Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

Ogłoszenia duszpasterskie

Święta Góra, 23 sierpnia 2015 roku.

        
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXI Niedziela Zwykła
 
 
Modlitwę różańcową o godz. 16.30, ofiarujemy w intencji dzieci i młodzieży oraz nauczycieli i katechetów z prośbą o Błogosławieństwo Boże na zbliżający się nowy rok szkolny.
 
W poniedziałek obchodzimy w Kościele święto św. Bartłomieja Apostoła, który według tradycji zginął śmiercią męczeńską ok. 70 r.
 
W środę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Zapraszamy na Mszę Świętą Nowennową o godz. 19.00, w czasie której ponowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.
 
W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Moniki a w piątek wspominamy w Kościele św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła.
 
W sobotę wspominamy Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela. Módlmy się szczególnie za prześladowanych dziś Chrześcijan o mocną wiarę w przeciwnościach, niech  św. Jan Chrzciciel wstawia się za nimi.
 
W niedzielę 30 sierpnia zapraszamy na koncert z cyklu Świętogórskie Spotkania w - Krainie Łagodności. W Sali Oratorium wystąpi Piotr Woźniak i Wojciech Czemplik. Początek koncertu o godz. 18.30 - Wstęp wolny.
 
Zapraszamy młodzież na Mszę Świętą z okazji rozpoczęcia Roku Szkolnego. Chcemy modlić się o błogosławieństwo dla Was na ten czas zdobywania wiedzy i dojrzewania duchowego. Msza święta zostanie odprawiona w łączności z Nowenną w środę 2 września o godz. 19.00.
 
Także już dziś pragniemy Was zaprosić na Misje Święte Osobistego Zawierzenia Matce Bożej Fatimskiej, które odbędą się w naszej bazylice od 5-13 września. Szczegółowy program misji znajduje się na ulotkach oraz stronie internetowej naszego sanktuarium.
 
Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Świętej Góry, czasopisma katolickie oraz dewocjonalia. Polecamy także płyty z muzyką Świętogórskich kompozytorów. Dochód z działalności furty przeznaczamy na utrzymanie i odnowę naszych zabytków.

Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri w Gostyniu
63-800 Gostyń, Święta Góra - Głogówko 1
tel. (65) 572 00 14;(65) 572 39 47
fax (65) 572 08 55 (wew. 14)
kongregacja@filipini.gostyn.pl