III Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Biblijną. Rozpoczynamy 14 Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który zachęca nas do lektury Pisma Świętego.
 2. Zapraszamy dziś na różaniec i nabożeństwo majowe o godz. 16.30.
 3. We wtorek 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski pragniemy dziękować Matce Bożej za szczególną opiekę nad naszym Narodem. Msze Święte odprawiamy według porządku niedzielnego: o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 00 i 17.00. Prosimy o przyozdobienie naszych domów flagami.
 4. W środę obchodzimy wspomnienie liturgiczne św. Floriana męczennika, patrona strażaków. Zapraszamy na godz. 19.00 na Nowennę do Matki Bożej, w której jak zawsze modlimy się w intencji naszej ojczyzny.
 5. W piątek przypada święto św. apostołów Filipa i Jakuba.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych i osoby starsze z naszej parafii od godz. 8.00. Wieczorem zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od godz. 18.30 i mszę św. w intencji naszych parafian o godz. 19.00 a po mszy św. odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 7. W pierwszą sobotę zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.30 i mszę ku czci Matki Bożej.
 8. W sobotę 7 maja o godz. 20.00 odbędzie się w bazylice koncert charytatywny „Dla Ukrainy”.  Bilety-cegiełki można nabyć na furcie a także bezpośrednio przed koncertem. Wszystkie ofiary będą całkowicie przeznaczone na potrzeby edukacyjne i rozwój talentów ukraińskich dzieci i młodzieży, którzy przybyli do Gostynia i okolic.
 9. Nabożeństwa Majowe odprawiamy codziennie w łączności z mszą św. o godz. 19.00, a w niedziele o 16.30.
 10. W maju zapraszamy w soboty na apel maryjny o godz. 21.00 z wyjątkiem najbliższej soboty, gdy odbędzie się koncert.
 11. Dziś oraz w tygodniu zapraszamy na naszą furtę, gdzie można nabyć książki o tematyce religijnej, dewocjonalia i pamiątki. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.