Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

Ogłoszenia duszpasterskie

Święta Góra, 17 sierpnia 2014 roku.

         
 
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
                   XX Niedziela Zwykła
 
 
 
1.     Modlitwę różańcową o godz. 16.30, ofiarujemy w intencji pokoju na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie i na Bliskim Wchodzie.
 
2.     Dziś uroczystość odpustowa ku czci Św. Rocha w Starym Gostyniu. Ks. Proboszcz zaprasza na sumę odpustową o godz. 11.30.
 
3.     W środę obchodzimy wspomnienie św. Bernarda Opata i Doktora Kościoła. Zasłynął on jako teolog, kaznodzieja i wielki czciciel Matki Bożej. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej poprzedzoną modlitwą różańcową o godz. 18.30. Matce Bożej polecamy naszą Ojczyznę.
 
4.     W piątek obchodzimy wspomnienie Najśw. Maryi Panny Królowej. Maryja jest Matką Chrystusa, którego królestwo trwa wiecznie. Dlatego lud chrześcijański od wieków czci Ją jako Królową i zdobi koronami Jej wizerunki.
 
5.     Od soboty 23 sierpnia rozpoczynają się uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej. Szczegółowy program odpustu zamieszczony jest na afiszu przy wyjściu z Bazyliki.
 
6.     Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Świętej Góry, czasopisma oraz dewocjonalia. Polecamy płyty z muzyką Świętogórskich kompozytorów. Dochód z działalności furty przeznaczamy na utrzymanie
i odnowę naszych zabytków.

Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri w Gostyniu
63-800 Gostyń, Święta Góra - Głogówko 1
tel. (65) 572 00 14;(65) 572 39 47
fax (65) 572 08 55 (wew. 14)
kongregacja@filipini.gostyn.pl