Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

  1. We wtorek przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  2. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 poprzedzoną różańcem.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  4. W I piątek odwiedzimy chorych i osoby starsze z Komunią św. od godz. 8.00. Wieczorem zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od 18.30 oraz mszę w int. parafian o godz. 19.00. W I sobotę różaniec wynagradzający Niepok. Sercu Maryi o godz. 18.30.
  5. W sobotę wieczorną Mszą św. o godz. 19.00 rozpoczynamy uroczystości odpustowe ku czci Zesłania Ducha Świętego.
  6. Również w sobotę – Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji i Oratorium Świeckie zapraszają do wspólnej modlitwy o Dary Ducha Świętego w wieczór Wigilii Zielonych Świąt. Wspólną modlitwę rozpoczniemy Apelem Maryjnym o 21.00, następnie czuwanie z prośbą o napełnienie wierzących mocą Ducha Świętego, zakończenie Mszą św. ok. 23.00.
  7. W niedzielę 5 czerwca w uroczystość Zesłania Ducha Świętego rozpoczynamy uroczystości odpustowe, które połączone będą z jubileuszem 400-lecia kanonizacji św. Filipa Neri. Szczegółowy program tygodnia odpustowego znajduje się na afiszach oraz na stronie internetowej sanktuarium. W ramach uroczystości odbędzie się Ekofestyn. Podczas festynu odbędzie się loteria fantowa dla Zuzi. Losy na loterię można nabyć dziś po mszach świętych. Odbędzie się też konkurs plastyczny dla dzieci. Wizerunek św. Filipa do pokolorowania można odebrać dziś i jutro przy wyjściu z bazyliki oraz na furcie klasztornej.
  8. Dziś oraz w tygodniu zapraszamy na naszą furtę, gdzie można nabyć prasę katolicką, książki o tematyce religijnej, dewocjonalia, pamiątki oraz płyty z muzyką świętogórskich kompozytorów. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.