Ogłoszenia duszpasterskie

 • I Niedziela Wielkiego Postu

  1. Zachęcamy do zapoznania się z treścią Listu Pasterskiego Metropolity Poznańskiego na Wielki Post 2024 (dostępny tutaj).
  2. W czasie Wielkiego Postu wszyscy wierni, zobowiązani są czynić pokutę, powinni przeznaczać więcej czasu na modlitwę, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać post i wstrzemięźliwość.  W okresie Wielkiego Postu nie uczestniczymy w zabawach tanecznych.
  3. Zapraszamy na Nabożeństwa Pasyjne – Droga Krzyżowa w piątki o 18.30, a w soboty Droga Krzyżowa dla dzieci o 10.00. Gorzkie Żale z Kazaniami Pasyjnymi odprawiamy w Niedziele o 16.00.
  4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o 19.00, by Jej zawierzać wszystkie nasze intencje i modlić się w intencji naszej Ojczyzny.
  5. W przyszłą Niedzielę w naszym sanktuarium gościć będziemy ks. Tomasza Kancelarczyka – prezesa Fundacji Małych Stópek i promotora Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wygłośi dla nas Słowo Boże i zachętę do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji.  Ta Niedziela to również w Kościele Dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami.
  6. 15 marca odbędzie się tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa, na którą już dziś zapraszamy. Trasy z poprzednich lat pozostają bez zmian. Szczegóły dotyczące zapisów znaleźć można na naszej stronie internetowej oraz Facebooku EDK Gostyń.
  7. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć książki które pomogą nam głębiej przeżyć czas Wielkiego Postu , dewocjonalia i pamiątki ze Świętej Góry oraz płyty z muzyką świętogórskich kompozytorów. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.
  8. Zapraszamy do naszej kawiarni Pellegrino, która jest dziś czynna od 10.00 do 19.00.
 • VI Niedziela Zwykła

  1. Dziś rozpoczyna się 40-godzinne Nabożeństwo, które trwać będzie do wtorku. Poświęćmy ten czas na spotkanie z Chrystusem w Najświętszym Sakramencie, aby się umocnić Jego Obecnością. Rozpoczynamy też Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wielki Post jest doskonałą okazją, by podjąć dobrowolną abstynencję w intencji trzeźwości, do czego serdecznie zachęcamy. Przeżywamy też dziś Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy na różaniec o 16.30, by polecać w modlitwie chorych w naszych rodzinach.

   

  1. W poniedziałek i wtorek w czasie 40-godzinnego Nabożeństwa odprawiamy Msze święte o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i 19.00. Przez cały czas trwania nabożeństwa w bazylice służymy też w konfesjonale. Jest więc okazja, aby ten czas Wielkiego Postu rozpocząć od pojednania z Bogiem. We wtorek na zakończenie nabożeństwa o godz. 18.45 odprawimy Nieszpory o Najświętszym Sakramencie a następnie odbędzie się procesja Eucharystyczna. Zapraszamy wszystkich, szczególnie naszych parafian.

   

  1. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu odprawiamy Msze św. z obrzędem posypania popiołem o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 9.00, 17.00 i 19.00 w łączności z nowenną do Matki Bożej. Ofiary zbierane w tym dniu we wszystkich kościołach Archidiecezji Poznańskiej przeznaczone będą na pomoc poszkodowanym w wojnie na Ukrainie. Pozyskane środki przekazane przez Caritas pomogą nie tylko w zaspokojeniu najpilniejszych potrzeb życiowych osób starszych, niepełnosprawnych, ale także ułatwią odbudowę domów.

   

  1. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły, który dotyczy wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

   

  1. Wielki Post jest czasem, gdy wszyscy wierni, każdy na swój sposób, na podstawie prawa Bożego zobowiązani są czynić pokutę. W czasie pokuty nie uczestniczymy w zabawach tanecznych.

   

  1. Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza w najbliższy czwartek na wieczór modlitwy. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o 19.00, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem dotyczącym sakramentu Eucharystii, jako centrum życia chrześcijańskiego.

   

  1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o 18.30. Droga Krzyżowa dla dzieci w soboty o . 10.00. Nabożeństwa Gorzkich Żalów wraz z Kazaniami Pasyjnymi odprawiamy w Niedziele o 16.00.

   

  1. Informujemy, że w poniedziałek rozpoczynamy zimowe półkolonie dla dzieci. Rejestracja zapisanych uczestników o godzinie 9:00 w budynku Auli w podwórzu klasztornym. Półkolonie potrwają od poniedziałku do czwartku w godzinach 9:00-14:30.

   

  1. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć książki które pomogą nam głębiej przeżyć czas Wielkiego Postu , dewocjonalia i pamiątki ze Świętej Góry oraz płyty z muzyką świętogórskich kompozytorów. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę świętogórskich zabytków.

   

  1. Zapraszamy do naszej kawiarni Pellegrino. Polecamy kawę, herbatę oraz klasztorne ciasta. Przyjmujemy też zapisy na niedzielne obiady. Szczegółowe informacje w kawiarni, która jest czynna w niedziele od 10.00 do 19.00.