III Niedziela Wielkanocna

  1. Dzisiejsza Niedziela jest Niedzielą Biblijną. Rozpoczynamy 15 Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II. Niech ten szczególny czas będzie dla nas zachętą do lektury Pisma Świętego. Dziś też odbywa się Narodowe Czytanie Pisma Świętego.

 

  1. Zapraszamy dziś na różaniec o g. 16.30.

 

  1. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika głównego patrona Polski.

 

  1. We wtorek przeżywamy w Kościele święto św. Marka Ewangelisty.

 

  1. W środę zapraszamy na 19.00 na Nowennę do Matki Bożej, w której jak zawsze modlimy się w intencji naszej ojczyzny.

 

  1. Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza w najbliższy czwartek na Czwarty Czwartek – czyli filipiński wieczór chwały. Rozpoczęcie Mszą św. o 19.00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą i rozważaniem o Chrystusie Zmartwychwstałym jako naszym Panu.

 

  1. W sobotę obchodzimy w Kościele święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy a w Polsce obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

 

  1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w Kościele powszechnym Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Wraz z naszymi klerykami będziemy modlić się o nowe i święte powołania, szczególnie do naszej Kongregacji. W tym dniu o g. 12.00 przybywa pielgrzymka motocyklistów na rozpoczęcie sezonu a po mszy św. odbędzie się poświęcenie motocykli. O g. 13.30 dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii św.

 

  1. Od 5-7 maja w naszym domu rekolekcyjnym odbędą się rekolekcje dla czcicieli św. Szarbela. Szczegółowe informacje na naszych stronach internetowych oraz na furcie klasztornej.

 

  1. Zapraszamy na naszą furtę, gdzie można nabyć Pismo Święte, książki o tematyce religijnej, dewocjonalia i pamiątki. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.