Ogłoszenia duszpasterskie

 • XXV Niedziela Zwykła

  1. Dziś obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

   

  1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o godz.19.00 poprzedzoną modlitwą różańcową.

   

  1. Wraz z Filipińską Szkołą Nowej Ewangelizacji zapraszamy w najbliższy czwartek po wieczornej Mszy św. na wieczór modlitwy – JA JESTEM DROGĄ, PRAWDĄ I ŻYCIEM. W programie konferencja oraz modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Ze względu na przygotowania do Festiwalu nabożeństwo odbędzie się w kaplicy rekolekcyjnej w klasztorze.

   

  1. W piątek obchodzimy liturgiczne święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

   

  1. W sobotę 30 września o 19.30 rozpocznie się XVIII Festiwal Muzyki Oratoryjnej MUSICA SACROMONTANA. Podczas pierwszego koncertu zatytułowanego: Nieznany Józef Zeidler – Skarby Biblioteki Świętogórskiej usłyszymy Litanię in C „O Matce Boskiej”. Wystąpi  AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy oraz Camerata Silesia – Zespół Śpiewaków Miasta Katowice i soliści. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy. Przypominamy, że w  soboty festiwalowe msze święte wieczorne zostaną odprawione wyjątkowo o godz. 18.00.

   

  1. Serdecznie zapraszamy wszystkich pragnących modlić się Słowem Bożym oraz poznawać dzieje historii zbawienia i historię tekstu biblijnego na spotkania Oratorium Biblijnego. Rozważania rozpoczniemy od Ewangelii wg. św. Marka. Pierwsze spotkanie odbędzie się dnia 4 października (w środę) o 20:15 w sali Opalińskich w klasztorze. Prosimy zabrać ze sobą Pismo Święte. Rozważania poprowadzi ks. Filip Michalak.

   

  1. Tydzień temu nasza Świętogórska Orkiestra Dęta pielgrzymowała do Wilna. Podczas pielgrzymki przekazano nasze ofiary, które członkowie orkiestry zbierali przez bazyliką na hospicjum w wysokości: 6855,42 zł oraz 5 euro. Serdecznie dziękujemy za wszą hojność. Jednocześnie zapraszamy chętne osoby do grania w naszej klasztornej orkiestrze. Proponujemy naukę gry oraz instrumenty. Próby odbywają się w każdy czwartek o 19.00. Z kolei osoby, które pragną śpiewać na Bożą chwałę, zapraszamy do naszego Chóru Palestrina, próby w każdy poniedziałek o 18.30. 

   

  1. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć prasę katolicką, pamiątki ze Świętej Góry, nasze wydawnictwa oraz płyty z muzyką świętogórskich kompozytorów z poprzednich edycji Festiwalu. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę świętogórskich zabytków.

   

  1. Nasza kawiarnia „PELLEGRINO” dziś czynna od 10.00 do 19.00. Polecamy dobrą kawę, herbatę, lemoniadę dla dzieci, ciasto klasztorne i desery lodowe a szczególnie lody o smaku różanym.
 • XXIV Niedziela Zwykła

  1. Zapraszamy dziś na różaniec o 16.30.

   

  1. W poniedziałek obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski. To dzień imienin arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Czcigodny Solenizant będzie przewodniczył w tym dniu uroczystej Eucharystii w Katedrze o g. 10.00. Polecajmy w modlitwach naszego pasterza, a zwłaszcza prośmy o łaski niezbędne w prowadzeniu Kościoła w Polsce i naszej archidiecezji.

   

  1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej poprzedzoną modlitwą różańcową o 18.30.

   

  1. W czwartek obchodzimy święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

   

  1. W sobotę przypada wspomnienie liturgiczne św. o. Pio z Pietrelciny.

   

  1. W przyszłą niedzielę w Kościele Powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

   

  1. W bazylice są rozłożone ulotki z informacjami na temat tegorocznego Festiwalu Musica Sacromontana. Zachęcamy do udziału w naszych koncertach, które są nie tylko wydarzeniem artystycznym, ale także duchowym na wzór spotkań oratoryjnych, które prowadził w Rzymie św. Filip Neri.

   

  1. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Świętej Góry, oraz nowe pozycje książkowe. Polecamy płyty z muzyką Świętogórskich kompozytorów z poprzednich edycji Festiwalu Musica Sacromontana. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę świętogórskich zabytków.

   

  1. Nasza kawiarnia „PELLEGRINO” dziś czynna od 10.00 do 19.00. Polecamy dobrą kawę, herbatę, lemoniadę dla dzieci, ciasto klasztorne i desery lodowe, szczególnie lody o smaku róż.