Niedziela Chrztu Pańskiego

  1. Dziś obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Podczas każdej Mszy świętej odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Kończy się okres Narodzenia Pańskiego, ale tradycyjnie śpiewamy kolędy do święta Matki Bożej Gromnicznej.

 

  1. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o g. 19.00 , by modlić się w intencji naszej Ojczyzny.

 

  1. W parafii świętogórskiej kolęda będzie miała formę tradycyjną i rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 8 stycznia od Drzęczewa II. Szczegółowy program kolędy znajdziemy TUTAJ. Otwórzmy nasze domy i nasze serca na Boże Błogosławieństwo, z którym przyjdą do Was kapłani.

 

  1. Zapraszamy na koncert kolęd „ Na Góralską Nutę”, który odbędzie się w sobotę 20 stycznia o g. 16.00. Wystąpi Stanisław Karpiel Bułecka oraz najwybitniejsi muzycy z Podhala grający na tradycyjnych instrumentach. Gościnnie wystąpi także Chór Zaczarowana Melodia ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Gostyniu.

 

  1. Na furcie klasztornej można nabyć dewocjonalia, czasopisma katolickie, książki, świętogórskie kalendarze na rok 2024 oraz najnowszy numer naszego sanktuaryjnego czasopisma. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.

 

  1. Zapraszamy do naszej kawiarni PELLEGRINO, która dziś będzie czynna  od 10.00 do 19.00. Polecamy prawdziwą włoską kawę, herbaty i klasztorne ciasto.