Ogłoszenia duszpasterskie

 • V Niedziela Wielkanocna

  1. Zapraszamy dziś na różaniec i nabożeństwo majowe o godz. 16.30.
  2. W poniedziałek obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli patrona Polski.
  3. We wtorek parafia świętogórska przeżywać będzie wizytację kanoniczną, którą przeprowadzi ks. biskup Jan Glapiak. O godz. 16.00 odbędzie się msza święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania,
   a o godz. 19.00 msza święta z wręczeniem dekretów dla rady duszpasterskiej i ekonomicznej. Serdecznie wszystkich zapraszamy!
  4. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 poprzedzoną modlitwą różańcową.
  5. W sobotę 21 maja o godz. 10.00 w katedrze Poznańskiej nasz diakon Filip Michalak wraz z pięcioma diakonami Archidiecezji Poznańskiej otrzyma święcenia prezbiteratu a w niedzielę o godz. 12.00 w bazylice świętogórskiej nasz neoprezbiter odprawi mszę świętą prymicyjną. Zawierzajmy Matce Bożej jego posługę kapłańską w świętogórskim sanktuarium.
  6. Nabożeństwa Majowe odprawiamy codziennie w łączności z Mszą św. o godz. 19.00, a w niedzielę o 16.30, natomiast w majowe soboty zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Apel Maryjny.
  7. Organizujemy wyjazd na Lednicę dla młodzieży, koszt to 30 zł, wyjazd 4 czerwca – zapisy na furcie klasztornej – serdecznie zapraszamy.
  8. Dziś oraz w tygodniu zapraszamy na naszą furtę, gdzie można nabyć książki o tematyce religijnej, dewocjonalia i pamiątki oraz płyty z muzyką naszych świętogórskich kompozytorów. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.
 • IV Niedziela Wielkanocna

  1. Dziś w Kościele przeżywamy 59 Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Modlimy się o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele a także do naszej Kongregacji. W tej intencji będziemy się modlić na różańcu o godz. 16.30.
  2. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji.
  3. W środę o godz. 19.00 odprawimy nowennę do Matki Bożej poprzedzoną modlitwą różańcową.
  4. W piątek o godz. 18.30 w Gostyńskiej Farze zostanie odprawiona Msza Św. ku czci M.B. Fatimskiej a następnie ulicami miasta na Świętą Górę wyruszy procesja Fatimska.
  5. W sobotę obchodzimy w Kościele święto św. Macieja apostoła. W tym dniu w katedrze poznańskiej 7 kleryków Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu otrzyma święcenia diakonatu.
  6. Nabożeństwa Majowe odprawiamy codziennie w łączności z mszą św. o godz. 19.00, a w niedziele o 16.30.
  7. W soboty majowe zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 21.00.
  8. Dziś oraz w tygodniu zapraszamy na naszą furtę, gdzie można nabyć książki o tematyce religijnej, dewocjonalia i pamiątki oraz płyty z muzyką naszych świętogórskich kompozytorów. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.