IV Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dziś już IV niedziela Wielkiego Postu zwana niedzielą „Laetare”. Minęła już połowa czasu Wielkiego Postu, w którym jesteśmy szczególnie wezwani do pokuty i nawrócenia. Wykorzystajmy pozostały czas by przygotować swoje wnętrze do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

 

  1. Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 18.30 a w soboty zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci o godz. 10.00. Gorzkie Żale z Kazaniami Pasyjnymi, odprawiamy w niedziele o godz. 16.00.

 

  1. W środę przypada 11 rocznica wyboru papieża Franciszka. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej by modlić się w intencji Ojca Świętego i Kościoła  oraz w intencji naszej Ojczyzny.

 

  1. W najbliższy piątek odbędzie się tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Świętej Góry do Osiecznej i Błażejewa. Początek spotkania o godz. 19.00 Msza św., następnie nabożeństwo oraz indywidualne błogosławieństwo uczestników i wymarsz na trasy. Zapisy trwają poprzez formularze dostępne na stronie internetowej Świętej Góry i na profilu Facebook. Od poniedziałku od g. 12.00 będą do odbioru na furcie klasztornej pakiety uczestnika. Jednocześnie będzie można się dopisać do list uczestników. Szczegóły znajdziemy na stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej bazylice, które potrwają do środy. Będziemy słuchać nauk brata Konrada Barana, kapucyna, który prowadzi dzieło pomocy św. Ojca Pio w Krakowie i zajmuje się osobami, które doświadczają bezdomności.

 

  1. Przy wyjściu z bazyliki znajduje się skarbona, do której można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na wystrój świąteczny bazyliki. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

 

  1. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Św. Góry, polecamy świętogórskie kartki świąteczne. A pod chórem bazyliki i na furcie klasztornej są do nabycia świece Caritas na stół wielkanocny. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.

 

  1. Zapraszamy do naszej kawiarni Pellegrino, która jest dziś czynna od 10.00 do 19.00.