Niedziela Zmartwychwstania

  1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej, by modlić się w intencji pokoju na Ukrainie i w intencji naszej Ojczyzny.

 

  1. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu obchodzimy Święto Chrztu Polski

 

  1. Przyszła niedziela jest Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Przed Mszą Św. o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

  1. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego i świąteczny wystrój Bazyliki. Dziękujemy także wszystkim, którzy przygotowali dekoracje i Bazylikę na Święta Wielkanocne.

 

  1. Od 5-7 maja w naszym domu rekolekcyjnym odbędą się rekolekcje dla czcicieli św. Szarbela. Szczegółowe informacje na naszych stronach internetowych oraz na furcie klasztornej.

 

  1. W maju rozpocznie się budowa parkingu przed bazyliką. Pragniemy wspólnie ufundować nową figurę św. Filipa Neri w miejsce obecnie stojącej. W prezbiterium znajduje się miniatura projektu nowej figury. Każdy kto chciały wesprzeć tę fundację znajdzie szczegółowe informacje na ulotkach znajdujących się przy figurze.

 

  1. Zapraszamy na furtę, gdzie można nabyć książki o tematyce religijnej, dewocjonalia i płyty z muzyką świętogórskich kompozytorów. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.