IV Niedziela Wielkiego Postu

  1. Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 18.30 a w soboty zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci o godz. 10.00. Gorzkie Żale z Kazaniami Pasyjnymi, odprawiamy w niedziele o godz. 16.00.

 

  1. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i 19.00.

 

  1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej by modlić się w intencji pokoju na Ukrainie oraz w intencji naszej Ojczyzny.

 

  1. W piątek 24 marca odbędzie się tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa do Osiecznej i Błażejewa. Rozpoczęcie Mszą św. o 19.00, po niej nabożeństwo Eucharystyczne i indywidualne błogosławieństwo uczestników. Od wtorku można będzie odbierać pakiety uczestnika z furty klasztornej. Prosimy by skorzystać z tej możliwości, aby uniknąć kolejek w piątkowy wieczór. Zapisy internetowe na poszczególne trasy zostaną zamknięte w poniedziałek o północy. Osoby, które nie zdążą się zapisać mogą to zrobić w dniu wyjścia przed Mszą św. od g. 18.00.

 

  1. W sobotę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i 19.00. W tym dniu obchodzimy dzień świętości życia, tego dnia na mszy o godz. 19.00 będzie można złożyć przyrzeczenie podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje można odebrać na furcie klasztornej.

 

  1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej bazylice. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Jacek Zjawin, wykładowca teologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Szczegóły na plakatach i na naszym FB.

 

  1. Przy wyjściu z bazyliki znajduje się skarbona, do której można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na wystrój świąteczny bazyliki. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

 

  1. W kinie pod kopułą będzie wyświetlany film pt. Opiekun, o św. Józefie. Na film zapraszamy od Niedzieli do najbliższej środy (22 marca) o godz. 18.00.

 

  1. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Św. Góry, polecamy świętogórskie kartki świąteczne. A pod chórem bazyliki i na furcie klasztornej są do nabycia świece Caritas na stół wielkanocny. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.