Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  1. Dziś gromadzimy się na Świętej Górze w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i rozpoczynamy tygodniowe uroczystości odpustowe pod hasłem: „Niech zstąpi Duch Twój”. Chcemy  Razem z Maryją i św. Filipem w te dni upraszać dary Ducha Świętego dla pielgrzymów przybywających do Świętogórskiego Sanktuarium.

 

Msze święte odprawiamy dziś o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 17.00.

 

O godz. 10.30 z gostyńskiego rynku wyruszy na Świętą Górę Marsz dla życia i rodziny.

 

O godz. 12.00 Suma Odpustowa, której przewodniczyć będzie ks. bp Andrzej Jeż Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej.

 

Po mszy św. zapraszamy na ekofestyn w naszych ogrodach pod hasłem: „Rodzina dla Ziemi”. W programie koncerty, zabawy dla dzieci, teatr kulinarny i wiele innych propozycji dla rodzin.

 

Podczas festynu odbędzie się loteria fantowa dla Hanki Walecznej, mieszkanki Gostynia chorującej na chorobę Angelmana. Nabożeństwo majowe o godz. 16.30. Święcenie dewocjonaliów po każdej mszy św. na stopniach przed bazyliką.

 

  1. Oto program tygodnia odpustowego:

– W poniedziałek obchodzimy uroczystość NMP Matki Kościoła. Modlimy się
w intencji matek i kobiet. Msze święte odprawiamy w tym dniu o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 oraz o godz.19.00.

 

– We wtorek zapraszamy na wieczór ze świętymi. O godz. 19.00 odprawimy mszę św. O DOBRE URODZAJE, na którą szczególnie zapraszamy wszystkich rolników.
O godz. 20.00 rozpocznie się Wieczernik ze świętymi Kościoła. Modlitwa zakończy się Apelem Maryjnym o godz. 21.00.

 

W środę odbędzie się XX Rejonowe Spotkanie Seniorów pod przewodnictwem ks. abpa Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego, który odprawi mszę św. o godz. 11.00. Na wieczorną mszę św. o godz. 19.00 połączoną z Nowenną do Matki Bożej zapraszamy Służby Mundurowe Powiatu Gostyńskiego.

 

W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.  Wieczorem zapraszamy na Mszę Św. o godz.19.00 w intencji lekarzy
i pracowników Służby Zdrowia. Podczas mszy św. udzielimy sakramentu namaszczenia chorym, których zapraszamy na wspólną modlitwę.

 

W piątek zapraszamy na Mszę Świętą godz. 19.00 nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników Oświaty oraz młodzież.

 

W sobotę podczas mszy św. o  godz. 19.00 modlić się w będziemy w intencji wszystkich Czcicieli Matki Bożej Świętogórskiej w sposób szczególny polecać będziemy Rzemiosło Powiatu Gostyńskiego: przedsiębiorców, rzemieślników piekarzy i handlowców.

 

Tydzień odpustowy zakończymy w niedzielę Uroczystością Najświętszej Trójcy. Mszy świętej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie ks. kan. Przemysław Maciejewski proboszcz parafii pw. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Gostyniu.

 

  1. Zapraszamy na naszą furtę klasztorną, gdzie można nabyć prasę katolicką, książki, pamiątki i dewocjonalia nasze wydawnictwa oraz płyty z muzyką świętogórskich kompozytorów. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków. W bazylice znajduje się makieta nowej figury św. Filipa, którą umieścimy na placu przed bazyliką, gdzie niebawem rozpocznie się budowa parkingu. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na ten cel.