III Niedziela Adwentu

  1. Dzisiejsza III niedziela adwentu – GAUDETE – RADUJCIE SIĘ, przynagla nas do większego zaangażowania w przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. W Adwencie zapraszamy na roraty z kazaniami w dni powszednie rano o godz. 6.30 (o godz. 6.10 śpiewamy Godzinki). Ze względu na roraty, nie będzie mszy świętej o godz. 7.00. Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony i dzwoneczki.

 

  1. Dziś podczas mszy św. o godz. 15.00 zaśpiewa nasz świętogórski chór PALESTRINA a po mszy wykona Akatyst ku czci Bogurodzicy.

 

  1. We wtorek przypada 41 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w naszej Ojczyźnie. Zapraszamy w środę na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 by modlić się w intencji Ojczyzny, w intencji ofiar stanu wojennego oraz członków NSZZ Solidarność”. O godz. 18.30 odmawiamy różaniec w intencji wszystkich próśb i podziękowań, które wpłynęły na nowennę.

 

  1. Czas adwentu jest wezwaniem do prostowania dróg naszego życia. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania. Przez cały tydzień spowiadamy jak zawsze podczas Mszy św. o godz. 6.30, 8.00 oraz wieczorem od godz. 18.30.

 

  1. Pod chórem bazyliki oraz na furcie klasztornej są do nabycia opłatki oraz świece Caritas na nasze wigilijne stoły. Kupując je, wyrażamy chrześcijańską miłość względem potrzebujących.

 

  1. Trwa akcja charytatywna TYTKA ŚWIĄTECZNA. Na furcie oraz w zakrystii są do odebrania TORBY, które można wypełnić podstawowymi produktami spożywczymi i przynieść je na furtę do niedzieli 18 grudnia. Przekażemy je potrzebującym w okolicy, a także jadłodajni, którą prowadzą Siostry Elżbietanki przy ulicy Łąkowej w Poznaniu.

 

  1. Na furcie klasztornej, można nabyć dewocjonalia, czasopisma katolickie, lampiony  i dzwoneczki na roraty. Polecamy specjalne kalendarze adwentowe dla dzieci, świętogórskie kalendarze na rok 2023 i kartki świąteczne. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.