Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

Ogłoszenia duszpasterskie

Święta Góra, 23 października 2016 roku.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX Niedziela Zwykła

 

Dziś przeżywamy w Kościele Powszechnym Światową Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna tydzień modlitw w intencji dzieł misyjnych Kościoła. Modlimy się za misjonarzy i misjonarki, aby ich głoszenie Ewangelii owocowało wzrostem i rozwojem Kościoła Świętego. 

 

W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 w czasie, której modlimy się w intencji naszej Ojczyzny oraz w intencji wszystkich próśb i podziękowań, które wpływają na Nowennę.

 

W piątek obchodzimy w Kościele święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

Od poniedziałku do czwartku w naszym domu rekolekcyjnym obywać się będą rekolekcje dla kapłanów. Prosimy o Waszą modlitwę w intencji tych kapłanów o jak największe duchowe owoce dla ich dalszej posługi w Kościele.

 

W piątek o godz. 20.30 zapraszamy na VII Zaduszki Jazzowe. W Bazylice świętogórskiej wystąpią światowej sławy muzycy - Mirosław Vitous i Marek Pierończyk. Serdecznie zapraszamy na to artystyczne przeżycie, które wprowadzi nas w klimat listopadowych przemyśleń. Wstęp wolny.

 

W przyszłą niedzielę 30 października obchodzimy liturgiczną Uroczystość Poświęcenia naszej Bazyliki. Pragniemy podziękować Bożej Opatrzności za dar tej świątyni, która służy nam, jako miejsce modlitwy. Przy tej okazji modlimy się z za Fundatorów i Dobrodziejów, którzy wspierają nas  w utrzymaniu i remontach naszej Bazyliki.

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Pochodzie Wszystkich Świętych pt. HOLY WINS, który przejdzie ulicami naszego miasta 31 października (tj. poniedziałek) z par. św. Małgorzaty na Świętą Górę. Nabożeństwo i wymarsz z Fary od godz 18-tej, Msza Święta w naszej Bazylice o godz 19-tej. Mile widziane przebranie się w strój swojego świętego patrona.

 

Zbliża się miesiąc listopad, w którym modlimy się za naszych zmarłych w wymieniankach i odprawiamy w ich intencji msze święte codziennie o godz. 19.00  a w niedziele o godz. 17.00. Kartki z imionami i nazwiskami naszych zmarłych można składać w zakrystii lub na furcie klasztornej.

 

Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć dewocjonalia, książki katolickie oraz pamiątki ze Świętej Góry. Polecamy najnowszy numer naszego czasopisma Świętogórska Róża Duchowna. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.


Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri w Gostyniu
63-800 Gostyń, Święta Góra - Głogówko 1
tel. (65) 572 00 14;(65) 572 39 47
fax (65) 572 08 55 (wew. 14)
kongregacja@filipini.gostyn.pl