III Niedziela Wielkiego Postu

  1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 18.30 a w soboty zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci o godz. 10.00. Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi odprawiamy w niedziele o godz. 16.00.

 

  1. W poniedziałek przypada 10 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. W naszych modlitwach polecajmy Ojca Świętego i Jego posługę w Kościele.

 

  1. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej by szczególnie polecać w modlitwach naszą Ojczyznę oraz nasze osobiste intencje. Tego dnia przypada również 157. rocznica śmierci Sł. Bożego ks. Wawrzyńca Kuśniaka  Chcemy modlić się o dar beatyfikacji naszego kandydata na ołtarze oraz o łaski za przyczyną tego wielkiego czciciela Matki Bożej Świętogórskiej.

 

  1. 25 marca przeżywamy Dzień Świętości Życia, tego dnia na Mszy św. o 19.00 będzie można złożyć przyrzeczenie podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje można odebrać na furcie klasztornej.

 

  1. Zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej ze Świętej Góry do Osiecznej i Błażejewa, która odbędzie się 24 marca. Szczegółowe informacje oraz linki do trwających zapisów znajdują się na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku. 

 

  1. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony mieszczącej się przy wyjściu z bazyliki.

 

  1. Rada Konferencji Episkopatów Europy, kolejny już raz, wystąpiła z ogólnoeuropejską inicjatywą modlitewną „Łańcuch eucharystyczny”. Przez 39 kolejnych dni, poszczególne episkopaty będą podejmowały różnorodne inicjatywy modlitewne, upraszając dar sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy. Kościół w Polsce włączy się w to wydarzenie, dnia 20 marca 2023 roku. Tego dnia Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki odprawi w intencji pokoju na Ukrainie Eucharystię w Katedrze Poznańskiej o godzinie 18.00.

 

  1. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Św. Góry prasę katolicką oraz książki, które mogą być doskonałą lekturą duchową na czas Wielkiego Postu. Na furcie klasztornej są też do nabycia świętogórskie kartki świąteczne oraz świece Caritas na stół wielkanocny. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.