Ogłoszenia duszpasterskie

 • XXVI Niedziela Zwykła

  1. Dziś obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W komunikacie Rady KEP na dziś czytamy: „Otwartość i solidarność względem cudzoziemca nie są dla chrześcijanina wyłącznie odruchem humanitarnym, lecz nade wszystko praktykowaniem religijnych nakazów, stają się moralną powinnością. […] W centrum naszej uwagi znajdują się zwłaszcza uchodźcy: zarówno przybywający do nas z Ukrainy, jak i z innych naznaczonych przemocą czy niesprawiedliwością regionów świata. W każdym z nich jest obecny Jezus zmuszony, jak w czasach Heroda, do ucieczki, aby siebie ocalić. Jesteśmy wezwani, by w ich twarzach rozpoznać oblicze Chrystusa głodnego, spragnionego, nagiego, chorego, obcego i więźnia, który jest dla nas wyzwaniem…”
  2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o godz.19.00 poprzedzoną modlitwą różańcową.
  3. W czwartek obchodzimy liturgiczne święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  4. W piątek przypada wspomnienie św. Hieronima, Doktora Kościoła, a w sobotę wspominamy św. Teresę od Dzieciątka Jezus, Doktora Kościoła.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca odmówimy różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.30. Przypominamy, że powodu koncertów festiwalowych Msza św. zostanie odprawiona o godz. 18.00.
  6. Rozpoczynamy różańcowy miesiąc październik. W naszej bazylice różaniec odmawiamy przed wieczorną Mszą św., czyli o godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 16.30. Wszystkie dzieci zapraszamy na spotkania różańcowe z Matką Bożą w każdą sobotę o godz. 11.00.
  7. Wczoraj rozpoczął się XVII Festiwal Muzyki Oratoryjnej MUSICA SACROMONTANA. Dzisiejszego wieczoru zapraszamy na koncert z okazji 400. ROCZNICY KANONIZACJI ŚW. FILIPA NERI. Usłyszymy Litanię do św. Filipa Neri Jozefa Novotnego ze zbiorów świętogórskich i Laudy ze zbiorów Biblioteki Kongregacji św. Filipa Neri w Rzymie. Wstęp wolny.

   

  1. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć prasę katolicką, pamiątki ze Świętej Góry, nasze wydawnictwa oraz płyty z muzyką świętogórskich kompozytorów z poprzednich edycji Festiwalu. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę świętogórskich zabytków.

   

 • XXV Niedziela Zwykła

  1. Zapraszamy dziś na różaniec o godz. 16.30.

   

  1. W środę obchodzimy święto św. Mateusza – Apostoła i Ewangelisty. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej poprzedzoną modlitwą różańcową o 18.30.

   

  1. Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza w najbliższy czwartek na Czwarty Czwartek, czyli filipiński wieczór chwały. Po wieczornej Mszy św. odbędzie się nabożeństwo Adoracji NS z modlitwą o uzdrowienie. Z uwagi na przygotowania do Festiwalu nabożeństwo odbędzie się w kaplicy rekolekcyjnej w klasztorze.

   

  1. W piątek przypada wspomnienie liturgiczne św. Pio z Pietrelciny.

   

  1. W sobotę 24 września o godz. 19.00 rozpocznie się XVII Festiwal Muzyki Oratoryjnej MUSICA SACROMONTANA. Podczas pierwszego koncertu zatytułowanego: Obraz i Dźwięk usłyszymy Oratorium Józefa Haydna pt. Stworzenie Świata oparte na opisie z Księgi Rodzaju. Muzyce towarzyszyć będzie plener malarski. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna i Chór Filharmonii Opolskiej oraz soliści.  Przypominamy, że w  soboty festiwalowe msze święte wieczorne zostaną odprawione wyjątkowo o godz. 18.00.

   

  1. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Świętej Góry, oraz nowe pozycje książkowe. Polecamy płyty z muzyką świętogórskich kompozytorów z poprzednich edycji Festiwalu Musica Sacromontana. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.