V Niedziela Wielkiego Postu

  1. Od dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej bazylice, które potrwają do środy. Będziemy słuchać nauk brata Konrada Barana, kapucyna, który prowadzi dzieło pomocy św. Ojca Pio w Krakowie i zajmuje się osobami, które doświadczają bezdomności. Nauki będą wygłaszane dziś podczas wszystkich mszy świętych  oraz od poniedziałku do środy na mszy św. o godz. 19.00.

 

  1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi dziś i w następną niedzielę o godz. 16.00. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w odprawiamy w piątek o godz. 18.30, dla dzieci Droga Krzyżowa w sobotę o 10.00.

 

  1. Odpowiadając na wezwanie ks. abpa Stanisława Gądeckiego do modlitwy za Ojczyznę, rozpoczynamy dziś (sobota) nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Codziennie przez 9 dni, w łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze odmawiajmy Apel Jasnogórski, a o 21:20 odmawiajmy „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” i modlitwę za Ojczyznę. Można także Nowennę odmówić w dowolnym momencie dnia. W naszej bazylice będziemy odmawiać nowennę po wieczornych mszach świętych.

 

  1. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

 

  1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej by szczególnie polecać w modlitwach naszą Ojczyznę oraz nasze osobiste intencje.

 

  1. Droga krzyżowa ulicami Gostynia odbędzie się w piątek, 22 marca o godz. 19.00 i rozpocznie się przed kaplicą szpitalną, a zakończy w kościele bł. Edmunda. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym nabożeństwie.

 

  1. Pozostał ostatni tydzień Wielkiego Postu i przyszłą niedzielą, czyli Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Podczas każdej mszy świętej będziemy święcić palmy a msza św. o godz. 10.30 rozpocznie się uroczystą procesją z palmami. Po tej mszy oraz w niedzielę palmową młodzież z naszego duszpasterstwa „Strych” będzie rozprowadzać – palmy.

 

  1. Przy wyjściu z bazyliki znajduje się skarbona, do której można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na wystrój świąteczny bazyliki. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

 

  1. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Św. Góry, polecamy świętogórskie kartki świąteczne. A pod chorem bazyliki i na furcie klasztornej są do nabycia świece Caritas na stół wielkanocny. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.