Niedziela Chrztu Pańskiego

  1. Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła. Dzisiejsza Niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły, jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.
  2. Dziś o g. 12.00 w Katedrze poznańskiej odbędzie się centralna uroczystość pożegnania Ikony Jasnogórskiej koncelebrowana przez zaproszonych biskupów oraz dziekanów z wszystkich dekanatów archidiecezji; homilię wygłosi abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. Uroczysta Msza św. transmitowana będzie przez TVP Poznań, Radio Emaus i w Internecie. Dziękujmy Bożej Matce obecnej w znaku Ikony Jasnogórskiej za wszystkie łaski czasu nawiedzenia.
  3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej, w której pragniemy modlić się w naszych intencjach oraz w intencji naszej ojczyzny. O g. 18.30 zapraszamy na różaniec w intencji próśb i podziękowań, które wpłynęły na nowennę.
  4. Na furcie klasztornej można nabyć  dewocjonalia, czasopisma katolickie, książki, oraz kalendarze. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.