V Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dziś rozpoczynamy w bazylice rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Piotr Boroń ze Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów. Nauki będą wygłaszane dziś podczas wszystkich Mszy św. oraz od poniedziałku do środy na Mszy św. o g. 19.00.
  2. Dziś po Mszach św., młodzież z duszpasterstwa „Strych” będzie rozprowadzać palmy, a dochód przeznaczony jest na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony.
  3. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi dziś i w następną niedzielę o g. 16.00, nabożeństwo Drogi Krzyżowej w odprawiamy w piątek o g. 18.30, dla dzieci Droga Krzyżowa w sobotę o 10.00.
  4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej by szczególnie polecać w modlitwach naszą Ojczyznę oraz nasze osobiste intencje.
  5. W czwartek po mszy św. o g. 19.00 studenci Akademii Muzycznej w Poznaniu specjalności Muzyka Kościelna wykonają koncert pasyjny „Filius pacificus”. W programie śpiew gregoriański oraz muzyka organowa. Serdecznie zapraszamy.
  6. Droga krzyżowa ulicami miasta Gostynia odbędzie się w najbliższy piątek z Fary do kościoła Ducha Świętego o g. 19.00.
  7. Pozostał ostatni tydzień Wielkiego Postu i przyszłą niedzielą, czyli Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Podczas każdej Mszy Świętej będziemy święcić palmy a Msza św. o godz. 10.30 rozpocznie się uroczystą procesją z palmami.
  8. Przy wyjściu z bazyliki znajduje się skarbona, do której można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na wystrój świąteczny bazyliki. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
  9. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Św. Góry, polecamy świętogórskie kartki świąteczne. A pod chórem bazyliki i na furcie klasztornej są do nabycia świece Caritas na stół wielkanocny. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków