VI Niedziela Wielkanocna

  1. Wczoraj w katedrze Poznańskiej nasz diakon Filip Michalak wraz z pięcioma diakonami Archidiecezji Poznańskiej przyjął święcenia prezbiteratu a dziś o godz. 12.00 w bazylice świętogórskiej nasz neoprezbiter odprawi mszę świętą prymicyjną.
  2. Zapraszamy dziś na różaniec i nabożeństwo majowe o godz. 16.30.
  3. We wtorek obchodzimy wspomnienie Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Jest to dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach.
  4. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00, podczas której będziemy modlić się z neoprezbiterami archidiecezji poznańskiej i diecezji kaliskiej a za 25 lat kapłaństwa dziękować będą:. Ks. Robert Klemens, Ks. Henryk Schwanke i ks. Marek Dudek.
  5. W czwartek 26 maja obchodzimy wspomnienie św. Filipa Neri. Jest to święto naszego zgromadzenia. Zapraszamy na mszę św. o godz. 17.00 z tradycyjnym błogosławieństwem dzieci. Po mszy św. o godz. 19.00 odbędzie się czuwanie modlitewne, które poprowadzi Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji.
  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, rozpoczniemy modlitwy przygotowujące do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, na które już dziś serdecznie zapraszamy.
  1. Już dziś informujemy, że w niedzielę 5 czerwca w uroczystość Zesłania Ducha Świętego rozpoczynamy uroczystości odpustowe, które połączone będą z jubileuszem 400-lecia kanonizacji św. Filipa Neri. Szczegółowy program tygodnia odpustowego znajduje się na afiszach oraz na stronie internetowej sanktuarium. W ramach uroczystości odbędzie się Ekofestyn. Podczas festynu odbędzie się loteria fantowa dla Zuzi. Losy na loterię można nabyć w przyszłą sobotę i niedzielę po mszach świętych. Odbędzie się też konkurs plastyczny dla dzieci. Wizerunek św. Filipa do pokolorowania można od dziś odebrać na furcie klasztornej.
  1. Nabożeństwa Majowe odprawiamy codziennie w łączności z Mszą św. o godz. 19.00, a w niedzielę o 16.30, natomiast w majowe soboty zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Apel Maryjny.
  1. Organizujemy wyjazd na Lednicę dla młodzieży, koszt to 30 zł, wyjazd 4 czerwca – zapisy na furcie klasztornej – serdecznie zapraszamy.
  2. Dziś oraz w tygodniu zapraszamy na naszą furtę, gdzie można nabyć książki o tematyce religijnej, dewocjonalia i pamiątki oraz płyty z muzyką naszych świętogórskich kompozytorów. Polecamy najnowszy numer naszego czasopisma „Świętogórska Róża Duchowna”. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.