Ogłoszenia duszpasterskie

 • Uroczystość Trójcy Świętej

  1. Uroczystością Najświętszej Trójcy kończymy tydzień odpustowy. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom za wspólną modlitwę i życzymy aby w codzienności doświadczali pomocy Ducha Świętego oraz szczególnej opieki M.B. Świętogórskiej i św. Filipa Neri.

   

  1. Nabożeństwo czerwcowe z różańcem odprawimy dziś o godz. 16.30.

   

  1. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Bonifacego biskupa i męczennika.

   

  1. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 poprzedzoną modlitwą różańcową i nabożeństwem czerwcowym.

   

  1. W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. w naszej bazylice odprawiamy jak w każdą niedzielę. Główna procesja ulicami Gostynia wyruszy z kościoła Świętego Ducha o godz. 10.15 a zakończy się Mszą Świętą na Rynku koncelebrowaną przez duszpasterzy gostyńskich parafii.

   

  1. Zakończenie oktawy Bożego Ciała odbędzie się na Świętej Górze w czwartek 15 czerwca o godz. 18.00. Przez całą oktawę procesje eucharystyczne w naszym sanktuarium będą się odbywały po Mszy św. o godz.19.00. Rodziców prosimy o przyjście z dziećmi I komunijnymi oraz dziewczynkami do sypania kwiatów. Prosimy też panów o niesienie baldachimu.

   

  1. W piątek  przypada 50 rocznica święceń kapłańskich Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego. Polecajmy w modlitwie naszego pasterza. Na ten dzień ks. Arcybiskup udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

   

  1. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 19.00 a w niedzielę o godz. 16.30.

   

  1. Na furcie klasztornej można nabyć książki o tematyce religijnej, prasę katolicką, pamiątki i dewocjonalia. Informujemy, że jest już do nabycia najnowsza płyta z ubiegłorocznej edycji festiwalu Musica Sacromontana. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.

   

  1. Od dzisiejszej niedzieli zapraszamy do kawiarni dla pielgrzymów „PELLEGRINO” znajdującej się w podwórzu klasztornym, gdzie proponujemy dobrą kawę, herbatę, lemoniadę dla dzieci, ciasto i desery lodowe. Kawiarnia będzie czynna w niedziele od 10.00 do 17.00.

   

  1. W związku z budową parkingu i ograniczoną ilością miejsc parkingowych zachęcamy do parkowania samochodów na trawie wokół budynku, który znajduje się przed bazyliką oraz na podwórku klasztornym. Bardzo prosimy o cierpliwość i wzajemne zrozumienie oraz o zachowanie ostrożności przy wyjeździe z parkingu.
 • Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  1. Dziś gromadzimy się na Świętej Górze w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i rozpoczynamy tygodniowe uroczystości odpustowe pod hasłem: „Niech zstąpi Duch Twój”. Chcemy  Razem z Maryją i św. Filipem w te dni upraszać dary Ducha Świętego dla pielgrzymów przybywających do Świętogórskiego Sanktuarium.

   

  Msze święte odprawiamy dziś o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 17.00.

   

  O godz. 10.30 z gostyńskiego rynku wyruszy na Świętą Górę Marsz dla życia i rodziny.

   

  O godz. 12.00 Suma Odpustowa, której przewodniczyć będzie ks. bp Andrzej Jeż Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej.

   

  Po mszy św. zapraszamy na ekofestyn w naszych ogrodach pod hasłem: „Rodzina dla Ziemi”. W programie koncerty, zabawy dla dzieci, teatr kulinarny i wiele innych propozycji dla rodzin.

   

  Podczas festynu odbędzie się loteria fantowa dla Hanki Walecznej, mieszkanki Gostynia chorującej na chorobę Angelmana. Nabożeństwo majowe o godz. 16.30. Święcenie dewocjonaliów po każdej mszy św. na stopniach przed bazyliką.

   

  1. Oto program tygodnia odpustowego:

  – W poniedziałek obchodzimy uroczystość NMP Matki Kościoła. Modlimy się
  w intencji matek i kobiet. Msze święte odprawiamy w tym dniu o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 oraz o godz.19.00.

   

  – We wtorek zapraszamy na wieczór ze świętymi. O godz. 19.00 odprawimy mszę św. O DOBRE URODZAJE, na którą szczególnie zapraszamy wszystkich rolników.
  O godz. 20.00 rozpocznie się Wieczernik ze świętymi Kościoła. Modlitwa zakończy się Apelem Maryjnym o godz. 21.00.

   

  W środę odbędzie się XX Rejonowe Spotkanie Seniorów pod przewodnictwem ks. abpa Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego, który odprawi mszę św. o godz. 11.00. Na wieczorną mszę św. o godz. 19.00 połączoną z Nowenną do Matki Bożej zapraszamy Służby Mundurowe Powiatu Gostyńskiego.

   

  W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.  Wieczorem zapraszamy na Mszę Św. o godz.19.00 w intencji lekarzy
  i pracowników Służby Zdrowia. Podczas mszy św. udzielimy sakramentu namaszczenia chorym, których zapraszamy na wspólną modlitwę.

   

  W piątek zapraszamy na Mszę Świętą godz. 19.00 nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników Oświaty oraz młodzież.

   

  W sobotę podczas mszy św. o  godz. 19.00 modlić się w będziemy w intencji wszystkich Czcicieli Matki Bożej Świętogórskiej w sposób szczególny polecać będziemy Rzemiosło Powiatu Gostyńskiego: przedsiębiorców, rzemieślników piekarzy i handlowców.

   

  Tydzień odpustowy zakończymy w niedzielę Uroczystością Najświętszej Trójcy. Mszy świętej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie ks. kan. Przemysław Maciejewski proboszcz parafii pw. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Gostyniu.

   

  1. Zapraszamy na naszą furtę klasztorną, gdzie można nabyć prasę katolicką, książki, pamiątki i dewocjonalia nasze wydawnictwa oraz płyty z muzyką świętogórskich kompozytorów. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków. W bazylice znajduje się makieta nowej figury św. Filipa, którą umieścimy na placu przed bazyliką, gdzie niebawem rozpocznie się budowa parkingu. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na ten cel.