II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego

  1. Dziś przeżywamy w Kościele święto Bożego Miłosierdzia. Hasłem tegorocznych obchodów będą słowa św. Jana Pawła II z 17 sierpnia 2002 roku: „W Miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój”. Przed Mszą św. o godz. 15.00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia .

 

  1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej, by modlić się w intencjach naszej ojczyzny oraz w int. wszystkich próśb, które wpłynęły na nowennę.

 

  1. W czwartek przypada 21 rocznica ingresu Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego. Prośmy o potrzebne łaski i dary Ducha Świętego dla naszego pasterza, by jak najlepiej wypełniał swoją posługę wobec Kościoła.

 

  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy w kościele Niedzielę Biblijną i rozpoczynamy Tydzień Biblijny. W tym dniu odbędzie się Narodowe Czytanie Pisma Świętego.

 

  1. Od 5-7 maja w naszym domu rekolekcyjnym odbędą się rekolekcje dla czcicieli św. Szarbela. Szczegółowe informacje na naszych stronach internetowych oraz na furcie klasztornej.

 

  1. W maju rozpocznie się budowa parkingu przed bazyliką, Pragniemy wspólnie ufundować nową figurę św. Filipa Neri w miejsce obecnie stojącej. W prezbiterium znajduje się miniatura projektu nowej figury. Każdy, kto chciały wesprzeć tę fundację znajdzie szczegółowe informacje na ulotkach znajdujących się przy figurze.

 

  1. Zapraszamy na naszą furtę, gdzie można nabyć książki o tematyce religijnej, dewocjonalia i pamiątki oraz nasze wydawnictwa i płyty z muzyką świętogórskich kompozytorów. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.