II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

  1. Dziś zapraszamy rodziców z dziećmi na nabożeństwo kolędowe przy żłóbku o godz. 16.30.
  2. W środę 5 stycznia odprawimy pierwszą w tym roku Nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00. Wcześniej zapraszamy na różaniec.
  3. W czwartek obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego nazywaną w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Podczas liturgii błogosławimy kadzidło i kredę, którą znaczymy drzwi naszych mieszkań. Poświęcone kadzidło i kredę można będzie otrzymać w tym dniu w Bazylice po każdej Mszy świętej.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Zapraszamy na adorację o godz. 18.30 z okazją do spowiedzi świętej a o godz. 19.00 zapraszamy na mszę św. szczególnie naszych parafian.
  5. W sobotę 8 stycznia o godzinie 16.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu zespołu góralskiego CIUPAGA z Łącka. Do wspólnego kolędowania zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi.
  6. W przyszłą Niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Podczas każdej Mszy Świętej odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Kończy się okres Narodzenia Pańskiego.
  7. W tym roku, ze względu na ograniczenia sanitarne, kolęda w parafii świętogórskiej odbędzie się tylko na zaproszenie parafian. Pójdziemy do domów, które zgłoszą się przez naszą stronę internetową (filipini.gostyn.pl) gdzie w zakładce parafia znajduje się specjalny formularz lub na furcie klasztornej. Każda ulica i miejscowość ma wyznaczony termin kolędy. Zapisy do 2 stycznia włącznie.
  8. Na furcie klasztornej można nabyć  dewocjonalia, czasopisma katolickie, książki, oraz kalendarze na rok 2022. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.