Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

Ogłoszenia duszpasterskie

Święta Góra, 21  czerwca 2015 roku.

 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XII Niedziela Zwykła
 
 
Nabożeństwo czerwcowe odprawimy dziś o godz. 16.30.
 
W środę obchodzimy uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 poprzedzoną modlitwą różańcową.
 
W czwartek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Świętogórskiej, jest to uroczystość odpustowa w naszej bazylice. Msze Święte z obrzędem poświęcenia kwiatów róż lub świec róż odprawiamy o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i o godz. 19.00.Młodzież z Gostynia i okolic zapraszamy na Mszę dziękczynną na zakończenie roku szkolnego w czwartek 25 czerwca w Święto Najświętszej Maryi Panny Świętogórskiej o godz. 19.00.
 
Serdecznie zachęcamy do udziału w Poznańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w terminie 5-15 lipca. Przez Gostyń przechodzi Grupa 10 (Opalenicka), którą prowadzi nasz współbrat ks. Paweł Bogdanowicz. Wszystkich zainteresowanych również zapraszamy w czwartek 25 czerwca w Święto Najświętszej Maryi Panny Świętogórskiej o godz. 19.00 a po Mszy św. na spotkanie informacyjno-organizacyjne.
 
Również w czwartek po Mszy Św. o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej naszej parafii.
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w obchodach Jubileuszu 500-lecia urodzin św. Filipa Neri założyciela naszego Zgromadzenia. Centralna uroczystość przeżywana będzie w ramach Polskiej Federacji Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri z udziałem kapłanów i duszpasterstw oratoryjnych z całej Polski i odbędzie się na Świętej Górze w niedzielę 28 czerwca br. o godz. 10.30 pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.
 
Z radością informujemy, że płyta wydana przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera zawierająca nagranie Oratorium o śmierci św. Filipa Neri Pasquale Anfossiego otrzymała prestiżową nagrodę Złotego Orfeusza nadawaną przez Francuską Akademię Fonograficzną. Uroczystość wręczenia nagród wszystkim tegorocznym laureatom odbędzie się w środę 24 czerwca 2015 roku w Paryżu.
 
Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Świętej Góry wiele ciekawych pozycji książkowych płyty z muzyką świętogórskich kompozytorów, dewocjonalia a także świece w kształcie róż. Polecamy książkę, która jest pamiątką jubileuszu 500-lecia uznania cudowności Świętej Góry, która może być doskonałą pamiątką i źródłem wiedzy o Świętej Górze. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.

Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri w Gostyniu
63-800 Gostyń, Święta Góra - Głogówko 1
tel. (65) 572 00 14;(65) 572 39 47
fax (65) 572 08 55 (wew. 14)
kongregacja@filipini.gostyn.pl