II NIEDZIELA ADWENTU

  1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitw za Kościół na Wschodzie. Naszą modlitwą wspieramy diecezje i wiernych m.in. z Rosji, Ukrainy, gdzie pracują polscy kapłani i zgromadzenia zakonne.
  2. W środę obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. odprawiamy o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i o godz. 19.00. Siostry służebniczki przeżywają w tym dniu Święto Patronalne Zgromadzenia. Życzymy Drogim Siostrom wielu łask, nowych i świętych powołań oraz rychłej kanonizacji Ojca Założyciela Zgromadzenia bł. Edmunda Bojanowskiego.  Podczas mszy św. nowennowej o godz. 19.00 Apostolstwo Modlitwy za kapłanów odnowi swoje przyrzeczenia i przyjmie nowe osoby, które chcą podjąć się dzieła modlitwy za kapłanów.
  3. W Adwencie zapraszamy na roraty z kazaniami w dni powszednie rano o godz. 6.30, z tego względu nie będzie mszy świętych o godz. 7.00. Przed roratami będziemy śpiewali Godzinki.
  4. Zapraszamy na roraty dzieci w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 19.00. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony i dzwoneczki.
  5. Pod chórem bazyliki oraz na furcie klasztornej są do nabycia opłatki oraz świece Caritas na nasze wigilijne stoły. Kupując je, wyrażamy chrześcijańską miłość względem potrzebujących.
  6. Organizujemy akcję charytatywną TYTKA ŚWIĄTECZNA. Na furcie oraz pod chórem są do odebrania TORBY, które można wypełnić podstawowymi produktami spożywczymi i przynieść je na furtę do 19 grudnia. Przekażemy je potrzebującym w okolicy, a także jadłodajni, którą prowadzą Siostry Elżbietanki przy ulicy Łąkowej w Poznaniu.
  7. Zapraszamy do odwiedzenia naszej nowej strony internetowej, gdzie znajdziemy wiele przydatnych informacji oraz galerię ze zdjęciami.
  8. Na furcie klasztornej, można nabyć dewocjonalia, czasopisma katolickie, lampiony  i dzwoneczki na roraty,  kalendarze i kartki świętogórskie, Przewodnik katolicki z modlitewnikiem na każdy dzień adwentu oraz opłatki i świece Caritas na nasze wigilijne stoły. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.