Niedziela Chrystusa Króla

  1. Dziś obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tę ostatnią Niedzielę roku liturgicznego chcemy zawierzyć siebie i nasze rodzimy temu, który jest naszym Panem i Królem.

 

  1. W środę o godz. 19.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej, w czasie której modlimy się w intencji Ojczyzny oraz we wszystkich naszych intencjach. Modlić się będziemy razem z kapłanami, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą rekolekcje w naszym domu rekolekcyjnym.

 

  1. W czwartek obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła.

 

  1. W tym tygodniu przypada I Pątek i I sobota miesiąca. W piątek zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu o godz. 18.30 z okazją do spowiedzi św. a o godz. 19.00 msza św., na którą zapraszamy szczególnie naszych parafian. W piątek zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania, wyjątkowo na Mszę Świętą o godzinie 18.00 do kościoła Ducha Świętego.

 

  1. W sobotę o godz. 18.30 różaniec wynagradzający Niepok. Sercu Maryi i Msza św. ku czci Matki Bożej z procesją Maryjną.

 

  1. W przyszłą niedzielę Adwentem wkraczamy w nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Program zwraca uwagę na potrzebę podjęcia zagadnienia formacji wiernych, którzy byliby w stanie podjąć świadome zaangażowanie w życie i misję Kościoła”.

 

  1. W Adwencie zapraszamy na roraty z kazaniami w dni powszednie rano o godz. 6.30, z tego względu nie będzie mszy świętych o godz. 7.00. Dzieci z rodzicami zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku na godz. 17.30.

 

  1. Duszpasterstwo Strych przeprowadza zbiórkę nowych: gier planszowych, zabawek, maskotek, poduszek dziecięcych, kolorowanek, przyborów szkolnych dla dzieci przebywających na oddziale onkologii szpitala klinicznego we Wrocławiu. Podarowane rzeczy możemy złożyć na furtę klasztorną do 15 grudnia. Dziękujemy za wszelkie gesty dobrej woli.

 

  1. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć dewocjonalia, czasopisma katolickie, polecamy nowe pozycje książkowe, kalendarze świętogórskie na rok 2024, lampiony i dzwoneczki na msze roratnie dla dzieci. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.

 

  1. Zapraszamy do naszej kawiarni PELLEGRINO, która dziś będzie czynna  od 10.00 do 19.00. Polecamy prawdziwą włoską kawę, herbaty i klasztorne ciasto.