Uroczystość Bożego Ciała

1. W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. w naszej bazylice odprawiamy jak w każdą niedzielę. Główna procesja ulicami Gostynia wyruszy z kościoła Świętego Ducha o godz. 10.15 a zakończy się Mszą Świętą na Rynku koncelebrowaną przez duszpasterzy gostyńskich parafii.

 

2. Zakończenie oktawy Bożego Ciała odbędzie się na Świętej Górze w czwartek 15 czerwca o godz. 18.00. Przez całą oktawę procesje eucharystyczne w naszym sanktuarium będą się odbywały po Mszy św. o godz.19.00. Rodziców prosimy o przyjście z dziećmi I komunijnymi oraz dziewczynkami do sypania kwiatów. Prosimy też panów o niesienie baldachimu.

 

3. W piątek  przypada 50 rocznica święceń kapłańskich Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego. Polecajmy w modlitwie naszego pasterza. Na ten dzień ks. Arcybiskup udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

4. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 19.00 a w niedzielę o godz. 16.30.

 

5. Na furcie klasztornej można nabyć książki o tematyce religijnej, prasę katolicką, pamiątki i dewocjonalia. Informujemy, że jest już do nabycia najnowsza płyta z ubiegłorocznej edycji festiwalu Musica Sacromontana. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.