Niedziela Zesłania Ducha Świętego

  1. Dziś gromadzimy się na Świętej Górze w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i rozpoczynamy tygodniowe uroczystości odpustowe pod hasłem: „Duchu Radości Przyjdź” połączone z jubileuszem 400-lecia kanonizacji św. Filipa Neri. Chcemy  Razem z Maryją i św. Filipem w te dni upraszać dary Ducha Świętego dla pielgrzymów przybywających do Świętogórskiego Sanktuarium. Msze święte odprawiamy dziś o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 15.00 i 17.00. O godz. 12.00 Suma Odpustowa, której przewodniczyć będzie ks. Mirosław Prasek prokurator polskiej federacji księży Filipinów. Po mszy św. zapraszamy na Ekofestyn w naszych ogrodach. W programie koncerty, zabawy dla dzieci, teatr kulinarny i wiele innych propozycji dla rodzin. Nabożeństwo majowe o godz. 16.30. Święcenie dewocjonaliów po każdej mszy św. na stopniach przed bazyliką. Dziś także przed bazyliką  oraz na furcie odbywa się promocja naszych najnowszych wydawnictw przygotowanych z okazji jubileuszu kanonizacji św. Filipa Neri.

 

  1. Oto program tygodnia odpustowego:

W poniedziałek obchodzimy uroczystość NMP Matki Kościoła. Modlimy się w intencji matek i kobiet. Msze święte odprawiamy w tym dniu o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 oraz o godz.19.00.

 

We wtorek zapraszamy na wieczór ze świętymi. O godz. 19.00 zapraszamy na  Mszę św. ku czci świętego Filipa Neri, dziękując za jego kanonizację oraz czuwanie modlitewne ze świętymi, którzy przed 400 laty byli kanonizowani razem ze św. Filipem Neri. Modlitwa zakończy się Apelem Maryjnym o godz. 21.00.

 

W środę odbędzie się XIX Rejonowe Spotkanie Seniorów pod przewodnictwem ks. bpa Jana Kicińskiego , który odprawi Mszę św. o godz. 11.00. Na wieczorną Mszę św. o godz. 19.00 połączoną z Nowenną do Matki Bożej zapraszamy Służby Mundurowe Powiatu Gostyńskiego.

 

W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.  Wieczorem zapraszamy na Mszę Św. o godz.19.00 w intencji lekarzy i pracowników Służby Zdrowia. Podczas Mszy św. udzielimy sakramentu namaszczenia chorym, których zapraszamy na wspólną modlitwę.

 

W piątek zapraszamy na Mszę Świętą godz. 19.00 nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników Oświaty oraz młodzież. Oprawę muzyczną Mszy św. przygotują uczniowie Szkoły Muzycznej w Gostyniu im. Józefa Zajdlera, którzy po mszy św. wykonają koncert: „ W HOŁDZIE PATRONOWI SZKOŁY”

 

W sobotę podczas Mszy św. o  godz. 19.00 modlić się w będziemy w intencji wszystkich Czcicieli Matki Bożej Świętogórskiej w sposób szczególny w intencji Rzemiosła Powiatu Gostyńskiego: przedsiębiorców, rzemieślników piekarzy i handlowców.

 

Tydzień odpustowy zakończymy w niedzielę Uroczystością Najświętszej Trójcy. Mszy świętej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie ks. dziekan Grzegorz Robaczyk proboszcz parafii św. Małgorzaty w Gostyniu.

 

3. Zapraszamy na naszą furtę klasztorną, gdzie można nabyć prasę katolicką, książki, pamiątki i dewocjonalia oraz płyty z muzyką naszych świętogórskich kompozytorów. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.