II Niedziela Adwentu

  1. Dzisiejsza Niedziela jest Dniem Modlitw za Kościół na Wschodzie. Naszą modlitwą wspieramy diecezje i wiernych na wschodzie, gdzie pracują polscy kapłani i zgromadzenia zakonne.

 

  1. W środę przypada 42 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w naszej Ojczyźnie. Zapraszamy w na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 by modlić się w intencji Ojczyzny, w intencji ofiar stanu wojennego oraz członków NSZZ Solidarność”. O godz. 18.30 odmawiamy różaniec w intencji wszystkich próśb i podziękowań, które wpłynęły na nowennę.

 

  1. W Adwencie zapraszamy na roraty z kazaniami w dni powszednie rano o godz. 6.30 (o godz. 6.10 śpiewamy Godzinki). Ze względu na roraty, nie będzie mszy świętej o godz. 7.00. Natomiast roraty dla dzieci będą od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.

 

  1. Czas adwentu jest wezwaniem do prostowania dróg naszego życia. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania. Przez cały tydzień spowiadamy podczas Mszy św. o godz. 6.30, 8.00 oraz wieczorem od godz. 18.30.

 

  1. Pod chórem bazyliki oraz na furcie klasztornej są do nabycia opłatki oraz świece Caritas na nasze wigilijne stoły. Kupując je, wyrażamy chrześcijańską miłość względem potrzebujących. Także pod chórem ministranci rozprowadzają sianko zbierając ofiary na swoją działalność.

 

  1. Jak co roku organizujemy akcję charytatywną TYTKA ŚWIĄTECZNA. Na furcie oraz w zakrystii są do odebrania TORBY, które można wypełnić podstawowymi produktami spożywczymi i przynieść je na furtę do 22 grudnia. Przekażemy je potrzebującym w okolicy, a także jadłodajni, którą prowadzą Siostry Elżbietanki w Poznaniu.

 

  1. W przyszłą niedzielę będziemy gościć „Małe Betlejem”. Jest to instytucja wspierająca chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej, którzy mają trudności, ze względu na aktualną sytuację. Po każdej Mszy, pod chórem bazyliki będzie można nabyć rękodzieło wykonane przez katolików z Betlejem i w ten sposób wesprzeć ich rodziny.

 

  1. Na furcie klasztornej, można nabyć dewocjonalia, czasopisma katolickie, lampiony  i dzwoneczki na roraty. Polecamy świętogórskie kalendarze na rok 2024 oraz kartki świąteczne. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.