Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

Ogłoszenia duszpasterskie

Święta Góra, 31 sierpnia 2014 roku.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXII Niedziela Zwykła
 
 
1. Odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego i Biskupów do modlitwy o pokój, przez cały miesiąc wrzesień codziennie odmawiać będziemy w bazylice różaniec w intencji pokoju na świecie. Serdecznie zapraszamy Was do wspólnej modlitwy przed Obrazem Matki Bożej każdego dnia o godz. 18.30 a w niedzielę o godz. 16.30.
2. W poniedziałek 1 września przypada 75 ? rocznica wybuchu II Wojny Światowej. W gostyńskiej Farze o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji ofiar II Wojny Światowej. Po Mszy Św. odbędą się uroczystości patriotyczne na Górze Zamkowej.
3. W środę obchodzimy wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła. Jest to dzień imienin Księdza Biskupa Grzegorza Balcerka. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej w czasie której modlić się będziemy w intencji Księdza Biskupa oraz w intencji naszej Ojczyzny.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele a zwłaszcza do naszej Świętogórskiej Kongregacji.
5. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią Św. a wieczorem zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu o godz. 18.30 z możliwością skorzystania z sakramentu pojednania. O godz. 19.00 odprawimy Mszę św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa w intencji parafian świętogórskich. Podczas tej Mszy udzielimy błogosławieństwa dzieciom i młodzieży na nowy rok szkolny. Prosimy, aby dzieci przyniosły tornistry z przyborami szkolnymi, które poświęcimy. Po Mszy św. w Sali Oratorium odbędzie się spotkanie organizacyjne, które rozpoczyna nowy cykl katechez dla młodzieży przed Sakramentem Bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy młodzież 2 klasy gimnazjum wraz z rodzicami.
6. W sobotę zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.30 oraz na Mszę i procesję Maryjną o godz. 19.00.
7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się kolejny cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Nauki prowadzone będą w kolejne 4 niedziele w Sali Oratorium od godz.10.30 a kończą się Mszą w Bazylice o godz. 13.00. 
8. Zapraszamy młodzież na Mszę Świętą z okazji rozpoczęcia Roku Szkolnego. Chcemy modlić się o błogosławieństwo dla Was na ten czas zdobywania wiedzy i dojrzewania duchowego. Msza święta zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.
9. Archidiecezjalna Pielgrzymka ludzi Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych odbędzie się w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej w poniedziałek 15 września. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym tylko siły i stan zdrowia na to pozwalają, do wspólnego pielgrzymowania w tym dniu przed oblicze Matki Bożej na Świętą Górę.
10. Na Furcie klasztornej można nabyć pamiątki ze Świętej Góry, czasopisma katolickie oraz dewocjonalia. Polecamy szczególnie najnowszy numer gościa niedzielnego z kolejną płytą zawierającą nagranie Dzienniczka św. siostry Faustyny Kowalskiej. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.

Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri w Gostyniu
63-800 Gostyń, Święta Góra - Głogówko 1
tel. (65) 572 00 14;(65) 572 39 47
fax (65) 572 08 55 (wew. 14)
kongregacja@filipini.gostyn.pl