III Niedziela Zwykła

  1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele, jako Niedziela Słowa Bożego.

 

  1. Dziś zapraszamy na różaniec o 16.30. Będziemy modlić się w intencji jedności chrześcijan.

 

  1. W środę obchodzimy wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. Zapraszamy na różaniec i Nowennę do Matki Bożej o g. 19.00, aby upraszać potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny i dziękować Matce Bożej za jej szczególną opiekę.

 

  1. W najbliższy czwartek przypada święto Nawrócenia św. Pawła, to uroczystość odpustowa w naszej Bazylice. Msze święte odprawiamy o 6.30, 7.00, 8.00 i o 19.00.

 

  1. Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza w najbliższy czwartek na wieczór modlitwy. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o 19.00, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem dotyczącym wagi sakramentu bierzmowania w życiu chrześcijanina.

 

  1. Serdecznie zapraszamy dzieci na świętogórskie zimowe półkolonie, które organizowane będą w dniach 12-15 lutego (poniedziałek – czwartek  pierwszego tygodnia ferii). Zapisy na furcie klasztornej. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły na plakatach. 

 

  1. Na furcie klasztornej można nabyć prasę katolicką, książki pogłębiające naszą duchowość, dewocjonalia i pamiątki ze Świętej Góry. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.

 

  1. Zapraszamy do naszej kawiarni Pellegrino. Polecamy kawę, rozgrzewające herbaty oraz klasztorne ciasta. Przyjmujemy też zapisy na niedzielne obiady. Szczegółowe informacje w kawiarni, która jest czynna w niedziele od godziny 10.00 do 19.00.