Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

Ogłoszenia duszpasterskie

Święta Góra, 19 października 2014 roku.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIX Niedziela Zwykła
 
 
1.    Dziś przeżywamy w Kościele Powszechnym Światową Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna tydzień modlitw w intencji misji świętych. Modlimy się za misjonarzy i misjonarki, aby ich głoszenie Ewangelii owocowało wzrostem i rozwojem Kościoła Świętego. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszym Sanktuarium Ks. Tomasza Błaszczyka - filipina , który obecnie pracuje na Ukrainie. Wygłosi do nas Słowo Boże a po Mszy będzie zbierał ofiary na potrzeby Kościoła na Ukrainie.
 
2.    Dziś po Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się tradycyjna procesja różańcowa do bocznych ołtarzy w naszej bazylice z Najświętszym Sakramentem. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcem.
 
3.    Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej. W naszej bazylice różaniec odmawiamy przed wieczorną Mszą Świętą, czyli o godz. 18.30, a w niedzielę zapraszamy na różaniec na godz. 16.30.
 
4.    W środę 22 października obchodzimy w Kościele wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Mszę Św. o godz. 19.00, a po Mszy św. uczcimy relikwie Błogosławionego Jana Pawła II.
 
5.    W najbliższy czwartek 23 października w gostyńskim kinie Pod Kopułą będzie wyświetlany film pt. Ziemia Maryi (Mary`s Land) ukazujący rolę Matki Bożej we współczesnym świecie. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia tego filmu. Seanse odbędą się o godz. 18.00 i o godz. 20.15.
 
6.    W przyszłą niedzielę 27 października obchodzimy liturgiczną Uroczystość Poświęcenia naszej Bazyliki. Pragniemy podziękować Bożej Opatrzności za dar tej świątyni, która służy nam, jako miejsce modlitwy. Przy tej okazji modlimy się z za Fundatorów i Dobrodziejów, którzy wspierają nas w utrzymaniu i remontach naszej Bazyliki.
 
7.    W piątek 31 października wyruszy po raz trzeci ulicami Gostynia na Świętą Górę Holy Wins - Święty zwycięża - procesja Świętych z relikwiami z naszych kościołów. Prosimy rodziny a szczególnie dzieci o przebranie się w stroje swoich świętych Patronów lub ulubionych Świętych. Wymarsz w radosnej procesji z Fary gostyńskiej o godz. 17.30 a zakończenie Mszą Św. w bazylice o godz. 19.00
 
8.    Zbliża się miesiąc listopad, w którym modlimy się za naszych zmarłych w wymieniankach i odprawiamy w ich intencji msze święte codziennie o godz. 19.00 a w niedziele o godz. 17.00. Kartki z wymieniankami można składać w zakrystii lub na furcie klasztornej.
 
9.    Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć, dewocjonalia, czasopisma katolickie oraz pamiątki ze Świętej Góry. Polecamy szczególnie najnowszy numer naszego sanktuaryjnego czasopisma Świętogórska Róża Duchowna. Dochód z działalności furty przeznaczamy na utrzymanie i odnowę naszych zabytków.

Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri w Gostyniu
63-800 Gostyń, Święta Góra - Głogówko 1
tel. (65) 572 00 14;(65) 572 39 47
fax (65) 572 08 55 (wew. 14)
kongregacja@filipini.gostyn.pl