Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

Ogłoszenia duszpasterskie

Święta Góra, 21 sierpnia 2016 roku.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI Niedziela Zwykła

 

Modlitwę różańcową o godz. 16.30, ofiarujemy w intencji dzieci i młodzieży oraz nauczycieli i katechetów z prośbą o Błogosławieństwo Boże na zbliżający się nowy rok szkolny.

 

W środę obchodzimy w Kościele święto św. Bartłomieja Apostoła, który według tradycji zginął śmiercią męczeńską ok. 70 r. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 by Maryi zawierzać naszą Ojczyznę i wszystkie nasze intencje.

 

W piątek  obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 19.00, w czasie której dokonamy Jubileuszowego Aktu Oddania Parafii NMP Królowej Polski. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W sobotę obchodzimy wspomnienie św. Moniki matki św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła.

 

Także w najbliższą sobotę 27 sierpnia zapraszamy na koncert z cyklu Świętogórskie Spotkania w ? Krainie Łagodności?. W Sali Oratorium wystąpi Kuba Blokesz. Początek koncertu o godz. 20.00 ? Wstęp wolny.

 

Od poniedziałku do czwartku w naszym Domu Rekolekcyjnym odbędą się rekolekcje dla kapłanów Archidiecezji Poznańskiej, których powierzamy waszej pamięci w modlitwie.

 

Z naszego Sanktuarium jest organizowana pielgrzymka lotnicza do Fatimy na 100-lecie Objawień w terminie 7-14 czerwca 2017 r. Koszt pielgrzymki 3180 zł. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o jak najszybszą decyzję. Informacji udziela ks. Robert Klemens.

 

Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Świętej Góry, czasopisma katolickie oraz dewocjonalia. Polecamy także płyty z muzyką Świętogórskich kompozytorów. Dochód z działalności furty przeznaczamy na utrzymanie i odnowę naszych zabytków.

 


Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri w Gostyniu
63-800 Gostyń, Święta Góra - Głogówko 1
tel. (65) 572 00 14;(65) 572 39 47
fax (65) 572 08 55 (wew. 14)
kongregacja@filipini.gostyn.pl