I Niedziela Adwentu

  1. Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Jednocześnie poprzez czterotygodniowe czuwanie przygotowujemy się na powtórne przyjście Pana oraz do kolejnych świąt Bożego Narodzenia. W Adwencie zapraszamy na roraty z kazaniami w dni powszednie rano o godz. 6.30 (o godz. 6.10 śpiewamy Godzinki). Ze względu na roraty, nie będzie mszy świętej o godz. 7.00. Natomiast roraty dla dzieci będą od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.

 

  1. W środę obchodzimy święto św. Andrzeja apostoła zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00, by w modlitwach zawierzać Ojczyznę naszą oraz nasze osobiste intencje.

 

  1. W I piątek odwiedzimy chorych z Komunią św. od godz. 8.00 a wieczorem zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu oraz mszę św. o godz. 19.00 w int. parafian świętogórskich. Po mszy św. odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

 

  1. W I sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.30 oraz mszę św. o godz. 19.00.

 

  1. Przyszła niedziela obchodzona jest w Kościele jako dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

  1. Od przyszłej niedzieli pod chórem bazyliki będzie można nabyć opłatki oraz świece Caritas na nasze wigilijne stoły.
  2. Jak co roku organizujemy akcję charytatywną TYTKA ŚWIĄTECZNA. Na furcie oraz w zakrystii będą do odebrania TORBY, które można wypełnić podstawowymi produktami spożywczymi i przynieść je na furtę do niedzieli 18 grudnia. Przekażemy je potrzebującym w okolicy, a także jadłodajni, którą prowadzą Siostry Elżbietanki w Poznaniu.

 

  1. Na furcie klasztornej, można nabyć dewocjonalia, czasopisma katolickie, lampiony  i dzwoneczki na roraty. Polecamy specjalne kalendarze adwentowe dla dzieci, świętogórskie kalendarze na rok 2023 i kartki świąteczne. Można także nabyć Przewodnik Katolicki z rozważaniami na każdy dzień adwentu oraz opłatki i świece Caritas. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.