I Niedziela Wielkiego Postu

  1. Zachęcamy do zapoznania się z treścią Listu Pasterskiego Metropolity Poznańskiego na Wielki Post 2024 (dostępny tutaj).
  2. W czasie Wielkiego Postu wszyscy wierni, zobowiązani są czynić pokutę, powinni przeznaczać więcej czasu na modlitwę, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać post i wstrzemięźliwość.  W okresie Wielkiego Postu nie uczestniczymy w zabawach tanecznych.
  3. Zapraszamy na Nabożeństwa Pasyjne – Droga Krzyżowa w piątki o 18.30, a w soboty Droga Krzyżowa dla dzieci o 10.00. Gorzkie Żale z Kazaniami Pasyjnymi odprawiamy w Niedziele o 16.00.
  4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o 19.00, by Jej zawierzać wszystkie nasze intencje i modlić się w intencji naszej Ojczyzny.
  5. W przyszłą Niedzielę w naszym sanktuarium gościć będziemy ks. Tomasza Kancelarczyka – prezesa Fundacji Małych Stópek i promotora Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wygłośi dla nas Słowo Boże i zachętę do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji.  Ta Niedziela to również w Kościele Dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami.
  6. 15 marca odbędzie się tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa, na którą już dziś zapraszamy. Trasy z poprzednich lat pozostają bez zmian. Szczegóły dotyczące zapisów znaleźć można na naszej stronie internetowej oraz Facebooku EDK Gostyń.
  7. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć książki które pomogą nam głębiej przeżyć czas Wielkiego Postu , dewocjonalia i pamiątki ze Świętej Góry oraz płyty z muzyką świętogórskich kompozytorów. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.
  8. Zapraszamy do naszej kawiarni Pellegrino, która jest dziś czynna od 10.00 do 19.00.