Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

Ogłoszenia duszpasterskie

Święta Góra, 26 października 2014 roku.

        
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXX Niedziela Zwykła
 
1.      Dziś obchodzimy liturgiczną Uroczystość Poświęcenia naszej Bazyliki. Pragniemy podziękować Bożej Opatrzności za dar tej świątyni, która służy nam, jako miejsce modlitwy. Przy tej okazji modlimy się z za Fundatorów i Dobrodziejów, którzy wspierają nas w utrzymaniu i remontach naszej Bazyliki. Dziś gościmy w naszym Sanktuarium ks. Tomasza Błaszczyka - filipina , który obecnie pracuje na Ukrainie. Wygłosi do nas Słowo Boże a po Mszy będzie zbierał ofiary na potrzeby Kościoła na Ukrainie.
 
2.      We wtorek obchodzimy w Kościele święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
3.      W środę o godz. 19.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej w czasie, której modlimy się w intencji naszej Ojczyzny.
4.      W piątek 31 października wyruszy po raz trzeci ulicami Gostynia na Świętą Górę Holy Wins - Święty zwycięża - procesja Świętych z relikwiami z naszych kościołów. Prosimy rodziny a szczególnie dzieci o przebranie się w stroje swoich świętych Patronów lub ulubionych Świętych. Wymarsz w radosnej procesji z Fary gostyńskiej o godz. 18.00 a zakończenie Mszą Św. w Bazylice o godz. 19.00
 
5.      W sobotę  1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszej Bazylice odprawiamy według porządku niedzielnego. Procesja żałobna na gostyńskim cmentarzu rozpocznie się o godz. 14.00 a zakończy się Mszą koncelebrowaną przy cmentarnym krzyżu. Świętogórska procesja do podziemi i na nasz cmentarz odbędzie się o godz. 16.00.
 
6.      W uroczystość Wszystkich Świętych od południa do północy Dnia Zadusznego można zyskać odpust zupełny dla dusz zmarłych za nawiedzenie kościoła, kaplicy i modlitwę w intencjach Ojca Świętego. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz i odmówi jakąkolwiek modlitwę w intencji zmarłych. Odpust można zyskać tylko raz dziennie za jednego zmarłego.
 
7.      W Dzień Zaduszny odprawiamy Msze Święte wg porządku niedzielnego a więc o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i  o godz. 17.00 a po niej odbędzie się procesja i modlitwa za zmarłych spoczywających w naszych podziemiach.
 
8.      W następny piątek 7 listopada w naszym domu rekolekcyjnym rozpoczynają się rekolekcje dla narzeczonych. Zapisy na furcie klasztornej.
 
9.      W następną  niedzielę 9 listopada  rozpoczyna się kolejny cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa, który będzie trwał przez kolejne 4 niedziele. Początek spotkań w Sali Oratorium o godz. 10.30 a zakończenie Mszą Świętą w Bazylice o godz. 13.00.
 
10. W listopadzie modlimy się za naszych zmarłych w wymieniankach i odprawiamy w ich intencji msze święte codziennie o godz. 19.00 a w niedziele o godz. 17.00. Kartki z wymieniankami można składać w zakrystii lub na furcie klasztornej.
 
11. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć dewocjonalia, czasopisma katolickie oraz pamiątki ze Świętej Góry. Polecamy najnowszy numer naszego czasopisma Świętogórska Róża Duchowna. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.

Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri w Gostyniu
63-800 Gostyń, Święta Góra - Głogówko 1
tel. (65) 572 00 14;(65) 572 39 47
fax (65) 572 08 55 (wew. 14)
kongregacja@filipini.gostyn.pl