Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  1. Msze Święte dziś i jutro odprawiamy według porządku niedzielnego. W Poniedziałek Wielkanocny zapraszamy rodziny na Nabożeństwo Emausowe z obrzędem dzielenia się chlebem o godz. 16.00.
  2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej, by modlić się w intencji pokoju na Ukrainie i w intencji naszej Ojczyzny.
  3. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Przyszła niedziela jest Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Przed Mszą Św. o godz. 15.00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej a o godz. 12.00 przybywa pielgrzymka motocyklistów na rozpoczęcie sezonu motocyklowego, aby zawierzyć swoje bezpieczeństwo Matce Bożej.
  6. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego i świąteczny wystrój Bazyliki. Dziękujemy także wszystkim, którzy przygotowali dekoracje i Bazylikę na Święta Wielkanocne.
  7. Dziś i jutro furta klasztorna nie będzie czynna. Zapraszamy w tygodniu na naszą furtę, gdzie można nabyć książki o tematyce religijnej, dewocjonalia i płyty z muzyką świętogórskich kompozytorów. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.