OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.  W tę ostatnią niedzielę roku liturgicznego chcemy zawierzyć siebie i nasze rodzimy temu, który jest naszym Panem i Królem. Podczas mszy św. o g. 12.00 odnowimy akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
  Dziś także po mszach świętych zbieramy ofiary na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego.
  Dziś podczas modlitwy różańcowej o g. 16.30 modlić się będziemy w intencji ustania konfliktu na naszej wschodniej granicy. Modlitwę poprowadzi Oratorium świeckie, które działa przy naszym sanktuarium.
 2. W środę o g. 19.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej, w czasie której modlimy się w intencji Ojczyzny oraz we wszystkich naszych intencjach. Modlić się będziemy razem z kapłanami, którzy n najbliższym tygodniu przeżywać będą rekolekcje w naszym domu rekolekcyjnym.
 3. Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza w najbliższy czwartek na Wieczór Chwały – Mszę św. o g. 19.00 oraz nabożeństwo z modlitwą uwielbienia i świadectwem.
  Natomiast w dniach 3-5 grudnia zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne „Kurs Nowe Życie”.
 4. W najbliższą sobotę o g. 18.30 odprawimy uroczyste Nieszpory na rozpoczęcie Adwentu i dokonamy poświęcenia wieńca adwentowego, który będzie nam towarzyszył w adwentowej liturgii w bazylice.
 5. W przyszłą niedzielę Adwentem wkraczamy w nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”.
 6. Od I niedzieli Adwentu w naszej bazylice będziemy oprawiać Msze św. z udziałem dzieci. Msze będziemy s w każdą nprawować w Niedziele o g. 10.30. Zapraszamy dzieci i młodzież, lubiącą śpiewać do zapisywania się do naszego chórku. Szczegóły na plakatach oraz na naszej stronie internetowej i Facebooku.
 7. W Adwencie zapraszamy na roraty z kazaniami w dni powszednie rano o g. 6.30, z tego względu nie będzie Mszy świętych o g. 7.00. Na Msze roratnie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 8. W tygodniu zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć dewocjonalia, czasopisma katolickie, polecamy nowe pozycje książkowe, kalendarze świętogórskie na rok 2022, lampiony i dzwoneczki  na msze roratnie dla dzieci. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.