II Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dziś przeżywamy w Kościele Dzień Modlitw i Solidarności z Misjonarzami.
  2. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwa Pasyjne – Droga Krzyżowej w piątki o 18.30, a w soboty zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci o g. 10.00. Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi odprawiamy w niedziele o 16.00.
  3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej, by szczególnie polecać w modlitwach naszą Ojczyznę i prosić o pokój na Ukrainie.
  4. Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza w najbliższy czwartek po Mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o pokój na Ukrainie.
  5. W sobotę obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
  6. 1 kwietnia odbędzie się tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Świętej Góry do Osiecznej i Błażejewa. Zapisy poprzez formularze dostępne na stronie internetowej i Facebooku. Serdecznie zapraszamy.
  7. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony mieszczącej się przy wyjściu z bazyliki.
  8. W sobotę 19 marca w ochronce Sióstr Służebniczek przy ul. Jana Pawła II w Gostyniu, o godzinie 10.00 odbędzie się spotkanie absolwentów Ochronki, na które siostry serdecznie zapraszają.
  1. 25 marca br. upłynie trzydzieści lat od dnia, w którym Ksiądz Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki przyjął święcenia biskupie z rąk kardynała Józefa Glempa, w prymasowskiej katedrze gnieźnieńskiej. Na trzydzieści lat biskupiej służby naszego Arcypasterza składa się dziesięć lat posługi w Gnieźnie oraz dwadzieścia lat pasterzowania w Archidiecezji Poznańskiej. Ponadto w ostatnich latach biskupi polscy powierzyli Mu kierowanie pracami Konferencji Episkopatu Polski, na stanowisku jej Przewodniczącego. Razem z Księdzem Arcybiskupem Metropolitą, za dotychczasowe lata biskupiej służby Kościołowi pragniemy dziękować Świętej Bożej Opatrzności podczas Mszy świętej w katedrze poznańskiej w sobotę, dnia 26 marca br., o godz. 11.00. Do udziału w niej bardzo serdecznie zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych świeckich. Świadomi odpowiedzialności jaka złożona została w naszych skomplikowanych czasach na barki Księdza Arcybiskupa Metropolity, pragniemy otoczyć Go jako Kościół Poznański wdzięczną modlitwą, a jednocześnie wypraszać światła Ducha Świętego i opiekę Królowej Apostołów na dalsze lata Jego pasterzowania.
  2. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Św. Góry prasę katolicką oraz książki, które mogą być doskonałą lekturą duchową na czas Wielkiego Postu. Polecamy zbiór kazań ks. Leona Praczyka wydany z okazji Jego jubileuszu kapłaństwa. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia świece Caritas na stół wielkanocny. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków