Niedziela Palmowa

 1. Niedziela Palmowa obchodzona jest w Kościele na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Msze święte z poświęceniem palm dziś  o 7:30. 9:00, 10:30 (dla dzieci z procesją palmową), 12:00, 15:00, 17:00. Gorzkie Żale dziś o 16:00.

 

 1. Od poniedziałku do środy odbędą się rekolekcje wielkopostne dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Gostyniu, Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu i Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu. Serdecznie zapraszamy młodzież uczącą się w tych szkołach do udziału w rekolekcjach.

 

 1. Spowiedź Święta w Bazylice Świętogórskiej w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę podczas porannych mszy św. o godz. 6.30, 7.00 i 8.00 a wieczorem od 18.30 ( środa z udziałem kapłanów z dekanatu).

 

 1. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy Triduum Paschalne – szczególnie święty czas w Liturgii Kościoła. Ceremonie W. Czwartku i W. Piątku odprawiamy o g. 19.00,a w Wielką Sobotę o godz. 21.00. W czasie liturgii Triduum Paschalnego nie spowiadamy, ponieważ wszyscy kapłani biorą udział w ceremoniach.

 

 1. Spowiedź św. w Wielki Czwartek i Wielki Piątek od 6.30-18.45, a w Wielką Sobotę od godz. 6.30 – 20.45. Serdecznie zachęcamy także do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu przy ołtarzu wystawienia w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim.

 

 1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawimy w Wielki Piątek o g. 9.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

 

 1. Święcenie pokarmów odbędzie się w Wielką Sobotę od g. 11.00 do 17.45. Dzieci zapraszamy szczególnie na poświęcenie o godz. 13.00 a po nim na spotkanie w ogrodach klasztornych. W tym dniu Kościół tradycyjnie zachęca nas do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

 1. Liturgię Wigilii Paschalnej zakończoną uroczystą procesją rezurekcyjną rozpoczynamy w Wielką Sobotę o godz. 21.00. Prosimy zabrać ze sobą świece. Mszę Świętą ofiarujemy w intencji wszystkich Czcicieli Świętogórskiej Róży Duchownej, Pielgrzymów i Dobrodziejów naszego sanktuarium.

 

 1. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy na mszę z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00 rano . Następne msze według porządku niedzielnego (o 10.30 msza z udziałem dzieci). Nabożeństwo Emausowe z dzieleniem chleba, odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo szczególnie rodziny.

 

 1. Również w Niedzielę Wielkanocną zapraszamy do wzięcia udziału w Gostyńskim Biegu do Pustego Grobu. Początek na Górze Zamkowej o g. 6.45, zakończenie przy Pustym Grobie w bazylice.

 

 1. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony mieszczącej się przy wyjściu z bazyliki. Dziękujemy za wasz wkład w godne przygotowanie naszej świątyni do przeżywania świąt wielkanocnych.

 

 1. Pod chórem bazyliki i na furcie można nabyć świece paschalne na stół wielkanocny, przez które wspieramy najuboższych.

 

 1. Na furcie klasztornej można nabyć książki, dewocjonalia oraz kartki świąteczne. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.

 

 1. Zapraszamy do naszej kawiarni Pellegrino, która jest dziś czynna od 10.00 do 19.00.