IV Niedziela Wielkanocna

  1. Dziś w Kościele przeżywamy 60 Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Modlimy się o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele a także do naszej Kongregacji. W tej intencji będziemy się modlić na różańcu o godz. 16.30. Dziś o godz. 12.00 przybywa pielgrzymka motocyklistów na rozpoczęcie sezonu a po mszy św. odbędzie się poświęcenie motocykli. O godz. 13.30 dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii św.

 

  1. W środę 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski pragniemy dziękować Matce Bożej za szczególną opiekę nad naszym Narodem. Msze Święte odprawiamy według porządku niedzielnego: o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 00 i  nowenna do Matki Bożej wyjątkowo o godz.17.00.  Prosimy o przyozdobienie naszych domów flagami.

 

  1. W czwartek obchodzimy wspomnienie liturgiczne św. Floriana męczennika, patrona strażaków.

 

  1. W sobotę przypada święto św. apostołów Filipa i Jakuba.

 

  1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych i osoby starsze z naszej parafii od godz. 8.00. Wieczorem zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od godz. 18.30 i mszę św. w intencji naszych parafian o godz. 19.00. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

 

  1. W pierwszą sobotę zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.30 i mszę ku czci Matki Bożej z procesją maryjną. Będziemy modlić się z czcicielami św. Szarbela a po procesji w bazylice będziemy udzielać namaszczenia olejem św. Szarbela.

 

  1. Nabożeństwa Majowe odprawiamy codziennie w łączności z mszą św. o godz. 19.00, a w niedziele o 16.30.

 

  1. W maju zapraszamy w soboty na Apel Maryjny o godz. 21.00.

 

  1. Od piątku 12 maja do niedzieli 14 maja odbędą się w naszym domu rekolekcyjnym rekolekcje dla par małżeńskich. Szczegóły na plakatach i na naszej stronie internetowej.

 

  1. Dziś oraz w tygodniu zapraszamy na naszą furtę, gdzie można nabyć książki o tematyce religijnej, dewocjonalia i pamiątki oraz nasze wydawnictwa. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.