II Niedziela Zwykła

  1. Dziś o 16.30 zapraszamy na różaniec, by modlić się w intencji naszej Ojczyzny a szczególnie o pokój na naszej wschodniej granicy.
  2. W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Antoniego opata.
  3. Od wtorku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  4. W środę obchodzimy wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa i męczennika. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej, w której pragniemy modlić się w naszych intencjach oraz w intencji naszej Ojczyzny. Od g. 18.30 zapraszamy na różaniec w intencji próśb i podziękowań, które wpłynęły na nowennę.
  5. W piątek przypada wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy pierwszych wieków chrześcijaństwa.
  6. Przyszła niedziela obchodzona jest w Kościele, jako Niedziela Słowa Bożego. Podczas Mszy św. o 15.00 zaśpiewa chór świętogórski Palestrina, po Eucharystii da krótki koncert kolęd. Serdecznie zapraszamy.
  7. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć prasę katolicką, książki pogłębiające naszą duchowość, dewocjonalia i pamiątki ze Świętej Góry. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.
  8. Z żalem zawiadamiamy, że w wieku 94 lat odeszła do Pana śp. Stefania Solatycka, katechetka i organistka, która 53 lata mieszkała na Świętej Górze i z oddaniem pełniła posługę przy naszym sanktuarium. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższą środę 19 stycznia o g. 12.00 na Świętej Górze. Różaniec w int. śp. Stefanii Solatyckiej w poniedziałek i wtorek o g. 18.30.