III NIEDZIELA ADWENTU

  1. Dzisiejsza III niedziela adwentu – GAUDETE – RADUJCIE SIĘ, przynagla nas do większego zaangażowania w przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. W Adwencie zapraszamy na roraty z kazaniami w dni powszednie rano o godz. 6.30, z tego względu nie będzie mszy świętych o godz. 7.00. Przed roratami będziemy śpiewali Godzinki.
  2. Zapraszamy na roraty dzieci w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 19.00. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony i dzwoneczki.
  3. W poniedziałek przypada 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w naszej Ojczyźnie. Zapraszamy w środę na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 by modlić się w intencji Ojczyzny, w intencji Ofiar stanu wojennego oraz członków NSZZ Solidarność”. O godz. 18.30 odmawiamy różaniec w intencji wszystkich próśb i podziękowań, które wpłynęły na nowennę.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Świętogórski chór PALESTRINA wykona Akatyst ku czci Bogurodzicy.
  5. Również w przyszłą niedzielę w katedrze poznańskiej odbędą się święcenia biskupie ks. Kan. Jana Glapiaka. Msza św. z obrzędem świeceń biskupich będzie transmitowana przez TVP3 POZNAŃ oraz Telewizję TRWAM . Początek transmisji o godz. 15.20. Polecajmy w naszych modlitwach posługę nowego ks. biskupa.
  6. Czas adwentu jest wezwaniem do prostowania dróg naszego życia. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania. Przez cały tydzień spowiadamy jak zawsze podczas Mszy św. o godz. 6.30, 8.00 oraz wieczorem od godz. 18.30.
  7. Pod chórem bazyliki oraz na furcie klasztornej są do nabycia opłatki oraz świece Caritas na nasze wigilijne stoły. Kupując je, wyrażamy chrześcijańską miłość względem potrzebujących.
  8. Trwa akcja charytatywna TYTKA ŚWIĄTECZNA. Na furcie oraz pod chórem są do odebrania TORBY, które można wypełnić podstawowymi produktami spożywczymi i przynieść je na furtę do 19 grudnia. Przekażemy je potrzebującym w okolicy, a także jadłodajni, którą prowadzą Siostry Elżbietanki przy ulicy Łąkowej w Poznaniu.
  9. Na furcie klasztornej, można nabyć dewocjonalia, czasopisma katolickie, lampiony i dzwoneczki na roraty, kalendarze i kartki świętogórskie oraz opłatki i świece Caritas na nasze wigilijne stoły. Dziś furta będzie czynna także po mszach św. o godz. 15.00 i 17.00. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.