Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

Ogłoszenia duszpasterskie

 
   

Święta Góra, 20  lipca 2014 roku.

 

            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
                        XVI Niedziela Zwykła
 
 
1.    Dziś modlitwę różańcową ofiarujemy w intencji pokoju na Ukrainie i w Ziemi Świętej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 16.30
 
2.    W środę 23 lipca obchodzimy święto Św. Brygidy. W 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II ustanowił ją razem ze Św. Katarzyną ze Sieny oraz Św. Teresą Benedyktą od Krzyża współpatronkami Europy. Św. Brygida jest także patronką Szwecji, pielgrzymów oraz dobrej śmierci.
 
3.    W piątek 25 lipca obchodzimy święto Św. Jakuba Apostoła. Z tej okazji w przyszłą niedzielę 27 lipca odbędą się uroczystości odpustowe ku czci św. Jakuba Apostoła w naszym filipińskim kościele w Błażejewie. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza na sumę odpustową o godz. 12.00.
 
4.    W sobotę 26 lipca obchodzimy wspomnienie liturgiczne Świętych Joachima i Anny - rodziców Najśw. Maryi Panny.
 
5.    Od poniedziałku do czwartku odbędą się w naszym domu rekolekcyjnym rekolekcje dla ministrantów, które poprowadzi ks. Paweł Ogrodnik.
 
6.    W środę rozpoczynają się na Świętej Górze Filipińskie Dni Młodzieży, na które zapraszamy młodzież z gimnazjum, szkół średnich oraz studentów.
 
7.    W poniedziałek 28 lipca zapraszamy na wieczór modlitwy z mistykami Kościoła: św. Benedyktem z modlitwą o uwolnienie, św. Filipem Neri z modlitwą o uświęcenie i św. Szarbelem z modlitwą o uzdrowienie. Spotkanie rozpoczyna się konferencją o godz.18.00, następnie Msza św. o godz. 19.00 i o godz. 20.00 Adoracja Najśw. Sakramentu.
 
8.    Pamiętajmy podczas wakacyjnych wyjazdów o tym aby znaleźć czas na codzienną modlitwę i uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii. Przypominamy także przy tej okazji, abyśmy podczas wakacyjnych podróży przychodzili do świątyni w stosownym stroju, który wyraża szacunek wobec Boga, który dla nas jest obecny w Tabernakulum i w Świętej Liturgii.
 
9.    Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Świętej Góry, czasopisma oraz dewocjonalia. Polecamy płyty z muzyką z festiwalu Musica Sacromontana oraz ostatni numer naszego czasopisma sanktuaryjnego, Świętogórska Róża Duchowna. Dochód z działalności furty przeznaczamy na utrzymanie i odnowę naszych zabytków.
 

Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri w Gostyniu
63-800 Gostyń, Święta Góra - Głogówko 1
tel. (65) 572 00 14;(65) 572 39 47
fax (65) 572 08 55 (wew. 14)
kongregacja@filipini.gostyn.pl