Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

Ogłoszenia duszpasterskie

Święta Góra, 12 marca 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

II Niedziela Wielkiego Postu

 

Wielki Post to szczególny czas, w którym wezwani jesteśmy do pokuty. W tym czasie wierni powinni przeznaczać więcej czasu na modlitwę, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia oraz zachowywać post i wstrzemięźliwość od uczestniczenia w zabawach. Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 18.30 a w soboty zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci o godz. 10.00. Gorzkie Żale z Kazaniami Pasyjnymi odprawiamy w niedziele o godz. 16.00.

 

W poniedziałek przypada 4 rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy szczególnie  w tym dniu modlitwą Ojca Świętego by prowadził Kościół Chrystusowy pod natchnieniem Ducha Świętego.

 

W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej by szczególnie polecać  w modlitwach naszą Ojczyznę.

 

W sobotę 18 marca odbędzie się wizytacja w naszej Świętogórskiej Parafii. Z tej okazji odwiedzi nas ks. bp Zdzisław Fortuniak. O godz. 10.00 ks. biskup będzie uczestniczył w Drodze Krzyżowej z dziećmi. Po południu o godz.17.00 w auli odbędzie się spotkanie z grupami duszpasterskimi działającymi przy naszym klasztorze a następnie spotka się z Radą Duszpasterską i Ekonomiczną naszej parafii. O godz. 19.00 zapraszamy wszystkich naszych parafian na Mszę Świętą  pod przew. ks. biskupa. Za udział we Mszy Św. wizytacyjnej można zyskać odpust zupełny.

 

W najbliższy czwartek w ramach cyklu Kino z wartościami w gostyńskim kinie Pod kopułą zostanie wyświetlony film fabularny pt. Zerwany Kłos, który przedstawia historię  męczenniczki, bł. Karoliny Kózkówny. W kinie odbędą się dwa seansy o godz. 17.00 i o 19.00. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia tego wartościowego filmu.

 

W przyszłą Niedzielę, 19 marca, młodzież z naszego Oratoryjnego Duszpasterstwa, rozprowadzać będzie przed Kościołem po Mszach Świętych woreczek ryżu. Akcja ta ma trzy wymiary:

postu - w wybranym dniu WORECZEK RYŻU staje się dla nas, jeżeli to możliwe, jedynym posiłkiem;

jałmużny - pieniądze, które przeznaczylibyśmy na posiłki tego dnia, składamy jako ofiarę dla potrzebujących;

modlitwy - wspominamy w modlitwie misjonarzy oraz ubogich, głodnych i cierpiących.

Zebrane ofiary zostaną przekazane na rzecz budowy szkoły dla 150 dzieci w Rwandzie. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej wielkopostnej formy miłosierdzia.

 

Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Gostynia do Osiecznej. Tegoroczna nocna Droga Krzyżowa odbędzie się 31 marca. Rozpocznie się Mszą Świętą w Bazylice o godzinie 19.00 i Adoracją Najświętszego Sakramentu. Następnie wyruszymy w indywidualną, samotną drogę w ciszy i ciemności. Do dyspozycji będą dwie trasy: dłuższa ze Świętej Góry i krótsza spod kościoła bł. Edmunda Bojanowskiego. Wszelkich informacji udzielają ks. Paweł Ogrodnik i ks. Paweł Bogdanowicz. Zapisy WYŁĄCZNIE na stronie internetowej WWW.EDK.ORG.PL

 

Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony mieszczącej się przy wyjściu z bazyliki.

 

Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Św. Góry prasę katolicką oraz książki, które mogą być doskonałą lekturą duchową na czas Wielkiego Postu.

 


Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri w Gostyniu
63-800 Gostyń, Święta Góra - Głogówko 1
tel. (65) 572 00 14;(65) 572 39 47
fax (65) 572 08 55 (wew. 14)
kongregacja@filipini.gostyn.pl