANA. Podczas pierwszego koncertu zatytułowanego POLONEZY POLSKIE usłyszymy polonezy: Józefa Kozłowskiego, Kleofasa Ogińskiego, Karola Kurpińskiego, Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego oraz Jana Kiszwaltera - zapomnianego gostyńskiego kompozytora, pedagoga, patrioty - będzie to pierwsze wykonanie utworów  na instrumencie z epoki artysty. Ulotki informujące o programie festiwalu można otrzymać przy wyjściu z bazyliki. Na wszystkie koncerty wstęp wolny. W najbliższą sobotę i w następną z racji trwającego festiwalu Msze święte odprawiamy wyjątkowo o godz. 18.00.
 
8. W ramach Poznańskiego Forum Duszpasterskiego, w sobotę, 27 września br. w Poznaniu odbędzie się sesja poświecona drugiemu etapowi czteroletniego Programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2013-2017, któremu towarzyszą słowa Przez Chrystusa, z Chrystusem, w Chrystusie. Przez wiarę i chrzest do świadectwa. Sesję rozpocznie o godz. 9.30 w kościele pw. św. Rocha w Poznaniu Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. kardynała Paula Josefa Cordesa. Następnie, w Sali Centrum Wykładowo-Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej, wysłuchamy wystąpień zaproszonych gości.
 
9. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Świętej Góry, czasopisma katolickie, nowe pozycje książkowe oraz dewocjonalia. Polecamy płyty z muzyką Świętogórskich kompozytorów. Dochód z działalności furty przeznaczamy na utrzymanie i odnowę naszych zabytków.

Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri w Gostyniu
63-800 Gostyń, Święta Góra - Głogówko 1
tel. (65) 572 00 14;(65) 572 39 47
fax (65) 572 08 55 (wew. 14)
kongregacja@filipini.gostyn.pl