V Niedziela Wielkiego Postu

  1. Od dziś rozpoczynamy w naszej bazylice rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi dr Jacek Zjawin, wykładowca teologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nauki będą wygłaszane dziś podczas wszystkich mszy świętych oraz od poniedziałku do środy na mszy św. o 19.00.

 

  1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi dziś i w następną niedzielę o g. 16.00 a nabożeństwo Drogi Krzyżowej w odprawiamy w piątek o 18.30 dla dzieci Droga Krzyżowa w sobotę o 10.00. 

 

  1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej by szczególnie polecać w modlitwach naszą Ojczyznę oraz nasze osobiste intencje.

 

  1. Zapraszamy na miejską drogę krzyżową z rozważaniami o św. Janie Pawle II, będzie ona szczególna ponieważ zostanie zaniesiony krzyż i ustawiony obok ronda obwodnicy przy węźle Piaski. Krzyż został ufundowany przez Cech Rzemiosł Różnych oraz Nadleśnictwo Piaski. Zachęcamy do wzięcia udziału i wspólnej modlitwy. Droga Krzyżowa rozpocznie się przed bazyliką o 19.00 w najbliższy piątek.

 

  1. Za tydzień przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o 18.30 oraz mszę św. ku czci Matki Bożej z procesją o 19.00.

 

  1. Pozostał ostatni tydzień Wielkiego Postu i przyszłą niedzielą, czyli Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Podczas każdej mszy świętej będziemy święcić palmy a msza św. o 10.30 rozpocznie się uroczystą procesją z palmami. W niedzielę palmową młodzież z naszego duszpasterstwa „Strych” będzie rozprowadzać – palmy.

 

  1. Przy wyjściu z bazyliki znajduje się skarbona, do której można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na wystrój świąteczny bazyliki. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

 

  1. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Św. Góry, polecamy świętogórskie kartki świąteczne. A pod chórem bazyliki i na furcie klasztornej są do nabycia świece Caritas na stół wielkanocny. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.