VI Niedziela Wielkanocna

  1. Zapraszamy dziś na różaniec i nabożeństwo majowe o 16.30.

 

  1. We wtorek obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli prezbitera i męczennika patrona Polski.

 

  1. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o 19.00, podczas której będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny oraz w naszych osobistych intencjach.

 

  1. W przyszłą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, rozpoczniemy modlitwy przygotowujące do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, na które już dziś serdecznie zapraszamy. W tym dniu przybywa pielgrzymka kierowców na Mszę św. o 12.00. Przez cały dzień będziemy zbierać ofiary na ufundowanie figury św. Filipa na placu przed bazyliką, gdzie już niebawem rozpocznie się budowa parkingu.

 

  1. Już dziś informujemy, że w niedzielę 28 maja w uroczystość Zesłania Ducha Świętego rozpoczynamy uroczystości odpustowe. Szczegółowy program tygodnia odpustowego znajduje się na afiszach oraz na stronie internetowej sanktuarium. O godzinie 10.30 rozpocznie się na rynku w Gostyniu: Marsz dla życia i rodziny, który przejdzie na Świętą Górę. W ramach uroczystości odbędzie się Ekofestyn. Podczas festynu odbędzie się loteria fantowa dla Hanki Walecznej, mieszkanki Gostynia chorującej na chorobę Angelmana. To genetyczne schorzenie powoduje, że dziewczynka wymaga nieustannej rehabilitacji. Losy na loterię można nabyć już dziś przed bazyliką oraz podczas Ekofestynu.

 

  1. Od piątku do Niedzieli (19-21 maja) odbędą się katechezy przdmałżeńskie. Zapisy na pierwszym spotkaniu w Sali Oratorium o g. 17.00.

 

  1. Nabożeństwa Majowe odprawiamy codziennie w łączności z Mszą św. o 19.00, a w Niedziele o 16.30, natomiast w majowe soboty zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Apel Maryjny.

 

  1. Dziś oraz w tygodniu zapraszamy na naszą furtę, gdzie można nabyć książki o tematyce religijnej, dewocjonalia i pamiątki oraz płyty z muzyką naszych świętogórskich kompozytorów. Są do nabycia pamiątki komunijne i emblematy eucharystyczne na święto Bożego Ciała. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.