Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

Ogłoszenia duszpasterskie

Święta Góra, 19 kwietnia 2015 r.    

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Wielkanocna
Jutro przypada trzynasta rocznica Ingresu Księdza Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego do Bazyliki Archikatedralnej i uroczystego rozpoczęcia pasterskiej posługi w Archidiecezji. Tego dnia Ksiądz Arcybiskup celebrować będzie w Katedrze o godz. 18.00 Eucharystię, na którą serdecznie zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich.
 
W czwartek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski natomiast sobotę obchodzimy w Kościele święto św. Marka ewangelisty.
 
W IV Niedzielę Wielkanocną, 26 kwietnia 2015 roku zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza przeżywać będziemy 52 Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Będziemy modlić się o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele a zwłaszcza do naszej Kongregacji.
 
Także w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieci z naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Polecajmy te dzieci oraz ich rodziny, aby to wydarzenie umocniło ich wiarę oraz przybliżyło jeszcze bardzie do Jezusa, który w Eucharystii chce być naszym pokarmem na całe życie.
 
Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy modlić się z motocyklistami, którzy przybędą na Świętą Górę, by prosić o Boże Błogosławieństwo i opiekę Bożej Matki na rozpoczynający się sezon motocyklowy. Po Mszy świętej odbędzie się poświęcenie motocykli. Natomiast tradycyjna pielgrzymka kierowców przybywa na Świętą Górę w niedzielę 3 maja na godz. 12.00.  
 
W piątek 1 maja zapraszamy na tradycyjny Ekofestyn poświęcony w tym roku św. Filipowi Neri pod hasłem Święty Uśmiechnięty. O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w int. pracowników Nadleśnictwa Piaski oraz z okazji otwarcia sezonu rowerowego a następnie dokonamy poświęcenia rowerów. Natomiast wieczorem o godz. 20.00 w Bazylice odbędzie się koncert pt. Śpiewy Filipińskie- z Rzymu na krańce świata, połączony z prezentacją domów filipińskich na świecie. Szczegółowy program Ekofestynu na afiszach ora z na ulotkach, które będzie można otrzymać przy wyjściu z bazyliki.
 
Od 8 do 10 maja w naszym domu rekolekcyjnym odbędą się rekolekcje dla narzeczonych, na które można się jeszcze zapisać. Także w tym czasie odbędą się na Świętej Górze warsztaty chorału gregoriańskiego. Szczegóły i zapisy na furcie klasztornej.
 
Informujemy, że 16 maja odbędą się na Świętej Górze jednodniowe rekolekcje o św. Szarbelu [pl] - pustelniku z Libanu połączone z poświęceniem jego relikwiarza i modlitwą o uzdrowienie.  Jedyne takie rekolekcje w Polsce poprowadzi o. Szarbel Beiruti [pl] - superior klasztoru św. Marona w Annaya i kustosz grobu św. Szarbela [pl]. Konferencje w języku angielskim będą tłumaczone na język polski. Zapisy przyjmowane są tylko telefonicznie na numery telefonów podane na plakatach przy wyjściu z bazyliki i na naszej stronie internetowej.
 
Zapraszamy dziś oraz w tygodniu na naszą furtę, gdzie można nabyć książki o tematyce religijnej, dewocjonalia oraz najnowszy numer naszego czasopisma Świętogórska Róża Duchowna. Polecamy najnowsze książki związane z osobą naszego założyciela: Święty Filip Neri. Krótka historia wielkiego życia. oraz Radość Chrześcijańska - Spotkania ze św. Filipem Neri. a także album ze zdjęciami z klasztorów wielkopolski a wśród nich także zdjęcia ze Świętej Góry. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.

Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri w Gostyniu
63-800 Gostyń, Święta Góra - Głogówko 1
tel. (65) 572 00 14;(65) 572 39 47
fax (65) 572 08 55 (wew. 14)
kongregacja@filipini.gostyn.pl