Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. Uroczystością Najświętszej Trójcy kończymy tydzień odpustowy. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom za wspólną modlitwę i życzymy aby w codzienności doświadczali pomocy Ducha Świętego oraz szczególnej opieki M.B. Świętogórskiej i św. Filipa Neri.
 2. Nabożeństwo czerwcowe z różańcem odprawimy dziś o godz. 16.30.
 3. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Antoniego Padewskiego prezbitera i doktora Kościoła. Tego dnia zapraszamy na procesję fatimską, rozpoczęcie Mszą Świętą o godzinie 18.30 we farze.
 4. We wtorek obchodzimy wspomnienie liturgiczne bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
 5. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 poprzedzoną modlitwą różańcową i nabożeństwem czerwcowym.
 6. W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. w naszej bazylice odprawiamy jak w każdą niedzielę. Główna procesja ulicami Gostynia wyruszy z Kościoła Świętego Ducha o godz. 10.15 a zakończy się Mszą Świętą na rynku koncelebrowaną przez duszpasterzy gostyńskich parafii.
 7. Zakończenie oktawy Bożego Ciała odbędzie się na Świętej Górze w czwartek 23 czerwca o godz. 18.00. Przez całą oktawę procesje eucharystyczne w naszym sanktuarium będą się odbywały po mszy św. o godz.19.00. Rodziców prosimy o przyjście z dziećmi I komunijnymi oraz dziewczynkami do sypania kwiatów. Prosimy też panów o niesienie baldachimu.
 8. W piątek przypada wspomnienie liturgiczne św. br. Alberta Chmielowskiego.
 9. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 19.00 a w niedzielę o godz. 16.30.
 10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w sobotę 25 czerwca na spotkanie czcicieli bł. Edmunda Bojanowskiego. Wyjazd z parkingu bazyliki o godz. 5.45, koszt wynosi 60 zł, zapisy na furcie klasztornej.
 11. Zachęcamy młodzież do udziału w Dniach Młodzieży Paradiso, szczegóły na afiszach przed bazyliką.
 12. Organizujemy wyjazd do Kodnia oraz innych sanktuariów Podlasia w terminie 12-16 lipca. Koszt pielgrzymki 700zł. Zapisy na furcie, szczegóły u ks. Dawida.
 13. Proboszcz z Piasków wraz z parafianami zapraszają na festyn parafialny, który odbędzie się w niedzielę 19 czerwca od godz. 15.00 w parku przy kościele. Będą różne atrakcje oraz zbiórka dla Zuzi chorej na SMA.
 14. Na furcie klasztornej można nabyć książki o tematyce religijnej, prasę katolicką,  pamiątki i dewocjonalia. Polecamy szczególnie nasze najnowsze wydawnictwa przygotowane z okazji jubileuszu kanonizacji św. Filipa Neri oraz płyty świętogórskich kompozytorów. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.