IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 18.30 a w soboty zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci o godz. 10.00. Gorzkie Żale z Kazaniami Pasyjnymi, odprawiamy w niedziele o godz. 16.00.
 1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej by modlić się w intencji pokoju na Ukrainie oraz w intencji naszej Ojczyzny. Podczas mszy św. nasi klerycy Adam i Tomasz otrzymają posługę lektoratu. Polecamy ich Waszej modlitwie, by jak najlepiej przygotowali się kapłaństwa.
 1. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w najbliższy czwartek o g. 19.00, po niej spotkanie formacyjne.
 1. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W pierwszy piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z naszej parafii z komunią św. W pierwszą sobotę różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o 18.30 i msza św. ku czci Matki Bożej z procesją o godz. 19.00.
 1. W najbliższy piątek 1 kwietnia odbędzie się tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Świętej Góry do Osiecznej i Błażejewa. Rozpoczęcie Mszą św. o 19.00, po niej nabożeństwo Eucharystyczne i indywidualne błogosławieństwo uczestników. Podobnie jak w ubiegłym roku można odbierać pakiety uczestnika z furty klasztornej. Prosimy by skorzystać z tej możliwości, aby uniknąć kolejek w piątkowy wieczór. Osoby, które nie zdążyły zapisać się poprzez system internetowy mogą to zrobić na furcie klasztornej przez cały tydzień oraz w dniu wyjścia przed Mszą św. od g. 18.00.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej bazylice. Rekolekcje poprowadzi o. Piotr Boroń – klaretyn. Szczegóły na plakatach i na naszej stronie internetowej.
 1. Droga krzyżowa ulicami miasta Gostynia odbędzie się w piątek, 8 kwietnia z Fary do kościoła Ducha Świętego o godz. 19.00.
 1. Przy wyjściu z bazyliki znajduje się skarbona, do której można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na wystrój świąteczny bazyliki. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
 1. Razem z powiatem gostyńskim prowadzimy na Świętej Górze ośrodek dla uchodźców z Ukrainy. Przyjęliśmy ponad 50 os. Dziękujemy wszystkim którzy pomagają nam w przygotowaniu miejsc i przyjęciu potrzebujących, naszych braci i sióstr.
 2. W przyszłą niedzielę, po Mszach św., młodzież z naszego „Duszpasterstwa Strych” będzie rozprowadzać – palmy, a dochód będzie przeznaczony na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony.
 3. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Św. Góry, polecamy świętogórskie kartki świąteczne. A pod chórem bazyliki i na furcie klasztornej są do nabycia świece Caritas na stół wielkanocny. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.