III Niedziela Wielkiego Postu

  1. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o g. 18.30 a w soboty zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci o g. 10.00. Gorzkie Żale z Kazaniami Pasyjnymi odprawiamy w niedziele o g. 16.00.
  2. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o g. 19.00 by szczególnie polecać w modlitwach intencję pokoju w Ukrainie oraz naszą Ojczyznę.
  3. W piątek 25 marca przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Zapraszamy na msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 17.00 oraz o godz. 19.00. W tym dniu ks. Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki obchodzi 30 rocznicę święceń biskupich. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, w piątek 25 marca br. o godz. 17.00, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Archidiecezja Poznańska pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie. Dlatego Arcybiskup Metropolita Poznański zwraca się z apelem do kapłanów, osób życia konsekrowanego i wiernych świeckich, aby w uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca we wszystkich kościołach Archidiecezji o godz. 17.00 – w jedności z Następcą Świętego Piotra – wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W naszym sanktuarium odprawimy mszę św. w piątek o godz. 17.00 w intencji pokoju w Ukrainie, podczas której dokonamy aktu zawierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. 1 kwietnia odbędzie się tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Świętej Góry do Osiecznej i Błażejewa. Zapisy poprzez formularze dostępne na stronie internetowej i Facebooku. Serdecznie zapraszamy.
  6. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony mieszczącej się przy wyjściu z bazyliki.
  7. Gostyńskie kino „Pod Kopułą” zaprasza na projekcje filmu “ CUD GUADALUPE”. Film będzie  wyświetlany od 18 – 23.03.2022. Szczegóły na stronie GOK “Hutnik”. Są dostępne 2 wersje z lektorem i napisami.
  8. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Św. Góry prasę katolicką oraz książki, które mogą być doskonałą lekturą duchową na czas Wielkiego Postu. Pod chorem bazyliki i na furcie klasztornej są do nabycia świętogórskie kartki świąteczne oraz świece Caritas na stół wielkanocny. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.