III Niedziela Zwykła

  1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele, jako Niedziela Słowa Bożego. Po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się  Koncert Kolędowy „Msza Pasterska” Romana Maciejewskiego w wykonaniu Zespołu „Dom Pieśni Kobiet” z Leszna, będzie to koncert charytatywny dla Dobrochny.  Dobrochna ma sześć lat. Choroba genetyczna spowodowała, że dziewczynka nie chodzi i nie siedzi, a także nie mówi.

 

  1. Dziś zapraszamy na różaniec o 16.30. Będziemy modlić się w intencji jedności chrześcijan.

 

  1. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

 

  1. W środę przypada święto Nawrócenia św. Pawła, to uroczystość odpustowa w naszej Bazylice. Zapraszamy na różaniec i Nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00, aby upraszać potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny i dziękować za jej szczególną opiekę. Podczas nowenny nasz kleryk Oskar Śliwiński przyjmie posługę lektoratu.

 

  1. W najbliższy czwartek Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na Czwarty Czwartek – czyli filipiński wieczór chwały. Rozpoczęcie Mszą św. o 19.00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem kerygmatycznym.

 

  1. W sobotę przypada wspomnienie św. Tomasza z Akwinu prezbitera i doktora Kościoła.

 

  1. Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na nową edycję Kursu Alpha w Gostyniu. Spotkania odbywać się będą w domu Katechetycznym przy kościele farnym w Gostyniu w kolejne poniedziałki o g. 18.00 począwszy od poniedziałku 23 stycznia. Szczegóły na stronie internetowej https://filipinskasne.pl/kurs-alpha/

 

  1. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć prasę katolicką, książki pogłębiające naszą duchowość, dewocjonalia i pamiątki ze Świętej Góry. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.