II Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dziś przeżywamy w Kościele Dzień Modlitw i Solidarności z Misjonarzami.

 

  1. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwa Pasyjne: Drogi Krzyżowej w piątki o 18.30 a w soboty zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci o 10.00. Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi odprawiamy w niedziele o 16.00.

 

  1. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej, by szczególnie polecać w modlitwach naszą Ojczyznę.

 

  1. 24 marca odbędzie się tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Świętej Góry do Osiecznej i Błażejewa. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej (tutaj) i Facebooku (tutaj). Serdecznie zapraszamy.

 

  1. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony mieszczącej się przy wyjściu z bazyliki.

 

  1. W dniach od 20 do 25 marca, w gostyńskiej Farze, odbędzie się katecheza przedmałżeńska (kurs dla narzeczonych). Spotkania odbędą się w Domu Katolickim (ul. Jana Pawła II 8) od 19:15. Zapisy w pierwszym dniu nauk.

 

  1. W związku z planowaną niebawem budową parkingu przed bazyliką pragniemy wspólnie ufundować nową figurę św. Filipa Neri w miejsce obecnie stojącej. W prezbiterium znajduje się miniatura projektu nowej figury. Każdy kto chciały wesprzeć tę fundację znajdzie szczegółowe informacje na ulotkach.

 

  1. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Św. Góry prasę katolicką oraz książki, które mogą być doskonałą lekturą duchową na czas Wielkiego Postu. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.