II Niedziela Adwentu

  1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitw za Kościół na Wschodzie. Naszą modlitwą wspieramy diecezje i wiernych na wschodzie, gdzie pracują polscy kapłani i zgromadzenia zakonne.

 

  1. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00, podczas której modlimy się w int. naszej ojczyzny.

 

  1. W czwartek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. odprawiamy o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i o godz. 19.00. Siostry służebniczki przeżywają w tym dniu Święto Patronalne Zgromadzenia. Życzymy Drogim Siostrom wielu łask, nowych i świętych powołań oraz rychłej kanonizacji Ojca Założyciela Zgromadzenia bł. Edmunda Bojanowskiego.  Podczas mszy św. o godz. 19.00 Apostolstwo Modlitwy za kapłanów „ Margaretka” odnowi swoje przyrzeczenia i przyjmie nowe osoby, które chcą podjąć się dzieła modlitwy za kapłanów.

 

  1. W Adwencie zapraszamy na roraty z kazaniami w dni powszednie rano o godz. 6.30 (o godz. 6.10 śpiewamy Godzinki). Ze względu na roraty, nie będzie mszy świętej o godz. 7.00. Natomiast roraty dla dzieci będą od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.

 

  1. Pod chórem bazyliki oraz na furcie klasztornej są do nabycia opłatki oraz świece Caritas na nasze wigilijne stoły. Kupując je, wyrażamy chrześcijańską miłość względem potrzebujących.

 

  1. Jak co roku organizujemy akcję charytatywną TYTKA ŚWIĄTECZNA. Na furcie oraz w zakrystii są do odebrania TORBY, które można wypełnić podstawowymi produktami spożywczymi i przynieść je na furtę do niedzieli 18 grudnia. Przekażemy je potrzebującym w okolicy, a także jadłodajni, którą prowadzą Siostry Elżbietanki w Poznaniu.

 

  1. Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza w kolejny weekend na rekolekcje ewangelizacyjne o uzdrowieniu duszy i ciała. W ramach rekolekcji w sobotę po Mszy wieczornej w bazylice odbędzie się nabożeństwo z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą o uzdrowienie. Szczegóły na stronie internetowej www.filipinskasne.pl

 

  1. Na furcie klasztornej, można nabyć dewocjonalia, czasopisma katolickie, lampiony  i dzwoneczki na roraty. Polecamy specjalne kalendarze adwentowe dla dzieci, świętogórskie kalendarze na rok 2023 i kartki świąteczne. Można także nabyć Przewodnik Katolicki z rozważaniami na każdy dzień adwentu oraz opłatki i świece Caritas. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.