III Niedziela Adwentu

Dzisiejsza III niedziela adwentu – GAUDETE – RADUJCIE SIĘ, przynagla nas do większego zaangażowania w przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Roraty z kazaniami w dni powszednie rano o godz. 6.30 (o godz. 6.10 śpiewamy Godzinki). Ze względu na roraty, nie będzie mszy świętej o godz. 7.00. Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.

 

Przez cały tydzień spowiadamy jak zawsze podczas Mszy św. o godz. 6.30, 8.00 oraz wieczorem od godz. 18.30.

 

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00. Tego wieczoru drużyna harcerska z Gostynia przyniesie Światło z Betlejem. Od godz. 18.30 spowiedź z udziałem kapłanów z naszego dekanatu.

 

W czwartek zapraszamy na wieczór modlitwy, który poprowadzi Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji. Tematyką kolejnych spotkań będą sakramenty. Rozpoczęcie spotkania Mszą św. o g. 19.00, po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych.

 

W sobotę od godz. 8.30 odwiedzimy chorych i osoby starsze z naszej parafii z Komunią św.

 

W przyszłą niedzielę przypada wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu odprawiamy msze św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i o godz. 12.00. Furta będzie czynna do godz. 13.00.

 

W wieczór wigilijny bazylika będzie otwarta od godz. 22.00 a o godz. 23.30 nasza Świętogórska Orkiestra zagra dla nas kolędy. O godz. 24.00 rozpoczniemy Pasterkę Bożonarodzeniową. Będziemy polecać w naszych modlitwach wszystkich czcicieli Matki Bożej Świętogórskiej, dobrodziejów Świętej Góry i pielgrzymów, którzy przybywają do naszego sanktuarium. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

Pod chórem bazyliki oraz na furcie klasztornej są do nabycia opłatki oraz świece Caritas na nasze wigilijne stoły. Także pod chórem ministranci rozprowadzają sianko zbierając ofiary na działalność koła ministrantów.

 

Trwa akcja charytatywna TYTKA ŚWIĄTECZNA. Na furcie oraz pod chórem do odebrania TORBY, które można wypełnić podstawowymi produktami spożywczymi i przynieść je na furtę do piątku 22 grudnia. Przekażemy je potrzebującym w okolicy, a także jadłodajni, którą prowadzą Siostry Elżbietanki w Poznaniu.

 

Gościmy dziś „Małe Betlejem”. Jest to instytucja wspierająca chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej, którzy mają trudności, ze względu na aktualną sytuację. Po każdej Mszy, pod chórem bazyliki można nabyć rękodzieło wykonane przez katolików z Betlejem i w ten sposób wesprzeć ich rodziny.

 

Nasza furta dziś będzie czynna przez cały dzień. Polecamy świętogórskie kalendarze na rok 2024 oraz kartki świąteczne. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.

 

Zapraszamy do naszej kawiarni PELLEGRINO, która dziś będzie czynna od 10.00 do 19.00. Polecamy prawdziwą włoską kawę, herbaty i klasztorne ciasto.

 

Dobiegają końca prace związane z budową parkingu przed Bazyliką, które mają zakończyć się do Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkim Pielgrzymom życzymy bezpiecznego korzystania i dziękujemy Staroście Gostyńskiemu, Robertowi Marcinkowskiemu za współpracę przy tej historycznej inwestycji. Dziękujemy także wykonawcy i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w realizacji tego ważnego przedsięwzięcia. Jednocześnie informujemy, że nadal trwa zbiórka na nową figurę św. Filipa Neri, która zostanie postawiona we wspomnienie naszego patrona, w niedzielę 26 maja przyszłego roku. Polecamy tę fundację waszej życzliwości.