I Niedziela Adwentu

  1. Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Jednocześnie poprzez trzytygodniowe czuwanie przygotowujemy się na powtórne przyjście Pana oraz do kolejnych świąt Bożego Narodzenia.

 

  1. W Adwencie zapraszamy na roraty z kazaniami w dni powszednie rano o godz. 6.30 (o godz. 6.10 śpiewamy Godzinki). Ze względu na roraty, nie będzie mszy świętej o godz. 7.00. Natomiast roraty dla dzieci będą od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.

 

  1. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00, by w modlitwach zawierzać Ojczyznę naszą oraz nasze osobiste intencje.

 

  1. W piątek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. odprawiamy o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 17.30 roraty dla dzieci i o godz. 19.00. Siostry służebniczki przeżywają w tym dniu Święto Patronalne Zgromadzenia. Życzymy  Drogim Siostrom wielu łask, nowych i świętych powołań oraz rychłej kanonizacji Ojca Założyciela Zgromadzenia bł. Edmunda Bojanowskiego.  Podczas mszy św. o godz. 19.00 Apostolstwo Modlitwy za kapłanów „ Margaretka” odnowi swoje przyrzeczenia i przyjmie nowe osoby, które chcą podjąć się dzieła modlitwy za kapłanów.

 

  1. Przyszła Niedziela obchodzona jest w Kościele jako dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

  1. Od przyszłej Niedzieli pod chórem bazyliki będzie można nabyć opłatki oraz świece Caritas, a u ministrantów sianko na nasze wigilijne stoły.

 

  1. Jak co roku organizujemy akcję charytatywną TYTKA ŚWIĄTECZNA. Na furcie, pod chórem bazyliki oraz w zakrystii będą do odebrania TORBY, które można wypełnić podstawowymi produktami spożywczymi i chemicznymi i przynieść je na furtę do 22 grudnia. Przekażemy je potrzebującym w okolicy, a także jadłodajni, którą prowadzą Siostry Elżbietanki w Poznaniu.

 

  1. Na furcie klasztornej, można nabyć dewocjonalia, czasopisma katolickie, lampiony  i dzwoneczki na roraty oraz opłatki. Polecamy świętogórskie kalendarze na rok 2024 i kartki świąteczne. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.

 

  1. Zapraszamy do naszej kawiarni PELLEGRINO, która dziś będzie czynna  od 10.00 do 19.00. Polecamy prawdziwą włoską kawę, herbaty i klasztorne ciasto.