Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

Ogłoszenia duszpasterskie

Święta Góra, 15 stycznia 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Zwykła

 

Dziś obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Hasłem papieskiego orędzia na ten dzień są słowa: Imigranci niepełnoletni, bezbronni i pozbawieni głosu. Niech wydarzenia, które dokonują się na naszych oczach w europie  w związku z masową migracją ludzi pobudzają nas do modlitwy o jak najlepsze rozwiązanie tego problemu.

 

Trwa kolejny cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa, spotkania odbywają się dziś i w kolejne 2 niedziele w sali Oratorium. Początek spotkań o godz. 10.00 a zakończenie Mszą św. w Bazylice o godz. 12.00.

 

Od środy rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw są słowa z listu do Koryntian: POJEDNANIE. Miłość Chrystusa przynagla nas. Niechaj intencja jedności stanie się przedmiotem naszej intensywnej modlitwy zarówno osobistej, jak i w czasie nabożeństw.

 

W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej, w której pragniemy modlić się w naszych intencjach oraz w intencji naszej Ojczyzny. Od godz. 18.30 zapraszamy na różaniec w intencji próśb i podziękowań, które wpłynęły na nowennę.

 

Zapraszamy na koncert kolęd pt. Gwiazdo świeć, kolędo leć, który odbędzie się w naszej bazylice w sobotę 28 stycznia 2017r.  o godz. 16.00. Zaśpiewają razem z nami: Olga Bończyk, Alicja Majewska, Zbigniew Wodecki, Włodzimierz Korcz oraz Świętogórski Chór PALESTRINA a także Chór Zaczarowana Melodia ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Gostyniu. Wstęp Wolny.

 

Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć prasę katolicką, książki pogłębiające duchowość chrześcijańską, dewocjonalia i pamiątki ze Świętej Góry. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.

 


Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri w Gostyniu
63-800 Gostyń, Święta Góra - Głogówko 1
tel. (65) 572 00 14;(65) 572 39 47
fax (65) 572 08 55 (wew. 14)
kongregacja@filipini.gostyn.pl