Święto Chrztu Pańskiego

  1. Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

 

  1. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej, w której pragniemy modlić się w naszych intencjach oraz w intencji naszej ojczyzny. O godz. 18.30 zapraszamy na różaniec w intencji próśb i podziękowań, które wpłynęły na nowennę.

 

  1. Od poniedziałku 9 stycznia rozpocznie się kolęda w naszej parafii. Kolęda rozpocznie się w Drzęczewie II. Szczegółowy program kolędy znajduje się na naszej stronie internetowej oraz w gablocie przy wyjściu z bazyliki. Otwórzmy nasze domy i nasze serca na Boże Błogosławieństwo, z którym przyjdą do Was kapłani.

 

  1. Od piątku 13 stycznia rozpoczyna się cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Piątek – rozpoczęcie o godz. 17.00, sobota i Niedziela – rozpoczęcie o godz. 9.00. Spotkania odbędą się w Sali Oratorium mieszczącej się przy bramie wjazdowej na dziedziniec klasztorny.

 

  1. W następną niedzielę 15 stycznia podczas mszy św. o godz.12.00 zaśpiewa chór miejski „Chopin” z Leszna. Po mszy św. chór wykona jeszcze kilka kolęd. Początek działalności chóru sięga roku 1920. Chór otrzymał wiele nagród i wyróżnień, między innymi : Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało chórowi Brązowy Medal Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS, a Wojewoda Wielkopolski – Odznakę Honorową „ Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”.

 

  1. Na furcie klasztornej można nabyć dewocjonalia, czasopisma katolickie, książki, oraz kalendarze. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.