II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś gościmy w naszym sanktuarium ks. Tomasza Kancelarczyka – prezesa Fundacji Małych Stópek i promotora Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, który głosi dla nas Słowo Boże i zachęca do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji.  Ta niedziela to również w Kościele Dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami.

 

 1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 18.30, w soboty zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci o godz. 10.00. Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi odprawiamy w niedziele o godz. 16.00.

 

 1. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej, by szczególnie polecać w modlitwach naszą Ojczyznę.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych z Komunią św. od godz. 8.00 a wieczorem zapraszamy naszych parafian na Drogę Krzyżową o 18.30 i mszę świętą o godz. 19.00. W sobotę zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o 18.30 i Mszę św. o godz. 19.00 z procesją maryjną.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy młodzież Gostynia i okolic oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania na spotkanie duszpasterskie i integrację. Spotkanie rozpocznie się Drogą Krzyżową o 18.30 w bazylice, następnie Msza św. oraz integracja w Auli ks. Kuśniaka.

 

 1. 15 marca odbędzie się tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa, na którą już dziś zapraszamy. Trasy z poprzednich lat pozostają bez zmian. Szczegóły dotyczące zapisów znaleźć można na naszej stronie internetowej oraz Facebooku EDK Gostyń.

 

 1. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony mieszczącej się przy wyjściu z bazyliki.

 

 1. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć książki, które pomogą nam głębiej przeżyć czas Wielkiego Postu , dewocjonalia i pamiątki ze Świętej Góry oraz płyty z muzyką świętogórskich kompozytorów. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.

 

 1. Zapraszamy do naszej kawiarni Pellegrino, która jest dziś czynna od 10.00 do 19.00.

 

 1. W gostyńskim kinie “Pod Kopułą” będzie wyświetlany film pt. “ Powołany 2”. To kontynuacja internetowego filmu, który stał się fenomenem w sieci i dotarł do milionów widzów na całym świecie. Ksiądz, widząc problemy, z jakimi mierzą się młodzi ludzie, opowiada im cztery inspirujące, prawdziwe, a do tego szalenie spektakularne historie, których przykład odmienił niejedno życie… Termin wyświetlania premierowego to 1-5.03 godz. 17:30.

 

 1. Ochronka Sióstr Służebniczek ul. Jana Pawła II rozpoczyna rekrutację na rok przedszkolny 2024/2025. Rekrutacja odbędzie się w dn. 4-8 marca. Więcej informacji na plakatach na stronie internetowej i Facebooku.