Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

Ogłoszenia duszpasterskie

Święta Góra, 2 października 2016 roku.

         

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII Niedziela Zwykła

 

W październiku zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej. W naszej bazylice różaniec odmawiamy o godz. 18.30, a w niedzielę zapraszamy na różaniec na godz. 16.30. Dzieci zapraszamy na różaniec w soboty o godz. 11.00.

 

We wtorek obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

 

W środę obchodzimy wspomnienie św. siostry Faustyny Kowalskiej Apostołki Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 poprzedzoną modlitwą różańcową.

 

W I piątek miesiąca we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej zapraszamy razem z Ojcami Benedyktynami na wieczór modlitwy o  uwolnienie od wpływu zła w naszym życiu oraz łaskę uzdrowienia z namaszczeniem olejem św. Charbela. Początek spotkania o godz. 18.30 modlitwą różańcową, okazja do spowiedzi św., a po Mszy nabożeństwo.

 

W przyszłą niedzielę 11 października przeżywać będziemy w Kościele Polskim XVI Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II - bądźcie światkami miłosierdzia. Za tydzień będziemy mieli okazję wspomóc dzieło, które od lat nazywane jest "żywym pomnikiem" Jana Pawła II. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia poprzez stypendia wspiera materialnie i duchowo ponad dwa i pół tysiąca młodych ludzi z całej Polski. Dzięki ofiarności rodaków w kraju i poza jego granicami mogą oni realizować swoje edukacyjne aspiracje.

 

Również w przyszłą niedzielę przybędzie do naszego sanktuarium Pielgrzymka Żywego Różańca z leszczyńskich parafii. O godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta a po niej wyruszy procesja różańcowa do 5 ołtarzy w naszej Bazylice. Natomiast Świętogórska Procesja różańcowa odbędzie się  w niedzielę 16 października po Mszy św. o godz. 15.00.

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w KURSIE EMAUS, czyli rekolekcjach o Piśmie Świętym, które odbędą się w dniach 14-16 października br., w naszym Klasztorze. Bliższe informacje oraz zapisy znajdują się na plakatach pod chórem Bazyliki oraz na stronie internetowej www.SNEFILIPINI.pl

 

W następną środę, 12 października, w Rocznicę Poświęcenia Katedry Poznańskiej odbędą się w Bazylice Archikatedralnej dwa uroczyste nabożeństwa:

- o godz. 1130, z okazji Światowego Dnia Seniora Msza św., której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, na którą zapraszamy szczególnie wszystkich seniorów, emerytów i starszych wiekiem. Przed Mszą św. o godz. 1100 krótki koncert religijny.

- o godz. 1800 Nieszpory, na które zapraszamy kapłanów, siostry zakonne i wiernych m. Poznania. Nieszporom przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek.

 

Trwa XI Festiwal Muzyki Oratoryjnej MUSICA SACROMONTANA. Podczas dzisiejszego koncertu Finałowego zatytułowanego: Laudate Omnes Gentes usłyszymy Barok Misyjny. Będzie to  muzyka Indian Chiquito odkryta przez wielkopolanina Ojca Prof. Piotra Nawrota Werbistę. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

 

Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Świętej Góry, dewocjonalia, czasopisma katolickie, płyty z muzyką Świętogórskich kompozytorów. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.

 


Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri w Gostyniu
63-800 Gostyń, Święta Góra - Głogówko 1
tel. (65) 572 00 14;(65) 572 39 47
fax (65) 572 08 55 (wew. 14)
kongregacja@filipini.gostyn.pl