Uroczystość Narodzenia Pańskiego

  1. Msze Święte dziś o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 17.00.

 

  1. W poniedziałek obchodzimy święto św. Szczepana diakona i męczennika. Msze św. wg porządku niedzielnego. Zapraszamy rodziców z dziećmi na nabożeństwo kolędowe przy żłóbku o godz. 16.30.

 

  1. We wtorek 27 grudnia obchodzimy święto św. Jana apostoła i ewangelisty. W tym dniu będziemy obchodzić  Narodowy Dzień  Pamięci Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. O godz. 16.40 zabrzmią dzwony na upamiętnienie tego wydarzenia. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag państwowych i powstańczych.   

 

  1. W środę obchodzimy święto św. Młodzianków. Zapraszamy o godz. 19.00 na ostatnią w tym roku Nowennę do Matki Bożej. 

 

  1. W piątek 30 grudnia obchodzimy w Kościele Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Serdecznie zapraszamy małżonków na Mszę Świętą, o godz. 19.00, podczas której odbędzie się uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

 

  1. W sobotę 31 grudnia odprawiamy Msze święte o godz. 6.30, 7.00 i 8.00. O godz. 23.30 odprawimy nabożeństwo dziękczynne na zakończenie starego roku a o godz. 24.00 odprawimy Mszę Świętą i wkroczymy w Nowy Rok Pański 2023.

 

  1. W niedzielę 1 stycznia obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, rozpoczynamy Rok Pański 2023 razem z Maryją. Ten dzień obchodzony jest także jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze święte odprawiamy według porządku niedzielnego – jest to święto obowiązkowe.

 

  1. W przedświątecznym czasie została podjęta akcja przygotowania paczek z produktami żywnościowymi. Bardzo dziękujemy za waszą wielką hojność, dzięki której wsparliśmy potrzebujących. Dziękujemy także za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium. Niech wszystkim dobrodziejom Nowonarodzony Chrystus błogosławi a Matka Boża Świętogórska Róża Duchowna otacza swoją opieką.

 

  1. W święto Objawienia Pańskiego 6 stycznia zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który rozpocznie się mszą świętą o godz. 11.00 w farze gostyńskiej, a następnie przejdziemy na Świętą Górę. Zapraszamy do udziału rodziny z dziećmi.

 

10.  W sobotę, 7 stycznia zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek muzyki w wykonaniu orkiestry świętogórskiej, chóru Palestrina i scholi Filippo Vivo.

 

11. W parafii świętogórskiej kolęda będzie miała formę tradycyjną i rozpocznie się po 9 stycznia.