Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

Ogłoszenia duszpasterskie

Święta Góra, 27 listopada 2016 roku.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu

               

I Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem: "Idźcie i głoście", a tematem tego roku ma być świadectwo i misja, a symbolem olej i namaszczenie.

 

W czasie adwentu w dni powszednie o godz. 18.45 zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, aby zawierzać ten czas Mistrzyni Życia Duchowego.

 

W Adwencie roraty dla dzieci w naszej Bazylice będziemy odprawiać o godz. 17.00 we wtorki, czwartki i piątki. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony i dzwoneczki. Dorosłych zapraszamy na roraty o godz.19.00 a roraty dla młodzieży odprawiamy w soboty o godz. 19.00.

 

Dzisiejsze Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.30 ofiarujemy w intencji naszych rodzin, abyśmy głęboko i owocnie przeżyli czas adwentu.

 

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą o godz.19.00 w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy piątek od godziny 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią Świętą, a wieczorem o godz. 19.00 Msza Święta w intencji parafian świętogórskich. O godz. 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. W pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 18.30 różaniec wynagradzający i Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

 

Od przyszłej niedzieli będą do nabycia świece Caritas na nasze wigilijne stoły. Kupując je, wyrażamy chrześcijańską miłość względem potrzebujących.

 

W sobotę 3 grudnia zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Świętogórskie Spotkania w Krainie łagodności w Sali oratorium wystąpi zespół pod nazwą Wyspy Dobrej Nadziei. Początek koncertu o godz. 20.00. Wstęp wolny.

 

Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć dewocjonalia, czasopisma katolickie, polecamy ciekawe książki religijne, kalendarze na rok 2017 oraz lampiony na Msze Roratnie dla dzieci. Dochód z działalności furty przeznaczamy na utrzymanie i odnowę naszych zabytków.

 


Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri w Gostyniu
63-800 Gostyń, Święta Góra - Głogówko 1
tel. (65) 572 00 14;(65) 572 39 47
fax (65) 572 08 55 (wew. 14)
kongregacja@filipini.gostyn.pl