II Niedziela Zwykła

  1. Dziś podczas Mszy św. o g. 12.00 zaśpiewa chór miejski „Chopin” z Leszna. Po mszy św. chór wykona jeszcze kilka kolęd. O 16.30 zapraszamy na różaniec.

 

  1. We wtorek wspominamy w liturgii św. Antoniego opata.

 

  1. Od środy rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej, w której pragniemy modlić się w naszych intencjach oraz w intencji naszej Ojczyzny. O g. 18.30 zapraszamy na różaniec w intencji próśb i podziękowań, które wpłynęły na nowennę.

 

  1. W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; a w sobotę przypada wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy pierwszych wieków chrześcijaństwa.

 

  1. Przyszła niedziela obchodzona jest w Kościele, jako Niedziela Słowa Bożego. Po mszy o g. 12.00. odbędzie się  Koncert Kolędowy „Msza Pasterska” Romana Maciejewskiego w wykonaniu Zespołu „Dom Pieśni Kobiet” z Leszna, będzie to koncert charytatywny dla Dobrochny.  Dobrochna ma sześć lat. Choroba genetyczna spowodowała, że dziewczynka nie chodzi i nie siedzi, a także nie mówi.

 

  1. Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na nową edycję Kursu Alpha w Gostyniu. Spotkania odbywać się będą w domu Katechetycznym przy kościele farnym w Gostyniu w kolejne poniedziałki o g. 18.00 począwszy od 23 stycznia. Szczegóły na stronie internetowej https://filipinskasne.pl/kurs-alpha/

 

  1. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć prasę katolicką, książki pogłębiające naszą duchowość, dewocjonalia i pamiątki ze Świętej Góry. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.